Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi van a polarizációs fólián...

Mi van a polarizációs fólián és mit csinál a fotonnal?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=KM2TkM0hzW8&feature=player_de..


Nem értem az egészet , először azt magyarázzák a rácsokkal hogy van egy síkbeli irányultsága a fotonnak és azért megy vagy nem át rajta mert irányfüggő ,de aztán nem értem hogy amikor a tükörbe bohóckodnak akkor miért fekete a filter ,mi a f szért csavarná el a tükör az eredetileg adott síkban rezgő foton síkirányát ,mással nem magyarázható hogy miért nem megy újból át a fény a polarizátoron.

Aztán mi az hogy http://www.youtube.com/watch?v=Fu-aYnRkUgg&feature=player_de.. Ex Ey hullám ,mik ezek ? Miért mennek át mindketten a résen amikor a kék el van forgatva 90°al és mi értelem van a berajzolt zöld virtuális erővektornak .


Gyakorlatilag itt mi megy át a résen és hogy megy át de egyáltalán mi a nyavaját akarnak jelölni a hullámokkal ,egy darab fotont ??? vagy mi mást mert hogy nagyon más nincs a fényben.


Miért magyarázzák a polarizációt egyszer rácsokkal máskor meg a tipikus beesési szöggel ? Hogy tud egy tükör abban a tipikus kiszámítható beesési szögben polárszűrőként viselkedni ,és miért nem megy át a polarizált fény a saját polarizátorán ha egy tükör visszatükrözi ,ez a tükrös példa.


Itt a középső rács elforgatása miért engedi át a harmadik zárt állapotot mégiscsak , vagy ezek csak lepattanó fotonok? http://www.youtube.com/watch?v=7r0aS6iTA_k&feature=player_de..



2013. dec. 23. 15:09
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:

"mi van ha két lézersugár szembe keresztezi egymást ,hogyan hatnak egymásra az elektromágneses téridőkoordináták??? Amik egymást gerjesztik hogy a ti szavaitokkal éljek."


Téridő-koordináták nem szoktak egymásra hatni, ez teljes képzavar. Így aztán nem is gerjesztik egymást. Két lézernyaláb szépen áthalad egymáson. Fotonok ugyanis csak töltött részecskékkel hatnak kölcsön (lévén az elektromágneses kölcsönhatás közvetítői), nem pedig egymással. Mivel a vákuum lineáris közegnek minősül (alacsony energián), ezért csak nagy ritkán történik meg, hogy két foton szóródik egymáson. Íme:

[link]

2014. jan. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 A kérdező kommentje:

Téridő-koordináták nem szoktak egymásra hatni, ez teljes képzavar. Így aztán nem is gerjesztik egymást.



LOL ennek igazán örülök hogy egy ilyen művelt pofonosztogató fizikus mondta ki ugyanis pár oldallal ezelőtt még Tombenkoék azzal bizonygattak hogy a filmen a hullámok a térbeli és időbeli felépülő elektromos és mágneses tereket jelölik amik felváltva gerjesztik egymást ☻☻☻.



Utána volt már olyan okostóni is aki azt találta ki hogy igazából csak az elektromos tér két szuperkompozícióját jelöli a piros kék hullám.


De látom te is marhára azt hiszed hogy érted a polarizációt ,hiába fölényeskedsz ,ha értenéd akkor el tudtad volna mondani szerkezetileg hogy milyen összefüggés van a függőleges rács és a függőlegesre polarizált nevezzük fénynek csak a jelenséget közt.


Ugyan is ha elolvastad volna az előzményeket ,már rég kitárgyaltuk Tommal hogy mi a foton és mi a hullám és hogy mit hogy kell értelmezni és hogy miért nem rezeg a foton.


Most te leadtál egy tudományos maszlagot ami elég zűrzavaros mert elektromosan egyirányba vezető részecskékről beszélsz ,mintha a fény egy elektromos áramként terjedne a müanyag fólia meg egy egyenirányító dióda. És szegény mágneses tér hol maradt... A bresnel törésnél hol marad az elektromos vezetés...


Na figyelj erre válaszolj ne mellé beszélj : Hogy tolódik el a két merőleges hullám fázisa ha az igazából csak az elektromos hullám matematikailag lebontott szuperpkomponensei?


Hogy lesz az egy fényhullám ami egy frekvencia 360nm eltolva mégis egy 360nm marad ?


Biztos vagy benne hogy te ezt érted?


És biztos vagy benne hogy egy nem műszaki fórumon szóbeli intéseket osztogathatsz annak akinek amúgy önként válaszolsz? Nevetséges vagy☻

2014. jan. 9. 20:52
 53/64 Tom Benko ***** válasza:

A fény teljesen anyag. Vagy ha nem, akkor semmi sem, mert minden anyag hullám is egyben.

A hullám alatt itt is egyszerűen egy térben periodikus jelenséget kell érteni. Ahogy a rezgés alatt pedig időben periodikusat. Azt, hogy valami hullám, pontosan úgy lehet igazolni, hogy hullámtulajdonságokat mutat: elhajlik, interferál, és, ha transzverzális hullám, polarizálódik.

Viszont úgy látom, te kissé meg vagy zavarodva: ha valamit nem látunk, csak detektor érzékeli, akkor valójában nincs is - pedig a szemed is detektor.

Téridő-koordináták tényleg nem hatnak egymásra, de elektromos és mágneses mezők igen. De egyre inkább úgy érzem, hogy te nem választ vársz, hanem egyetértést, hogy hubaz, tényleg, akkor az egész fizika hibás, és majd amivel előállsz, lesz a jó. Javíts ki, ha tévednék, remélem, csak a felfogásod nehéz. A mondott könyveket tényleg olvasd el, abból megértheted, ide viszont senki nem fogja oldalak százait beidézni.

2014. jan. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:

Hát ha te ezt a stílust kedveled, akkor legyen.


Veled igen nehéz szót érteni, mert még értelmes magyar mondatok megszerkesztése is gondot okoz neked.


"pár oldallal ezelőtt még Tombenkoék azzal bizonygattak hogy a filmen a hullámok a térbeli és időbeli felépülő elektromos és mágneses tereket jelölik amik felváltva gerjesztik egymást"


Igen, és igazuk is volt, mert a hullámok azt jelölik és valóban egymást gerjesztik. De te téridő-koordináták gerjesztődéséről beszéltél, nem pedig elektromos és mágneses terek egymásra hatásáról. Tanulj meg magyarul. A leírtak alapján te nem érted a polarizációt, nem mi.


"Most te leadtál egy tudományos maszlagot ami elég zűrzavaros mert elektromosan egyirányba vezető részecskékről beszélsz ,mintha a fény egy elektromos áramként terjedne a müanyag fólia meg egy egyenirányító dióda. És szegény mágneses tér hol maradt... A bresnel törésnél hol marad az elektromos vezetés... "


Zűrzavaros annak, akinek zűrzavar van a fejében. Mi az a "bresnel törés"? Ilyen nem létezik, vagyis te sem tudod, miről beszélsz.


A fény elektromágneses hullám, te szerencsétlen, és elektromosan vezető felületen, részecskéken képes visszaverődni illetve szóródni. A polarizátoron ilyen molekulák vannak, de ez elhangzik a filmen is. Ennek eredményeként polarizálódik az EM hullám, amikor a kölcsönhatás következtében a túloldalon kialakul egy eredő hullám. Mit nem értesz ezen?


Mi az, hogy hol maradt "szegény mágneses tér"? Neked milyen kép él a fejedben az EM hullámokról? Nincs külön mágneses tér, ami az elektromostól függetlenül terjed, hanem együtt terjed a kettő. Egy x irányban terjedő hullámban ha az elektromos tér y irányban rezeg, akkor a mágneses meg z irányban. A kettő egymást generálja, csórikám.


"Hogy tolódik el a két merőleges hullám fázisa ha az igazából csak az elektromos hullám matematikailag lebontott szuperpkomponensei?"


Ebből megint az látszik, hogy annyira nem vagy képben, hogy még kérdezni sem tudsz.


Olyan kifejezés, hogy "szuperkomponens", nem létezik. A videó pedig a cirkuláris polarizáció matematikai definícióját szemlélteti. A piros hullám az egyik elektromágneses hullám elektromos terét, a kék pedig a másik elektromágneses hullám elektromos terét jelenti. Hogy ez a kettő hogy keletkezett, és miért tolódott el egymáshoz képest, az marhára mindegy, mert ez a videó nem arról szól, hanem arról, hogy mi köze a cirkuláris polarizációnak a lineárishoz. A kettő közti matematikai kapcsolatot mutatja be. Nem is biztos, hogy eredetileg volt két külön elektromágneses hullám, mert a zöld felbontása a pirosra és a kékre csak a te fejedben történik gondolati síkon. Detektorral csak a zöldet látod. És a zöldet akár felbonthatnád mondjuk sárgára és rózsaszínre, amelyek az előző irányokhoz képest 43 fokkal el vannak forgatva, vagy felbonthatnád még végtelenféle módon.

Az pedig, hogy cirkulárisan polarizált hullám fizikailag hogyan keletkezik, egy teljesen másik kérdés, és nincs köze ehhez a videóhoz. Van egy rakás optikailag nem homogén anyag, amelyek különböző irányokban képesek elforgatni meg kiszűrni, vagy fázisban eltolni a különböző lineárisan polarizált komponenseket, vagy eleve ilyen módon keletkezik a fény.


"Hogy lesz az egy fényhullám ami egy frekvencia 360nm eltolva mégis egy 360nm marad ?"


Ez nyelvtanilag megint értelmetlen mondat, ezért nem értem, hogy mire akarsz kilyukadni. Mivel két, egymásra merőleges hullámot adsz össze, a frekvencia nem fog változni, hanem az eredő elektromos térerősségvektor nem egy síkban fog rezegni, hanem körben fog forogni, de ettől még ugyanúgy 360 nm marad a hullámhossz. A hullám jellege, azaz polarizációja változik meg, nem a frekvenciája, hiszen mindkét komponens frekvenciája ugyanakkora. Ez annyira magától értetődő, hogy nem bírom felfogni, mi az, ami nem világos.


"Biztos vagy benne hogy te ezt érted?"


Tökéletesen. A hiba a te fejeddel van.


"És biztos vagy benne hogy egy nem műszaki fórumon szóbeli intéseket osztogathatsz annak akinek amúgy önként válaszolsz?"


Persze. Ha a fórum jellegétől függetlenül úgy viselkedsz, mint egy tapló paraszt, akkor az a jellemtelenségedre és szüleid gyereknevelési csődjére utal. Örülj, hogy csak szóbeli az intés, és nem fizikailag kaptál egy pofont.

2014. jan. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 A kérdező kommentje:

Taps taps taps.


De ügyes vagy tudsz írni 200 sort de a kérdésemre képtelen vagy válaszolni lásd be.


Először is baromira fárasztó és gyerekes a nyelvtanilag kielemző értetlenkedő stílusod ,miközben érted mit írtam csak játszod a észt.Példát vehetnél kisfiacskám Tombenkoról aki higgadtabb hsz eket ad és nem csinál úgy mint aki szrata a spanyolt mint te.


Amiket itt összehánytál megint csak tudományos dara rizsa szleng . Azt már nem is akartam minősíteni hogy te is kapaszkodókat keresel a piros kék hullám filmbéli szerepére .


Persze most hirtelen kitaláltad hogy a piros is egy EM és a kék is egy EM szuperkompozíciója mivaan??? Most már négyen vagyunk?


Aztán bele is estél a kútba mert igazoltad hogy igazából a zöldet detektálljuk . Na de kéremszépen mutasd már meg a tanárbácsidnak azt a forgó nyilat ,az mikor vót hullám???


Nem baj hogy ott van egy kbszott t tengely amin az egész hóbelebanc TÉRBELI ÉS IDŐBELI VÁLTOZÁSÁT SZIMULÁLJÁK (erre értettem a téridőkordinátákat kisfiam persze nem vagy te hülye tudom h értetted☻)


Szóval akár hogy erőlködtök itt ketten egy fizikaszakos kiröhög mert a forgó nyíl az nem hullám. Ide tartozik h azzal védekeztek h az iránya változik na az is megér egy misét .Először is mihez képest változik ? Csak mert azt mondod az maga a fényt jelöli ,hát a fény ami kijön egy cpolaris szűrőből az végig függőleges vagy olyan amilyen szögbe forgatod a szűrőt tehát ellentmondás ellnentmondás hátán gyermekem.

De még mindig nem értem mitől lesz frekvencia egy állandó szögsebesség , attól hogy az irány változik az teljesen konstans folyamat ,nem pulzál nem oszcillál (90°eltolásnál) és mielőtt okoskodnál nyílván nem egy forgó motorról van szó ,nem abban az értelemben keressük a frekvenciát.


Gyakorlatilag te nem tudsz definiálni egy spirálpályát ,össze vissza botlasz meg a saját állításodban.


Mégegyszer kérdem mi a zöld hullám, egy virtuális pálya? vagy azt detektálod hullámjelenségként?


Találjá mán ki még valamit hogy a piros is tovább bontható sőt én meg kitalálom hogy az is tovább bontható x y hullámokra és akkor elfelejtem hogy mi volt az alapkérdés .


Na látod az amit én nem felejtek. pöscös☺

2014. jan. 10. 19:54
 56/64 Tom Benko ***** válasza:
Miért nem hullám? Nem periodikus? Akkor a mateknak fussál neki még egyszer.
2014. jan. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 A kérdező kommentje:

Látszik hogy fingod sincs az egészről neked sem ugyan magyarázd már el hogy a periódikus változás (forgó mező iránya) miben nyilvánul meg hullámként? MI FOROG ? a Polarizációs sík ugye?Te a forgást érzékeled interferenciaképen, érdekes sehol nem tanítanak ilyet .


PARADOXON PARADOXON Akkor a cirkuláris polárszűrőm miért működik csak EGY síkban?


Ugye érzed hogy össze vissza beszéltek ,most megint az jön hogy a zöld pálya nem is a polarizált fényrezgés pályáját mutatja ?

2014. jan. 11. 19:48
 58/64 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, te súlyosan beteg vagy! Semmit nem tudsz, és nem is fogsz soha. Szerencsére a fizika nélküled is elég jól meglesz.
2014. jan. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 A kérdező kommentje:

Szegény 58 as ezért kaptál egy levonást XD


A privát majomnak:


"Utoljára írom le, te sggfej: a zöld az, amit mérsz. Ha megállsz egy pontban, és ott méred az elektromos térerősséget, akkor azt látod, hogy körben forog."


Bla bla bla a kérdésre válaszolj, HA A PIROS,KÉK CSAK A ZÖLD VALÓDI MÉRHETŐ HULLÁM FELBONTÁSA ,AKKOR A P K NEM IS LÉTEZIK IGAZ "NEM LÁTOM"?? MÉGIS A KÉT FELBONTOTT HULLÁM SZUPERPOZICIÓJÁT NEVEZIK EGY ELEMI FÉNYREZGÉSNEK .HA A FÉNY MÉRHETŐ RÉSZE A ZÖLD AKKOR A KETTŐS TÖRŐ ÜVEG MIÉRT TESZ KÜLÖNBSÉGET A P ÉS A K HULLÁM KÖZT ÁTVITELI SEBESSÉGBEN?

AZ ÜVEG ELVILEG CSAK A ZÖLDET LÁTJA HISZ AZ A MÉRHETŐ ELEKTROMOS TÉRVEKTOR.



EZ EGY KAPITÁLIS KÖRBEHIVATKOZÁS. ennyit értek

2014. jan. 11. 22:29
 60/64 Tom Benko ***** válasza:
Definíció szerint hullám a térben periodikus jelenség. Ja, utánanéztem, bár biztos voltam benne: a konstans függvény is periodikus...
2014. jan. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!