Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez mi? Mandela-effektus,...

Ez mi? Mandela-effektus, álom, hallucináció vagy valami más?

Figyelt kérdés

Semmire nem emlékeztem az Aladdin című rajzfilmből, csak annyira, hogy Aladdin almát lop, mire le akarják vágni a kezét, de Jázmin felfedi, hogy ő a hercegnő, és megparancsolja, hogy engedjék el Aladdint. Tisztán előttem van. Szerintem most, hogy leírtam, ti is emlékeztek rá. Ugye?


.

.

.


Viszont ma megnéztem, és nem is volt ilyen jelenet. Mandela-effektus? Vagy megváltozott az Univerzum múltja, és valóban volt ilyen jelenet régen, csak kikerült később? Vagy csak szimplán hülye vagyok? Szokott lenni időnként, hogy bizonyos dolgokról nem tudom megállapítani, hogy megtörtént-e vagy csak álmodtam, de ezek többnyire jelentéktelen dolgok.



2021. dec. 12. 00:07
1 2 3 4 5
 11/42 Mojjo ***** válasza:
100%

Azt hiszem, ilyen logikai képességek villantása után érthető, hogy egy téves emléket miért gondolsz hűde misztikus akárminek.


Amúgy kb. az összes régi Disney rajzfilmet láttam többször is. Ezzel együtt is biztos vannak jelenetek, amikre rosszul emlékszem - de tuti ott is az univerzum múltja változott meg :D

2021. dec. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
A tudomány ezt gondolja a Mandela-effektusról: [link]
2021. dec. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
#12 vagyok Van még racionalizáció is meg van valami harmadik is.
2021. dec. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
Megtaláltam közben mire gondoltam. #13 vagyok
2021. dec. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
2021. dec. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:
Igazából veletek vitatkozni is felesleges, mert nem vagytok hajlandók elfogadni a tudományos módszertant. Ti sokkal inkább úgy vizsgáljátok a világot, hogy mindent elutasítotok, ami túl misztikusnak tűnik. Nem azért mert bizonyítékotok van a cáfolására, hanem mert csak.
2021. dec. 12. 18:10
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Amiket linkeltem azok a pszichológia bizonyítékai. Te viszont azt mondod, hogy minden bizonyíték nélkül próbálunk meggyőzni. A pszichológia nagyon sok természetfeletti, ezoterikus dolgot megcáfolt például a Forer hatással,Freud máshogy fejtett álmot, mint, azok akik azt állították, hogy tudnak etc. Ez nem azt jelenti, hogy nincs természetfeletti, csupán azt, hogy nekünk természteseknek felesleges foglalkoznunk természetfelettivel, mivel úgy se érthetjük meg. Azok a "természetfelettinek" mondott dolgok, amikről az ezotéria kategóriában beszélnek, csupán természetesek. Emberek hazugságai vagy a fizika vagy valamely egyéb tudományág törvényeivel megmagyarázható dolgok. Amennyiben téves a linkem, bizonyíts be és azt is, hogy neked van igazad.
2021. dec. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 Mojjo ***** válasza:
100%

@16: Jaja, tök igazad van, a tudományos módszertannak maximálisan megfelel, hogy hopp, rosszul emlékszem valamire, tehát az a tudományos (!) következtetés, hogy átkerültem egy párhuzamos világegyetembe -> multiverzum bizonyítása pipa, jöhet a következő kihívás.

Ha több hozzád hasonló zseni lenne, rég nem itt tartana az emberiség!

2021. dec. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

#17


A pszichológia soha semmit nem cáfolt meg. Súlyos problémáid vannak, ha számodra egy betegség (konfabuláció) léte máris bizonyítja, hogy valami nem történt meg, amire emberek milliói emlékeznek. Ez minden, csak nem tudományos.

2021. dec. 12. 18:44
 20/42 A kérdező kommentje:

#18

A hozzászólásodon jól látszik, hogy nem a tudományos módszertannak megfelelően vizsgálod a világot. A tudományos módszertan szerint, ha különböző emberek megfigyelik ugyanazt, akkor az a dolgot a tudomány szerint megtörténtnek kell tekinteni, amíg be nem bizonyosodik az ellenkezője. Az nem tudomány, hogy a megfigyelt jelenségek közül kimazsolázzuk azokat, amelyek kellenek nekünk. Te egyetemen is úgy végezted el az ejtőgépes kísérletet, hogy szépen áthúztad azokat az eseményeket, ahol túl hamar vagy túl későn ért le a golyó?

2021. dec. 12. 18:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!