Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mensa tesztnek van valami...

Mensa tesztnek van valami értelme?

Figyelt kérdés

Online kitöltöttem egyszer, nyilván 125+ lett.

Néha előtör bennem, hogy le kéne mérni az IQ-m. Simán megcsinálnám legalább 150-re.

Csak az a kérdés, hogy ennek van valami értelme, vagy amolyan pöcsméregetés csak?



#IQ #IQ teszt #Mensa HungarIQa #intelligencia kvóciens
2021. febr. 8. 13:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nagyjából be tudja lőni az ember, hogy mennyire intelligens, de ha érdekel a (többé-kevésbé) pontos érték, el kell végeztetni néhány tesztet. A neten található izék nem feltétlenül megbízhatóak.
2021. febr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Igen, annak, akinek ez fontos. Vannak, akiknek önérzete ettől függ, mások meg ismerik önmagukat, a világban elfoglalt helyüket, és ezzel meg vannak elégedve.
2021. febr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

A mensa teszt nem mér addig.

Egy ilyen kérdés után elég valószínű, hogy a büdös életben nem tudnál te 150+-os iq tesztet írni.

2021. febr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Mojjo ***** válasza:
93%
Megmutatja, ki mennyire jó mensa-féle IQ teszt kitöltésben.
2021. febr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

4-es, ez tagadhatatlan. :D


Szóval jól gondoltam, hogy péniszméregetés csak.

2021. febr. 8. 13:59
 6/17 anonim válasza:
70%

Tök mindegy, most a korona miatt úgysem tudod megcsinálni!

Én egyébként kedvet kaptam, azt a 4000 Ft-ot simán megéri, hogy papírom is legyen arról, milyen okos vagyok. Muhahaha.

2021. febr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem 4000 forintba kerül a teszt. Az egy dolog, hogy annyit fizetsz ki érte.
2021. febr. 8. 14:23
 8/17 Wadmalac ***** válasza:
87%

"Online kitöltöttem egyszer, nyilván 125+ lett."


Nekem is.


"Simán megcsinálnám legalább 150-re."


Hát nekem az éles nem lett 125 sem, 118 ha jól emlékszem. Az online verzió kicsit puhább ám.


"gondoltam, hogy péniszméregetés csak"


Bármilyen összevetést más emberek eredményeivel lehet annak venni.

Ha azzal a céllal csinálod.


De tényleg annyit mond, hogy eme teszt kitöltésében hol állsz a világátlaggal összevetve.


Ha valaki magasugrás rekordot ér el, az sem jelenti, hogy távolugrásban baromi jó vagy 100 méteres futásban is dobogós lenne.

De valahol mutatja, hogy jó a fizikuma.


Na ez is ilyen.


A magas MENSA IQ érték mutatja, hogy jó vagy vizuális logikai absztrakciók felismerésében, ezzel arányban nem vagy ergya.

De nem jelenti, hogy mondjuk jó matekos vagy, vagy remek a memóriád, hogy tehetséges vagy bármi értelmiségi téren.


Arra sem nem ad jogalapot, hogy alacsonyabbat teljesítőket ugyanazon a teszten butábbnak tartsd magadnál.


Szóval nem farokméregetés. Pont abból a célból értelmetlen megcsinálni.

2021. febr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Általában az IQ teszt nem a magas, hanem az alacsony IQ kimutatásában fontos. Segít felismerni bizonyos mentális problémákat, enyhe visszamaradottságot, és jelzi, hogy az illetőnek speciális segítség kell.

Az más kérdés, hogy a magas érték felmutásából mások sportot űznek.

2021. febr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Nincs. Valódi IQ-szint felmérést pszichológusnál tudsz csináltatni. Az online Mensa-teszt arra megy rá, hogy kedvet csináljon a rendes teszt kitöltéséhez, ami nyilván fizetős, mert valamiből fenn kell tartaniuk magukat.
2021. febr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!