Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek valódi-e a valóság...

Szerintetek valódi-e a valóság? Az egész univerzum valódi? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

2020. jún. 17. 12:06
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%

Hmm.. Ez egy elég filozófikus gondolat. :D Persze én is sokszor gondolkodtam már ilyeneken. Szerintem igenis valódi.

Mellesleg ha nem lenne valódi mit tudnál tenni? Az élet nem fog megváltozni :c Az egész egy nagy mókuskerék.

2020. jún. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Wadmalac ***** válasza:

Definiáld, mi a valódi, mi nem.


Nekem spec az is valódi, ha egy tökéletes szimulációban élünk.

2020. jún. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A "valóság" nagyon nehezen megfogható dolog. Egyrészt a fizikai univerzum lehet egy leképzése valaminek, másrészt ha valódinak is tekintjük, a mi szubjektív valóságunk akkor is csak a fejünkben él, onnan "kinézni" nem tudunk, nincs ablak, csak az érzékszerveink. (Ezt az akadályt igyekszik megkerülni a tudományos módszertan.)


Olvasnivaló:

[link]

2020. jún. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Wadmalac ***** válasza:
A szolipszizmust is értelmetlen filozófiának érzem, bár tény, hogy cáfolhatatlan is a bizonyíthatatlansága mellett.
2020. jún. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem arra utaltam, hogy a környező univerzum nem valódi, hanem hogy a valódiság elég nehezen megfogalmazható. Lehet, hogy a valódi világ csak mezők, húrok, részecskék (??) rezgése, hullámzása, amit mi bolygóknak vagy fáknak látunk, szóval bármit is tapasztalunk, az egyfajta absztrakciója egy további "valóságnak".

:)

2020. jún. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Wadmalac ***** válasza:

"szóval bármit is tapasztalunk, az egyfajta absztrakciója egy további "valóságnak""

Mindenképpen, hiszen mi sosem a valóságot tapasztaljuk, csak a valóságról érzékszerveink által behozott adatokat, amit az agyunk rak össze egy valóság-modellé.


Ez viszont csak a megtapasztalásunkat teszi első körben kérdésessé, nem pedig a valóság létezését.


"Lehet, hogy a valódi világ csak mezők, húrok, részecskék (??) rezgése, hullámzása, amit mi bolygóknak vagy fáknak látunk"

Attól még a valóság valóság, ha nem látunk a legmélyére.


Szóval a traktor is traktor, akkor is, ha nem látom át az utolsó csavarig.

2020. jún. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Tislerics Máté ***** válasza:

,,Mi a valóság? Hogy határoznád meg? Mivel? Ha arról beszélsz amit érzel, szagolsz, ízlelsz, látsz, a valóság csupán az agyad által megfejtett elektronikus jelhalmaz."


Morpheus - Mátrix c. film

2020. jún. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
#6, Igen, a #3-as válaszomban eleve kettébontottam, és utána már csak a "másrészt.." részről írtam. :))
2020. jún. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#7:

[link]

(#3)

2020. jún. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Tislerics Máté ***** válasza:

Az élőlények az érzékszerveik segítségek képesek tájékozódni és ezáltal érzékelni a valóságot. Az ember a tudomány és technika segítségével képes kibővíteni az érzékszerveit: Megfigyelhetünk olyan dolgokat is, amiket pl.: a szemünk sosem tudna érzékelni. Pl.: Olyan kicsi, vagy olyan távoli dolgokat. De vajon meddig juthatunk el a valóság még-jobb megfigyelésével? És vajon milyen meglepetések várnak még ránk? ...


Szerintem a valóság pontos definiálása lehetetlen feladat egy élőlény számára. Mert maga a puszta létezésünk is korlátok köze szorít minket. A puszta gondolkodásunkat is véges agykapacitásunk korlátozza. A valóság definícióját tehát szerintem sosem fogjuk tudni véglegesen meghatározni. Csak okos és kíváncsi majmócák vagyunk. A valóság meg maga világmindenség. Minden! ...

2020. jún. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!