Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vásároltam befektetési aranyat...

Vásároltam befektetési aranyat,999.9 tisztaságú mégis reakcióba lép a mágnessel. Ez normális?

Figyelt kérdés

Vásároltam 5g-os lemez befektetési aranyat az egyik hazai ismertebb eladótól. 999.9 tisztaságú Argon Hereous Svájci gyártmány. Rajta a cecifikát szám.

A napokban vásároltam Neodímium mágnest ami tudomásom szerint társainál magasabb hatásfokkal működik, ezzel a mágnessel vizsgáltam az arany lapkát ami be van csomagolva. A csomagolás felületére teszem a mágnest, majd megdöntöm hogy le tudjon csúszni a mágnes a csomagoláson és a bennelévő aranyon keresztül. A tapasztalat az volt hogy elindul a mágnes sebesen és ahol találkozott az arannyal ott lelassított, majd ahogy elhadja tovább csőszik sebesen.

Segítség én vagyon buta az aranyhoz és ez normális? Vagy nem 100% tisztaságú arany van a tulajdonomba?



2020. márc. 1. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Ugyanezt tapasztalnád, ha a befektetési aranyaddal megegyező méretű vörösréz lemezzel csinálnád.

Részletek nélkül, ez fizika, talán a Lentz törvény vonatkozik rá...

2020. márc. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 lali24 ***** válasza:
100%
igen, lenz és úgy nevezik, hogy örvényáram
2020. márc. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
..Úgyhogy ez csak annyit bizonyít, hogy az arany jó áramvezető.
2020. márc. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Videón is megnézheted, hogy a vörösrezet is vonzza a MOZGÓ mágnes: https://www.youtube.com/watch?v=NqdOyxJZj0U


Az arany jobb vezető, tehát még jobban vonzza, persze csak ha mozog.

2020. márc. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha álló helyzetben nem vonzza, akkor nem vas a belseje az aranyadnak :-)
2020. márc. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek !
2020. márc. 6. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!