Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik a világ?

Létezik a világ?

Figyelt kérdés

Ha létezik a világ, mióta létezik? Hogy létezhett mindig is a világ, ha az idő és a tér az "ősrobbanáskor" született meg? És azelőtt mi volt? Az ősrobbanás előtti előtt? Ami még azelőtt van? Merthogy akkor még nem volt idő, így nem lehetett "előtt" sem. De akkor végülis létezik a világ?

Az "ősrobbanás előtt" sem létezik semmi. Akkor mi ez? Nem értem.

Hol lett volna valami ha nem volt hely ahol lehetett volna?

És mikor lett volna ha nem volt idő sem amikor lehetett volna?

Miből jött létre az "ősrobbanás" ha nem volt amiből letrejöjjön, mert ugye nem volt semmi? És a semmi az mégiscsak valami, mert a semmiből nem jöhet létre valami.


Találtam egy régebbi kérdést, ami alatt egy válaszoló tökéletesen leírja több kommentben is amit én itt el szerettem volna mondani.

Érdemes elolvasni, és megérteni.


Itt a kérdés linkje: https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..



2022. márc. 7. 20:01
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van.

Nem kell félnem, létezünk és ez megnyugtat.

2022. márc. 7. 20:35
 12/21 anonim ***** válasza:
40%
9: Akkor vedd be a bogyóidat, idd meg a forró kakaódat és irány csicsikálni drága! 😊☺️
2022. márc. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

1. Nem szedek semmit.

2. Nem szeretem a kakaót.

3. Nem szoktam csicsikálni, csak aludni de nem ilyenkor.

4. Nem vagyok drága.

2022. márc. 7. 20:38
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor bocsánat kérdező. 12-es voltam.
2022. márc. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
100%
Van kedved "négyszemközt" is beszélgetni erről a témáról? Én sokat agyaltam ilyeneken.
2022. márc. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Igen
2022. márc. 7. 22:02
 17/21 anonim ***** válasza:
77%

Pfü... muszáj átkozódni, kérdező?


Ha egy kicsit visszaolvastál volna (pár évet), már sokszor volt itt szó erről.

A szolipszizmust nem te találtad fel.

A lényeg az, hogy akár létezik, akár nem - a legjobban akkor jársz, ha itt, ebben a világban boldogulsz el minél jobban.


A kérdéseidre pedig:

"mióta létezik?"

Kb. 14 milliárd éve.


"Hogy létezhett mindig is a világ, ha az idő és a tér az "ősrobbanáskor" született meg?"

Nem a mi világunk létezett mindig, az csak egy ideje létezik.


"És azelőtt mi volt?"

Erre csak tippek vannak.


"Az "ősrobbanás előtt" sem létezik semmi."

Ezt felejtsd el, senki nem mondta így.


"Hol lett volna valami ha nem volt hely ahol lehetett volna?"

A világunktól függetlenül máshol is lehet hely és másik világ.


"És mikor lett volna ha nem volt idő sem amikor lehetett volna?

Miből jött létre az "ősrobbanás" ha nem volt amiből letrejöjjön, mert ugye nem volt semmi?"

Az idő nélküliséget egyelőre nem igazán ismerjük.

Csak azt tudjuk, hogy ott az, aminek egyáltalán van lehetősége, garantáltan végbemegy.

2022. márc. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Durva azért, hogy alapvető legitim ezeréves filozófiai kérdéseket fogalmaz meg a kérdező, és itt ezért egyből küldenék a megboldogult Lipótmezőre.


Kérdező: 100 százalékos magyarázatunk sosem lesz, hiszen mi csak megfigyelők vagyunk, és legfeljebb csak közelítő leírásokat tudunk megfogalmazni a létező "valóságra".


Csak egy érdekesség: már most látszik, és egyre többen mondják, hogy a jövőben a virtuális világ olyan szofisztikált és realisztikus lesz, hogy egy ponton majd lehetetlen lesz megkülönböztetni a mai "valóságunkat" a virtuális tértől. Ha ez lehetséges, akkor elméletileg az is lehetséges, hogy a mi jelenelegi "valóságunk" is csak egy virtuális valóság. Ez nagyon vitatott elmélet, de teljesen kizárni nem lehet.


Igazából ebből is látszik, hogy az a baj ezekkel a dolgokkal (pl. ilyen a multiverzum elmélet is), hogy sem cáfolni, sem bizonyítani nem lehet sosem, mert ha léteznek is mondjuk velünk párhuzamos univerzumok, azokkal sosem fogunk kapcsolatba lépni, mert lehetetlen. Ezért innentől kezdve ez sci-fi téma, nem több.


Ja és még valami: jobban jársz, ha ilyen kérdéseket a Tudomány kategóriába teszel, ott legalább javarészt konstruktív válaszolók vannak. :)

2022. márc. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Leírnád légyszíves hogy hol átkozódtam?
2022. márc. 8. 01:08
 20/21 A kérdező kommentje:
az azutáni válaszolónak meg köszönöm, ezután abba a kategóriába fogom írni.
2022. márc. 8. 01:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!