Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez mi? Mandela-effektus,...

Ez mi? Mandela-effektus, álom, hallucináció vagy valami más?

Figyelt kérdés

Semmire nem emlékeztem az Aladdin című rajzfilmből, csak annyira, hogy Aladdin almát lop, mire le akarják vágni a kezét, de Jázmin felfedi, hogy ő a hercegnő, és megparancsolja, hogy engedjék el Aladdint. Tisztán előttem van. Szerintem most, hogy leírtam, ti is emlékeztek rá. Ugye?


.

.

.


Viszont ma megnéztem, és nem is volt ilyen jelenet. Mandela-effektus? Vagy megváltozott az Univerzum múltja, és valóban volt ilyen jelenet régen, csak kikerült később? Vagy csak szimplán hülye vagyok? Szokott lenni időnként, hogy bizonyos dolgokról nem tudom megállapítani, hogy megtörtént-e vagy csak álmodtam, de ezek többnyire jelentéktelen dolgok.



2021. dec. 12. 00:07
1 2 3 4 5
 41/42 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Miért ne tudna akár többmillió ember hasonlóan rosszul emlékezni? Ahogy leírtad az Aladdinos jelenetet nekem is ott volt a jelenet, elsőre nekem is úgy kezdett beugrani ahogy te leírtad mivel már rég láttam s nem emlékeztem pontosan. Aztán többek közt Mojjo kommentje tette lassan a helyére az emlékeimet. Aki mondjuk utoljára 20 éve nézett Pokémont az sem fog jól emlékezni Pikatchura. Ha öltönyös-cilinderes figurákat ábrázolunk akkor általában monokli is van rajtuk így nem csoda ha a monopoly-s fickót is így képzeljük el, függetlenül attól ,hogy amúgy van-e neki. Veled sosem fordult elő olyan ,hogy mondjuk egy sorozatod/ filmed egyik jelenetére rosszul emlékszel? S ha több millió ember látta a sorozatot akkor szerinted nem lesz több olyan aki hasonlóan rosszul emlékszik adott jelenetre?
2021. dec. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:

Ezotéria, de ...

Többször előfordult, hogy másképp emlékeztem dolgokra.

Az is hogy a főnököm magyarul folytatta a beszélgetést és hirtelen lefagytam mivel nem tudott magyarul, hogy milyen nyelven válaszoljak.

Ez a magyar nyelves dolog egy időben többször több személlyel megismétlődött.

2021. dec. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!