Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék okosabb?

Hogyan lehetnék okosabb?

Figyelt kérdés
A barátom okos,tanult ember aki mellett butának érzem magam,nem mert Ő sugallja hanem vannak alap dolgok amiket nem tudok. Az agymenők sorozat Penny-éhez tudnám magamat hasonlítani. Valakinek van valami ötlete ami segíhetne? Dokumentum filmek,könyvek,stb?

2021. szept. 29. 18:38
 1/9 Mojjo ***** válasza:
100%

A legfontosabb szerintem, az önazonosság. Ha valami érdekel, persze, tanulj róla, művelődj. De ne azért, mert jajj, a párod mellett ilyen meg olyan vagy. A párod nem azt várja el, hogy kivülről vágd a tudomány x+1 eredményét, a párod azt várja el, hogy te te legyél - hiszen azt az embert szerette meg :)

Ha a párkapcsolatokon kívül is érdekel a tudomány, az persze más. Ha jól tudsz angolul, lehet a professor dave explains youtube csatornával érdemes kezdeni, mert ott a világon mindenféle témáról szó van.

[link]

2021. szept. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kései Sirató ***** válasza:

Tanulj, olvass, utazz sokat!


Figyelj arra, hogy a tényeket ne keverd a véleményekkel!


Merj kérdezni!

2021. szept. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
állítólag a zenélni tanulás is fejleszti pl. a matematikai készségeket, a társasjátékok is okosítanak, pl. nagyon fordulatos szerintem a Quoridor (tök egyszerűek a szabályai), ismeretterjesztő tv csatornák és könyvek, de fontos lenne, hogy olyasmit találj, ami érdekel téged, mert ha a fizika pl. hidegen hagy, akkor azzal foglalkozni eléggé kínlódás lesz, ettől még zenetörténetben, vagy genetikában lehetsz művelt. Tehát az okosodás helyett én inkább azt mondanám, hogy a saját céljaidat kellene megtalálnod, megfogalmaznod, és azon fejlődni. Nem kel mindenkinek mérnöknek lenni, ha te pl. szakács vagy, azt is lehet szépen és magas fokon művelni, nem kell erőltetni a szervetlen kémiát közben ahhoz, hogy értékes legyél. 48f
2021. szept. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Biztos naponta többször előfordul, hogy olyat hallasz amiről semmit se tudsz, pedig fontosnak tűnik az ismerete.

Jegyezd fel ezeket, és később, ha ráérsz, írd be a google-ba, nézz utána!

Fel a fejjel, senki se tud mindent, de ami szükséges, az pótolható.

Esetleg sok idő telhet el mire felzárkózol, de csak rajtad múlik.

És ... legyen már valami igazi haszna annak az okos telefonnak! :D

2021. szept. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind nagyon kedvesek vagytok!:) mindegyik válasz hasznos és úgy érzem sikerülni fog
2021. szept. 30. 19:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, amit a négyes ír az jó, pl. a Wikipédián jól el lehet kezdeni tájékozódni.
2021. szept. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Illetve itt is fel lehet tenni kérdéseket, ha valami konkrétan nem világos, nekem bölcsész diplomám van, de szoktam csillagászati kérdéseket itt feltenni és a válaszokból sokat tanulok.
2021. szept. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De a barátodat is kérheted, hogy magyarázzon el dolgokat!
2021. szept. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig örültem, ha nálam tájékozottabb emberrel beszélgethettem. Sosem éreztem ezért kevesebbnek magamat.


Mindig kérdéseket tettem fel, ezzel lehet kizökkenteni a felszínes tudálékos okostojásokat.

2021. okt. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!