Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez mi? Mandela-effektus,...

Ez mi? Mandela-effektus, álom, hallucináció vagy valami más?

Figyelt kérdés

Semmire nem emlékeztem az Aladdin című rajzfilmből, csak annyira, hogy Aladdin almát lop, mire le akarják vágni a kezét, de Jázmin felfedi, hogy ő a hercegnő, és megparancsolja, hogy engedjék el Aladdint. Tisztán előttem van. Szerintem most, hogy leírtam, ti is emlékeztek rá. Ugye?


.

.

.


Viszont ma megnéztem, és nem is volt ilyen jelenet. Mandela-effektus? Vagy megváltozott az Univerzum múltja, és valóban volt ilyen jelenet régen, csak kikerült később? Vagy csak szimplán hülye vagyok? Szokott lenni időnként, hogy bizonyos dolgokról nem tudom megállapítani, hogy megtörtént-e vagy csak álmodtam, de ezek többnyire jelentéktelen dolgok.



2021. dec. 12. 00:07
1 2 3 4 5
 21/42 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“A tudományos módszertan szerint, ha különböző emberek megfigyelik ugyanazt, akkor az a dolgot a tudomány szerint megtörténtnek kell tekinteni, amíg be nem bizonyosodik az ellenkezője.”


Öhm, ha valamit konkrétan megfigyelünk akkor az van s nem lesz neki “ellenkezője/ cáfolata”. Mármint mit cáfolsz meg azon amit látsz? Max a jelenségre adott magyarázat változhat s sokszor változik is, gondolom erre gondoltál. Na már most jelen esetben azt látjuk ,hogy rosszul emlékezünk dolgokra s ez megtörténik tömegesen is. Ez az amit megfigyelünk. Erre vannak magyarázatok de tudtommal olyat nem figyelt meg senki ,hogy ez azért van mert átkerültünk egy párhuzamos univerzumba meg mit tudom én.

2021. dec. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%
Azalatt, mit értesz, hogy a pszichológia soha nem cáfolt meg semmit? Tagadod a pszichológiát? A konfabuláció pedig nemcsak beteg embereknél van jelen,amit a második link leír. Itt általánosságban beszél az emberekről:"Abból a feltételezésből indul ki, hogy az emberek már meglévő sémákba, azaz mentális keretekbe illesztik be az új információkat."
2021. dec. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 Mojjo ***** válasza:
100%

@20:

"A tudományos módszertan szerint, ha különböző emberek megfigyelik ugyanazt, akkor az a dolgot a tudomány szerint megtörténtnek kell tekinteni, amíg be nem bizonyosodik az ellenkezője"

Jaja, most megfigyeltük, hogy valamire nem úgy emlékeztél, ahogy az megtörtént. És másokkal is előfordult már ez. Azaz tényleg, valós jelenség az, hogy néha nem úgy emlékeznek a dolgokra az emberek, ahogy megtörténik. Ki is tagadta ezt?

A jelenségek magyarázatával vannak gondok nálad. Olyasmi ez, mintha az ejtőgépes kísérletnél te az emlékes marhaságod analógiájára azt mondanád, hogy azért esnek le a golyók, mert kis láthatatlan manók elkezdik lefelé cipelni azokat. Amikor pedig látványosan körberöhög mindenki, elkezdesz hőbörögni, hogy itt nem érti senki a tudományos módszertant.


Ne aggódj, pontosan tudom, hogy nem fogod tudni megérteni, amit mondok. Igazából feleslegesen legépelt betűhalmaz. De ha már itt vagyok, gondoltam, leírom. A továbbiakban viszont nem hiszem, hogy folytatni fogom a saját időm pazarlását itt.

2021. dec. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

#22

Azt értem alatta, hogy a pszichológia alkalmatlan olyan dolgok megcáfolására, mint pl. a jelenlegi példa. Mikor bizonyította be egyetlen pszichológus is, hogy a Mandela-effektusokat valami pszichológiai kór okozza? Semmikor. Leírtak egy betegséget, majd azt mondják, hogy "hátha" ez okozza azt is.

2021. dec. 12. 19:53
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
#24Szerintem kevered a pszichológusokat a pszichiáterekkel. A pszichológusok normális emberekkel foglalkoznak, akiknek esetleg van valami problémájuk, míg a pszichiáterek a betegekkel. A pszichológia működik mindenkin.Te is meg én is szoktam használni a konfabulációt, redukciót és racionalizációt. De ha így állsz a dolgokhoz, hogy minden csak hátha, akkor nem lehet se megcáfolni, se igazolni.Ebben én úgy gondolom semmi természetfölöttit nem kell keresni, egyszerűen csak arról van szó, hogy sokak rosszul emlékeznek totál véletlen. Amit leírtál személyes sztorit, arra viszont biztos vagyok, hogy a konfabuláció lesz a megoldás. A pikachi farkára meg, hogy fekete a füle és ezért gondolják feketének a farka végét is. A Luke, én vagyok az apádos sztori, mert így sokkal logikusabban hangzik. Ebben nincs semmi időutazás, se párhuzamos dimenzió.
2021. dec. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:

#25

Továbbra is neked kell bizonyítanod, hogy konfabuláció okozza az emberek millióit becsapó Mandela-effektusokat. Mert továbbra is csak annyit állítasz, hogy a tünetek ráillenek, de ez még nem bizonyíték a betegségre.

2021. dec. 12. 20:57
 27/42 A kérdező kommentje:
Hülyeségeket beszélek. A tünetek SE illenek rá. Ugyanis egyenlőre azt se tudjuk, hogy hibás-e az emlékezetünk. Ha az emlékezetünk teljesen jó, és az Univerzum változott meg, akkor nincsen semmiféle tünet.
2021. dec. 12. 21:04
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra is neked kell bizonyítanod, hogy az univerzum múltjának megváltozása okozza az emberek millióit becsapó Mandela-effektusokat. Mert továbbra is csak annyit állítasz, hogy a tünetek ráillenek, de ez még nem bizonyíték a párhuzamos univerzumokra.
2021. dec. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

#28


Mivelhogy a megfigyeléseket nem szokás letagadni, így a legkézenfekvőbb válasz, hogy megváltozott az Univerzum múltja.

2021. dec. 13. 09:03
 30/42 anonim ***** válasza:
100%
#29Miért kézenfekvőbb a párhuzamos univerzum elméleted, mint az, hogy rosszul emlékszel egy jelenetre az Aladdinból?
2021. dec. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!