Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez mi? Mandela-effektus,...

Ez mi? Mandela-effektus, álom, hallucináció vagy valami más?

Figyelt kérdés

Semmire nem emlékeztem az Aladdin című rajzfilmből, csak annyira, hogy Aladdin almát lop, mire le akarják vágni a kezét, de Jázmin felfedi, hogy ő a hercegnő, és megparancsolja, hogy engedjék el Aladdint. Tisztán előttem van. Szerintem most, hogy leírtam, ti is emlékeztek rá. Ugye?


.

.

.


Viszont ma megnéztem, és nem is volt ilyen jelenet. Mandela-effektus? Vagy megváltozott az Univerzum múltja, és valóban volt ilyen jelenet régen, csak kikerült később? Vagy csak szimplán hülye vagyok? Szokott lenni időnként, hogy bizonyos dolgokról nem tudom megállapítani, hogy megtörtént-e vagy csak álmodtam, de ezek többnyire jelentéktelen dolgok.



2021. dec. 12. 00:07
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Mert a rosszul emlékezés kártyát ilyen erővel bármikor ki lehet játszani, ha nem akarjuk a valóságot elfogadni.
2021. dec. 13. 09:46
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
És gondolod, hogy nincs a párhuzamos univerzumnál logikusabb magyarázat?
2021. dec. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, hogy a tudományos módszertannak a megfigyelések elfogadása felel meg, nem pedig a megfigyelések bizonyos részének bizonyíték nélküli letagadása a pszichológiára hivatkozva. Ha a pszichológia szeretné, hogy elfogadjuk a dolgokat, akkor neki is bizonyítania kell ugyanúgy, ahogy minden más tudományban.
2021. dec. 13. 10:02
 34/42 anonim ***** válasza:
100%
#33És mi a bizonyíték a párhuzamos univerzumokra?
2021. dec. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#33


“Azt gondolom, hogy a tudományos módszertannak a megfigyelések elfogadása felel meg (…)”


Akkor mégegyszer megkérdem én is: ki figyelte meg egy párhuzamos univerzumba kerülést?

Amit megfigyelünk ahogy a 21-es kommentben is írtam az az ,hogy rosszul emlékezünk dolgokra, akár többen is. Erre nem éppen a folyamatosan más univerzumba kerülés a legegyszerűbb s legkézenfekvőbb válasz …

2021. dec. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

"Amit megfigyelünk ahogy a 21-es kommentben is írtam az az ,hogy rosszul emlékezünk dolgokra, akár többen is."


Továbbra is csak egy kimazsolázott megfigyelés letagadását csinálod, mert az a megfigyelés nem tetszik neked. Szóval ismét kérdem: mi a bizonyítékod, hogy emberek milliói rosszul emlékeznek valamire, miközben pl. egy bíróságon simán elfogadják már két ember megfigyelését is?

2021. dec. 13. 10:22
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
A bíróságon se elég két ember megfigyelése, hanem bizonyíték kell, de nem akarok nagyon belemenni jogi vitákba, mivel nem igazán értek a jogokhoz. Annyit tudok, hogy nem tudod bizonyítani, azt, hogy párhuzamos univerzumok léteznek.
2021. dec. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 Gofrisütő ***** válasza:
100%

Tudod, az Ochamm borotvája elv miatt a dolgok esélyét nézzük, amennyiben 2 lehetséges és nem bebizonyítható magyarázat van:

Vagy több millió ember rosszul emlékezett valamire, ami lehetséges a tudomány jelenlegi álláspontja szerint, és volt már rá példa,

Vagy több millió ember anélkül, hogy tudott róla, visszautazott az időben, megváltoztattott valamit, ami miatt más lett a film mondata/jelenete, majd előreutazott, és így csak ők emlékeznek máshogy, mert ők egy olyan idősíkról származnak, ahol még más volt a film. És a tudomány jelenlegi állása szerint nem lehet visszautazni az időben, és még nem volt rá példa.

Szerinted melyik valószínűbb a te tudományos módszertanod szerint?

2021. dec. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy akarsz jelen esetben valószínűséget számolni, de sokkal kisebb az esélye, hogy több millió ember ugyanolyan rosszul emlékezik. (Már ha a második lehetőség normálisan lenne megfogalmazva, nem pedig átköltve.)
2021. dec. 13. 22:58
 40/42 Gofrisütő ***** válasza:
88%

Haver, ahhoz, hogy jól emlékezzen 1 millió ember, hívjuk őket "emlékezőknek", egy olyan idővonalról kell származniuk, amlyiken más volt a film. Ez kizárólag az idővonalas logikával működik. Tehát az "emlékezőknek" időutazniuk kellett, de mivel MINDEN időutazás létrehoz egy új idővonalat, ezért ha minden "emlékező" egy olyan idővonalról származik, ahol nem ilyen volt a film, és külön külön utaznának, akkor egyedül emlékeznének máshogy. Illetve, ha az időutazás a film elmészítése utánra került, akkor csak az az utáni események változnak meg.

Következtetés: egyszerre utaztak vissza a film elkészítése elé. Viszont akkor sokkal idősebbek lennének az "emlékezők", tehát előre kellett utazniuk. Szóval volt 1 millió ember, akik egyszerre visszautaztak a film készítése elé, megváltoztattak valamit, ami kihattott a filmre, de semmi másra, aztán előreutaztak, megölték az új idővonalbeli "emlékezőket", vagy mind az 1 millióval történt valami, mivel nem lehet máshogy magyarázni azt, hogy miért nincsenek olyan "emlékezők", akik az új filmre emlékeznek, majd elfelejtették az egész kalandot, annak ellenére, hogy egy tudomány szerint lehetetlen dolgot csináltak.

Vagy 1 millióan rosszul emlékeznek. Válassz.

Mellesleg az emberek agya hasonló, tehát hasonló részleteket felejtenek el, és az agyuk az űrt olyan emlékekkel töltik meg, amelyeket normálisnak, valószínűnek gondolnak. És ha az emberek ideálja a normálisról egy skála, akkor miért olyan valószínűtlen, hogy az emberek legalább 0.000125 százalékának ne is egyezzen, csak hasonlítson annyira az ideálja, hogy egy elfelejtett filmrészletet épp csak pont annyira hasonlóan töltsön be, hogy ha meglátja, hogy valaki így emlékszik, akkor az ő agya is így fogja betölteni az űrt? Ez az időutazással ellentétben egy bizonyított jelenség.

Ne feledd, én nem átköltöttem az elméletedet, hanem csak rávilágítottam minden részletre, ami kellett hozzá.

2021. dec. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!