Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért lehet az, hogy a férfi...

Ákos13 kérdése:

Miért lehet az, hogy a férfi tudósok igen jelentős hányada szűzként hal meg? Vajon ők a szexualitást, a nőkkel való kapcsolatot alsóbbrendűnek tekintik a tudományos munkáikhoz képest? Vagy egy bizonyos IQ felett már nem működnek a társas kapcsolatok?

Figyelt kérdés

Számos példát tudnék erre felhozni, napestig tudnám sorolni a tudósokat, akik valószínűleg soha nem voltak nővel, többen maguk is elismerték ezt:


Isaac Newton fizikus, Henry Cavendish fizikus, Erdős Pál matematikus, John Dalton fizikus, kémikus; Nikola Tesla fizikus, feltaláló; Lewis Carroll matematikus, író, hogy csak a legismertebb példákat említsem.



2021. jún. 20. 02:04
1 2 3 4
 31/35 Wadmalac ***** válasza:

"én arra számítanék, hogy a kutatók körében jóval magasabb lenne a szűz emberek aránya."

Kétlem.

Aszexualitást feltételezel a tudományos gondolkodásból, illetve egy speciális észjárásból kiindulva, márpedig az nem annyira gondolkodási téma, hogy a nemi ösztön kiben hiányzik.


A szüzesség meg...

Bizonyára mondjuk az 1700-as években, főleg arisztokrata körökben egy tininek jóval kisebb esélye volt házasság előtt szexuális élményekre, kalandokra, mint ma.

Később meg...

Hát anno elvben, aki nem volt házas, nem is szexelt.

És illett is megőrizni ezt a LÁTSZATOT.


Szóval szerintem az a régi, tudósok által állítólag művelt aszexualitás is csak töredékében valós.



MA pedig végképp nem.

2021. jún. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

Kedves Wadmalac, érdekes, amit a régi korokról írsz, nyilván igaz is, emiatt gondolom azt, hogy például Newton, aki még vallásos is volt, nem akart házasságon kívül szexelni, mert abban a korban az erősen vallásos embereknél ez felért egy főbűnnel. Meg persze meg is szólták volna miatta.

Viszont éppen ezért nem értem, miért nem keresett feleséget magának. Nekem az a sejtésem, hogy a tudományos munkánál semmi nem volt számára fontosabb, és csak azzal szeretett volna foglalkozni.


Tesla esetében, aki azért már jóval később élt, nem is kérdés, hogy ez volt a helyzet, hiszen saját maga is nyilatkozta, hogy a szexualitás csak visszavetné a tudományos munkájában és elterelné a figyelmét. Meg olyan nyilatkozatot is tett, hogy egy költőnek vagy egy zenésznek meg kell nősülnie, de egy tudósnak miért kellene.


Erdős Pál példája pedig azért érdekes, mert ő éjjel-nappal a munkájával foglalkozott, matematikáról írt cikkeket, matematikát tanított, előadásokat tartott, problémákon gondolkodott. Eszébe sem jutott egyébbel foglalkozni.


Én azt látom, hogy a kutatók közt igen sok a megszállott, aki nem foglalkozik semmi mással, csak a munkájával, ami nekik a hobbijuk, szórakozásuk is egyben. Más szakmákba ezt nem igazán látom, persze más szakmákba nincs is akkora belelátásom, ez igaz, de például egy gyártósoron dolgozó munkás nem hiszem, hogy örömmel menne egész nap, éjjel-nappal a sorhoz dolgozni, vagy egy bolti eladót sem különösebben hozza lázba, hogy megint a pénztárgépnél lehet. Ezek az emberek inkább várják, hogy vége legyen a munkaidőnek, aztán mehessenek a családjukhoz, barátnőjükhöz.

2021. jún. 22. 17:12
 33/35 Wadmalac ***** válasza:

Konkrétan Newton jó eséllyel tényleg olyan szinten volt fókuszált egyéb dolgokra, hogy tényleg lehetett teljesen aszexuális.

Én inkább azt mondanám, hogy ÁLTALÁNOSAN a régi tudósokra ez nem mondható, hanem inkább azok az okok vannak mögötte, amit írtam.

Lehet, hogy néhol éppen a kialakult legendárium ette meg a meglévő infókat fű alatti bordélyházazásról vagy házas asszonyok túráztatásáról.


Én azt mondanám, nem lehet jelentősen magasabb az aszexualitás a tudósok, mint az átlagemberek közt. Csak ugyebár magánemberekről kevésbé látom.


Megemlítetted a vallásosságot, bizony régen az lehetett erős visszafogó erő.

2021. jún. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 Balois válasza:
Ezt a hülyeséget honnan vetted?
2021. júl. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Csupán feltűnt, hogy mennyi tudósról olvasom, hogy soha nem nősült meg és nem volt valószínűleg szexuális kapcsolata sem.
2021. júl. 12. 19:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!