Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért lehet az, hogy a férfi...

Ákos13 kérdése:

Miért lehet az, hogy a férfi tudósok igen jelentős hányada szűzként hal meg? Vajon ők a szexualitást, a nőkkel való kapcsolatot alsóbbrendűnek tekintik a tudományos munkáikhoz képest? Vagy egy bizonyos IQ felett már nem működnek a társas kapcsolatok?

Figyelt kérdés

Számos példát tudnék erre felhozni, napestig tudnám sorolni a tudósokat, akik valószínűleg soha nem voltak nővel, többen maguk is elismerték ezt:


Isaac Newton fizikus, Henry Cavendish fizikus, Erdős Pál matematikus, John Dalton fizikus, kémikus; Nikola Tesla fizikus, feltaláló; Lewis Carroll matematikus, író, hogy csak a legismertebb példákat említsem.



2021. jún. 20. 02:04
1 2 3 4
 11/35 sadam87 ***** válasza:
100%

#10

Szerintem még olvasgasd kicsit a tankönyveket, nem 50 tudós szerepel bennük, kicsit több.

Azért köszönöm az ex has számokat, mindig szeretem, amikor valaki teljesen random beböfög egy százalékot...

És akkor még kérdéses, hogy honnan olyan biztos, hogy a kérdésben megnevezett kutatók tényleg szűzen haltak meg. Lewis Carroll esete például...

[link]

2021. jún. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
76%
Aki dolgozott kutatóként, az tudja, hogy felülreprezentáltak az incel és aszexuális emberek közöttünk, nem csak a zsenik szintjén, hanem lejjebb is. Sőt, inkább a létrán felfele haladva csökken az arányuk, mivel manapság a professzori munkakör menedzseri képességeket igényel, ami a szociálisan diszfunkcionális embereknek nem éppen erőssége.
2021. jún. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös megállapítását kiemelném.

"Nekem is sokszor a munkám a fontosabb. Hát akkor egy Tesla kaliberű tudós számára hogy a fenébe ne lenne az!"

A kivételes embereknek is 24 órából áll egy nap, ebbe kell beleférnie a munkának, a hétköznapi teendőknek, a társasági életnek, a párkapcsolatnak/családnak.

Bármelyik szakmára igaz, hogy az élvonalat megszállott emberek alkotják, akik az átlaghoz képest jóval több időt-energiát szánnak a munkájukra (különben nem ők lennének az élvonal). Ez pedig azzal is jár, hogy a fenti halmazból valamelyeknek óhatatlanul csorbát kell szenvednie.

2021. jún. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

#11: Azért mindenképpen gyakoribb az a tudósok körében, hogy kerülik a nemi életet vagy a házasságot, ha készülne reprezentatív felmérés, az is valószínűleg ezt hozná ki. Számos példát tudnék mondani az egyik egyetemi intézetből is, ahol dolgozom.

Akiket ellenpéldának felhoztatok, többnyire kutató orvosok, biológusok voltak. Nem mondom, hogy ők nem tudósok, de náluk azért kevesebb az elvont, zsenihajlamú ember, mint mondjuk a matematikusok, fizikusok, vegyészek között. Szóval a biológiát talán kevésbé érinti ez a megállapítás.


Már csak azért is, mert készült már például olyan felmérés, amely kimutatta, hogy az átlagnál jóval magasabb és jóval alacsonyabb emberek nehezen találnak párt, és nem jellemző, hogy elvesztenék a szüzességüket 20 éves koruk előtt. Ami azért érdekes, mert a többség már tinikorban megteszi ezt.

Szóval mindenképpen van itt valami összefüggés, amit én nem bagatelizálnék el annyival, hogy csak anekdotikus érvelés.

2021. jún. 20. 12:38
 15/35 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kimaradt az, hogy az átlagnál jóval alacsonyabb és jóval magasabb IQ-val rendelkező emberek.
2021. jún. 20. 12:39
 16/35 sadam87 ***** válasza:

#14

"Szóval mindenképpen van itt valami összefüggés, amit én nem bagatelizálnék el annyival, hogy csak anekdotikus érvelés."

Lehet, hogy van ilyen összefüggés, egy szóval sem mondtam, hogy nem. De talán először azt kéne bebizonyítani, hogy tényleg van.

2021. jún. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Szerintem ennél a témánál teljesen felesleges tudományos igényű bizonyítást várni, kizárólag személyes észrevételeken és következtetéseken alapul az eszmecsere (szóval az is megfelelő, hogy "igen, hasonlót én is megfigyeltem", és az is, hogy "nem, én nem látok semmi kirívót", kiegészítve azzal, hogy az emberek szüzességéről nagyon maximum csak sejtéseink lehetnek a körülmények alapján)
2021. jún. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Sejtések alatt olyasmikre gondolok, hogy az átlagosnak mondható haveri/ismerősi körömhöz képest egyetemen arányaiban jóval több srácot hallottam arról panaszkodni, hogy még soha nem volt nőjük és fogalmuk sincs, mit kell velük kezdeni.
2021. jún. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Egyébként a kérdező feltett egy másik érdekes kérdést: "egy bizonyos IQ felett már nem működnek a társas kapcsolatok?"
2021. jún. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 sadam87 ***** válasza:
100%

#14

Az egyébként lehet, hogy vannak tudományterületenként eltérések. Énnekem főleg a biológia területéről vannak ismereteim, ezért onnan hoztam példákat. Mindenesetre most megpróbáltam végigcsekkolni 2017 óta a fizika Nobel-díjasokat. 10 féfri (és 2 nő) kapott zóta Nobel-díjat. Én azt találtam, hogy mind házas (vagy legalábbis volt, azt nem ellenőriztem, hogy most is az-e), a legtöbbnek gyereke is van. Nyilván ez egy nagyon kicsi, és nem is reprezentatív minta, szóval nem sokat jelent.

Azt tudnád konkretizálni, hogy mit értesz nagyon nagy százalék alatt?


#17

"Szerintem ennél a témánál teljesen felesleges tudományos igényű bizonyítást várni"

A tudomány rovatba lett feltéve a kérdés, innen merült fel az ötlet. :)

Én nem tapasztaltam ilyesmit (igaz, én nem kutatóintézetben, vagy hasonló helyen dolgozom, szóval nyilván kevesebb a tapasztalatom).

"az emberek szüzességéről nagyon maximum csak sejtéseink lehetnek a körülmények alapján"

Hát igen, én is ebben látom a fő nehézséget.

2021. jún. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!