Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez mi? Mandela-effektus,...

Ez mi? Mandela-effektus, álom, hallucináció vagy valami más?

Figyelt kérdés

Semmire nem emlékeztem az Aladdin című rajzfilmből, csak annyira, hogy Aladdin almát lop, mire le akarják vágni a kezét, de Jázmin felfedi, hogy ő a hercegnő, és megparancsolja, hogy engedjék el Aladdint. Tisztán előttem van. Szerintem most, hogy leírtam, ti is emlékeztek rá. Ugye?


.

.

.


Viszont ma megnéztem, és nem is volt ilyen jelenet. Mandela-effektus? Vagy megváltozott az Univerzum múltja, és valóban volt ilyen jelenet régen, csak kikerült később? Vagy csak szimplán hülye vagyok? Szokott lenni időnként, hogy bizonyos dolgokról nem tudom megállapítani, hogy megtörtént-e vagy csak álmodtam, de ezek többnyire jelentéktelen dolgok.



2021. dec. 12. 00:07
1 2 3 4 5
 1/42 Mojjo ***** válasza:
100%
Simán rosszul emlékszel valamire. A világ legközönségesebb dolga, ebben aztán semmi misztikus nincs. És nem, én nem emlékszem ilyenre, hiába írtad le. De tudom, mivel kevered és hogy keverhetted össze - szerintem most, hogy megnézted, te is tudod.
2021. dec. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 Mojjo ***** válasza:
100%
(Kis magyarázat: Jázminnak vágják le majdnem a kezét és Aladdin menti meg. Szóval van majdnem kézlevágós jelenet, csak a szereplőkre emlékezett rosszul a kérdező.)
2021. dec. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

"Simán rosszul emlékszel valamire."


Nem csak simán rosszul emlékszek, hanem konkrétan ott a fejemben egy kb. 3 másodperces jelenet, amiben még beszélt is Jázmin, és azt is tudom mit.

2021. dec. 12. 10:45
 4/42 A kérdező kommentje:
Az meg hogy te nem emlékeztél rá, nem jelent semmit, ugyanis te a helyes jelentre se emlékeztél. Vagy egyáltalán nem is láttad a rajzfilmet.
2021. dec. 12. 10:52
 5/42 Mojjo ***** válasza:
100%
@3: Igen. Ha nem lenne ott a fejedben, akkor nem mondhatnánk, hogy emlékszel rá :) Az emlékek ott vannak a fejünkben. Ha tévesek, akkor azt mondjuk, rosszul emlékeztünk. Mindenkivel megesik.
2021. dec. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 Mojjo ***** válasza:
100%
@4: Ezt hogy sikerült megszülni annak a fényében, hogy még le is írtam, hogy mivel kevered? :D
2021. dec. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

#6

Azt az emlékeidből vetted, és nem csak most gyorsan megnézted?

2021. dec. 12. 10:57
 8/42 Mojjo ***** válasza:
100%
@7: Biztos gyorsan megnéztem a rajzfilmet, vagy rágugliztam egy jelenetre, ami nem létezik :) Szerinted?
2021. dec. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Mi szerintem??? Most nézted meg és abból okoskodsz, hogy tudod mivel kevertem össze???
2021. dec. 12. 11:17
 10/42 A kérdező kommentje:
De mivel még a kérdést se érted, ebből teljesen nyilvánvaló, hogy nem is láttad a rajzfilmet.
2021. dec. 12. 11:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!