Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mensa tesztnek van valami...

Mensa tesztnek van valami értelme?

Figyelt kérdés

Online kitöltöttem egyszer, nyilván 125+ lett.

Néha előtör bennem, hogy le kéne mérni az IQ-m. Simán megcsinálnám legalább 150-re.

Csak az a kérdés, hogy ennek van valami értelme, vagy amolyan pöcsméregetés csak?



#IQ #IQ teszt #Mensa HungarIQa #intelligencia kvóciens
2021. febr. 8. 13:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
33%
Én megcsináltam vagy 20 évvel ezelőtt, és úgy emlékeztem, higy 138 lett, de a minap a régi papírok között turkálva kezembe került az igazolás, amit adtak róla, és kiderült, hogy több volt: 140-147. Így adták meg, tól-ig formában. Ettöl még nem lettem zseni, és ezt le is írták, ez csak annyit jelent, hogy az emberiség felső 5%-ba tartozom intelligencia szempontjából. Abban a 13000 lelkes kisvárosban, ahol lakom van még ilyen másik 649.
2021. febr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Mojjo ***** válasza:
66%

Egyébként nem véletlenül írtam a #4-ben azt, amit és nem is (teljesen) viccből.

Az IQ ténylegesen azt mutatja meg, hogy ki mennyire jó IQ teszt kitöltésben és ennyi. Hogy ez mennyire korrelál ilyen-olyan valós és az élet különböző területein ténylegesen használható képességekkel, az már teljesen más és abszolút nem triviális kérdés.

Magas IQ-tól valóban nem lesz senki zseni, nem jelenti feltétlen azt, hogy bármiben kimagaslóan jó - persze az IQ teszt kitöltésen kívül. Ugyanígy, valaki viszonylag alacsony IQ-val is lehet zseni. Jó példa erre Richard Feynman, Nobel-díjas elméleti fizikus, aki többek között a kvantumtérelmélet területein alkotott maradandót és korszakalkotót, miközben 120-125 körüli IQ-ja volt (igaz, nem tudni, milyen szórású teszteken jött ki). Ami persze ugyan átlag feletti, de abszolút nem egy Mensa-szint, tökmindegy milyen szórású tesztet veszünk. Azaz a Mensa tagkövetelmények szerint ő pl nem felelt volna meg. Szerintem ez kb mindent elmond :)

2021. febr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Wadmalac ***** válasza:
78%

" Így adták meg, tól-ig formában"

Most hogy írod, nekem is valami ilyesmi volt, 118-125 vagy hasonló.


Mojjo: tényleg nem ezen műlik a Nobel, én sem kaptam. :D

2021. febr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
@11 Ez valami óriási szórású teszt lehetett, de hogy nem mensa, az biztos.
2021. febr. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
De igen, mensa teszt volt. Az eredmény általad szórásnak nevetzett tól-ig-es megadása éppen a bizalmadat is felkelthetné annak jeléül, hogy tényleg érthetnek hozzá.
2021. febr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A jelenlegi mensa teszt szórása 15-ös. Azt hiszem 135-ig mér, és az afölöttiek alkotják az emberek kb. 2%-át.

Tehát neked valami régi teszted lehetett.

2021. febr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Wadmalac ***** válasza:
Szerintem 20 éve más volt a 100 pontos átlag érték MENSA tesztnél is.
2021. febr. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!