Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ennyire egyértelmű lehet,...

Ennyire egyértelmű lehet, hogy a gyagyások tagadják meg a maszkhordást leginkább?

Figyelt kérdés
[link]

2020. júl. 19. 13:03
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
79%

Pont fordítva látom. Az értelmesebb emberek nem akarják viselni.

Cecil is ellene volt,most meg kötelező, bár ő csak azt mondja,amit orbánc elé tesz.

Most meg maguk ellen beszélnek,hogy kell a maszk.

Na ugye, hogy ők a szellemi toprongyok?! Egyik szavukkal csapják agyon a másikat!

2020. júl. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Brilliáns érvelés, gratulálok.
2020. júl. 20. 09:36
 13/35 anonim ***** válasza:
89%

Nem olyan egyszerű ez a dolog mint ahogy a cikk, meg sokan gondolják. Kezdeném azzal, hogy anyagi vonzatú a dolog, nem mindenki jut hozzá ingyen a maszkhoz (a kérdezőnek is szerintem a szülei veszik, de mindegy). Sokan kis hazánkban hónapról-hónapra élnek, nekem is szinte minden hónapban mínuszba megy a számlám, egyszerűen nem jut az ember egyről a kettőre.

De nem is ez a lényeg, hanem, hogy nem két tábor van, különbséget kellene tenni azok közt akik ellene vannak és azok közt akik leszarják. Kínomba vettem egy eldobhatósat egy hónapja, ahol kell felveszem, már elég gatya, de hátha kibírná míg vissza vonják a kötelezését. És el is jutottam oda, hogy szerintem melyik tábor a "gyagyásabb", amelyik kötelezni próbálja az embertársait egy szabadnak mondott országban, tudom a törvények betartásáig van a szabadság, mocskos törvényszegő aki nem hordja, csak ezért hordom. Érdekes dolog ez, hogy mit szabad és mit nem.

2020. júl. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 2*Sü ***** válasza:
71%

> Cecil is ellene volt,most meg kötelező, bár ő csak azt mondja,amit orbánc elé tesz.


Én cizellálnám a dolgot. Az nyilvánvaló, hogy Müller Cecília mikor azt mondta, hogy nem szükséges a maszkviselés, akkor nem szakmai véleményt mondott. Ez inkább a kialakult helyzet kezelése volt. Hogy most Orbán Viktor diktálta ezt, vagy saját ötlet volt, az mindegy is. Ugye az már januárban is sejthető volt, hogy előbb-utóbb a járvány elér minket is, elég kicsi volt az esélye annak, hogy nem. De szerintem nem gondolták azt, hogy ilyen tempóban fog megjelenni. Amíg az olaszoknál nem robbant be ténylegesen a járvány, addig a legtöbb szakember és politikus nem gondolta, hogy ennyire be fog robbanni.


Egyszerűen a kormány nem volt felkészülve arra, hogy ilyen hirtelen és ilyen tempóban jelenik meg a járvány. Az eszközbeszerzés a szükségesnél jóval később indult el, és nagyobb problémát jelentett az eszközéhség világszerte, mint azt sejteni lehetett. Hogy ez mennyire vethető a kormány szemére? Szerintem ez még más dolgokhoz képest kevésbé.


Így hát az a helyzet állt fenn, hogy óriási kereslet mutatkozott a maszkokra, viszont a rendelkezésre álló készlet még az orvosok kielégítő ellátására sem volt elegendő, a maszkok meg egy ideig lassabban érkeztek, mint amilyen mértékben fogytak. Bár valószínű tudták, hogy a maszkviselés jó védekezési módszer lenne, de nem lehet kötelezővé tenni a maszkviselést, ha nincsenek maszkok. Vagy legalábbis elég nagy káoszba torkollt volna a dolog, még ha elegendő maszk is érkezett volna az országba, akkor is a felvásárlási hullám miatt így sem jutott volna mindenkinek. Így aztán hűteni kellett a kedélyeket, jelen esetben a keresletet. Ezt még tulajdonképpen részlegesen Orbán Viktor is beismerte egy félmondatban, mondván nem tehetik kötelezővé a maszkviselést, ha nincs elegendő maszk.


De aztán lett elegendőnek bizonyuló maszk, a járványt kezdtük megfogni, a maszkpánik is múlni kezdett, így már kötelezővé lehetett tenni a maszkviselést. Hogy aztán a járványhelyzet jelenlegi állásában ez mennyire szükséges, vagy mennyire nem, azon már inkább lehet vitatkozni.


Egyáltalán nem vagyok híve a jelenlegi kormánynak, de szerintem a történések – a maguk ellentmondásos kijelentéseivel – ilyen aspektusból nézve érthetőek és elfogadhatóak. Hogy más aspektusból nézve voltak itt – szerintem – komolyabb problémák, az meg egy más tészta.


~ ~ ~


> nem mindenki jut hozzá ingyen a maszkhoz […] Sokan kis hazánkban hónapról-hónapra élnek


Ezt nem tudom elfogadni érvként a maszkviselés elleni tiltakozáshoz, mivel nem a gyógyszertárban megvásárolható maszk a kötelező, lehet bármilyen a szájat és orrot eltakaró eszközt is viselni, egy kendőt vagy egy sálat. Az meg csak akad azért a legszegényebb családokban is.


> különbséget kellene tenni azok közt akik ellene vannak és azok közt akik leszarják


Akkor hadd fokozzam a dolgot:

Van, aki visel maszkot, és felelőtlenségnek, szóvá teendőnek tartja, ha valaki nem visel.

Van, aki visel maszkot, mert kötelező, de ha valaki nem visel, azt is elfogadható lépésnek tartja, és magasról tesz rá.

Van, aki nem visel maszkot, mert magasról tesz rá, de ha valaki visel, arra is magasról tesz.

Van, aki nem visel maszkot, és a maszkot viselőkben valamiféle ellenséget lát.


Mint minden dolog, ez is megszüli a maga fanatikusait is, és toleránsait is. A házmestertempó mindkét oldalon megjelenik. Nyilván aki a maszkviselés ellen van, annak leginkább azok a maszkviselők bökik a csőrét, akik „fanatikusai” a dolognak, akik szóvá teszik neki, hogy miért nem visel maszkot (még ott is, ahol nem kötelező). Aki meg visel maszkot (akár ott is, ahol nem kötelező) azt is a másik álláspont szélsőségesei zavarják leginkább, akik beszólogatnak a maszkviselés miatt. Pedig lehet, hogy a többség visszafogottan áll a témához, csak ugye ők kevésbé feltűnőek.

2020. júl. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Tessék. Így gondolkodik az átlagember. Íme egy csemege https://www.youtube.com/watch?v=8Q0mOZrF2j0&feature=youtu.be
2020. júl. 21. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
88%

Miért hiszitek el még mindig, hogy ez annyira veszélyes betegség? Miért??? Hogy lehet ennyi gondolkodásra képtelen agymosott szerte a világban? Influenza-időszakban viseltek maszkot? Nem. Ha jön egy hányásos-hasmenéses járvány (évente több is van), viseltek maszkot? Nem.

Ez sem veszélyesebb semmivel, fogjátok már fel!

Nem kell beállni birkának, csak azért, mert mindenféle médiafelületen ezt harsogják!

2020. júl. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Majd ezt ismételgesd magadnak a teltházas kórház előtt pihegve is, jó?
2020. júl. 21. 09:05
 18/35 Sunshinedoll ***** válasza:
29%
Nekem vannak diplomás, amúgy általában értelmes ismerőseim is, akiknek az ilyesmi derogál. Nekik leginkább az óriási fontosság- és felsőbbségérzetükből fakad az az elv, hogy nehogymárnekikmegmondják.
2020. júl. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
86%

Na, akkor most figyeljetek.


Üzletekben és tömegközlekedési eszközökön kötelező a maszk viselése, máshol nem. Pont a minap voltam a Decathlonban, és mivel a biztonsági őr úgy engedi be a vásárlókat, hogy ha kijön egy csoport, bemehet egy másik (értsd: kijön mondjuk kettő ember, akkor bemehet egy hat fős család - már itt bukik az egésznek a logikája), ebből következik, hogy az üzlet előtt - ahol nem kötelező a maszk viselése - kisebb tömeg gyűlt össze.

Továbbá, nyitva lehetnek az éttermek, kávézók, kocsmák, ahol szintén nem kötelező a maszk viselése. Ezeken a helyeken arányaiban sokszor nagyobb a tömeg, mint akármelyik üzletben; ebből következik, hogy ez is nonszensz.

De még mindig nem fogytam ki! Ezek a szerencsétlenek random kipróbálták, hogy mi történik, ha focimeccsen összeeresztenek pár ezer embert. Pofátlanul a képünkbe tolják, hogy bejött, nem emelkedik tőle az esetek száma, majd rá pár napra bejelentik, hogy a koncertek és tömegrendezvények - amik ebből a szempontból gyakorlatilag ugyanazon az elven alapszanak, mint egy focimeccs - nem mehetnek, mert ott terjed a vírus. A szemtelenség netovábbja, mikor azt mondják, hogy mindezt azért, mert a koncerteken alkoholt fogyasztanak... 1, Talán a focimeccseken Kubut? 2, Visszakanyarodhatunk, hogy akkor a kocsmák miért is lehetnek nyitva?


Száz szónak is egy a vége: aki még ezek a teljesen logikátlan intézkedések után is elhiszi, hogy egy halálos járvánnyal állunk szemben, nem pedig gazdasági érdekek húzódnak az egész mögött, az sürgősen húzzon el optikushoz, mert valószínűleg olyan vak, mint ide Azerbajdzsán. A 300 Ft-os maszkokról, amiket eddig 20 Ft-ért szórtak, inkább nem is beszélek.

2020. júl. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
74%

17., Nálad is sikeres volt az agymosás, megfélemlítés, tudatmódosítás. Gratulálok, kiváló "katona" vagy! Ti, akik így beálltatok a sorba, veszélyesebbek vagytok, mint az imádott vírusotok.


Emiatt a betegség miatt egyetlen kórház sem lesz tömve, arra mérget vehetsz!

2020. júl. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!