Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges lenne olyan gépet...

Lehetséges lenne olyan gépet vagy eszközt készíteni aminek a segítségével lehetséges lenne állatokal kommunikálni?

Figyelt kérdés

Mivel ôk is kommunikálnak. Pl a macska nyávogással szól hozzánk. Egymás közt mondjuk nem így kommunikálnak. Na mindegy. Lehetséges lenne olyat gépet készíteni ami lefordítja mit mond, és amit én mondok azt meg neki fordítaná le.

Így én is érteném ôt és ô is engem.



2019. dec. 4. 10:47
1 2
 11/13 anonim válasza:
Az embernél genetikailag kódolt a nyelv. Nekünk erre van egy speciális "szervünk". Noam Chomsky nyelvész géniusz szerint a nyelv egyedülálló genetikai jellegzetessége az EMBERNEK! Állat ezt nem fogja tudni elérni soha az életben vagy akkor ember állat lesz de enz azt nem is akarom megérni hogy az oroszlán mellettem vezessen autót az autópályán....jaj ilyen hülyeséget amit most mondtam! Szóval a nyelv az ember genetikai sajátja. Állat nem tud nyelvet beszélni csak jelez valamit.
2019. dec. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ez simán nem igaz.

Mint tudjuk, a delfineknek mindnek neve van. Név csak ott létezik, ahol nyelv is van hozzá.

Ezen kívül azt is tudjuk, hogy már a kutya is képes gondolkodni.

2020. jún. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Wadmalac ***** válasza:

"Állat nem tud nyelvet beszélni"


https://www.youtube.com/watch?v=1ihC6QHS_m0

2020. jún. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!