Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van mostanában egyre...

Miért van mostanában egyre rosszabb idő? Régebben azért melegebb volt már ilyenkor meg a nap is erősebben,kellemesebben sütött mint manapság süt.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 5. 13:48
1 2
 11/13 TappancsMancs ***** válasza:

Persze, tudom hogyan értik. Csak becsapós kifejezésmód és azért megy a vita róla, hogy az emberi tevékenység hány százalékot is számít benne. A két témát általában nem szokták összekapcsolni, pedig még biztosra nem tudhatjuk, hogy nem-e a természetes változást tapasztaljuk mondjuk fele részben, vagy még több... Ahogy néztem a visszamenőleges diagramokat 500-1000 évente van egy hirtelen változás, hirtelen hűlés vagy melegedés. Az sűrű nagyon, és vannak a nagyobb változások is. Sokféle van valójában. Amúgy nekem mindegy.


"Az általuk áttekintett kutatási cikkek kevesebb mint 1%-a utasította el az ember éghajlatra gyakorolt ​​hatásának gondolatát. És míg az absztraktok 66,4%-a nem foglalt állást az antropogén tényezővel kapcsolatban, 32,6%-a támogatta azt. Utóbbi adat további elemzése 97,1%-os konszenzust mutatott ki az ember okozta klímaváltozással kapcsolatban.

A kritikusok azonban elítélték az eredményeket azon az alapon, hogy a 97,1%-os konszenzus az áttekintett dokumentumok kevesebb mint egyharmadából származik. Érvelésük szerint a legtöbben nem nyilvánítottak véleményt."


Erről részemről ennyit. Majd meglátjuk.


[link]

2022. ápr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, most azért van hidegebb, mert nem süt eléggé a Nap, de az is lehet, hogy csak azért nincs melegebb.

Ám abban az esetben, ha jobban sütne, akkor szerintem melegebb lenne, vagy legalább is nem lenne hidegebb.

2022. ápr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
91%

Na én most véletlenszám-generátorral kértem egy xx számot 1 és 50 között, és kíváncsiságból megnéztem, milyen volt az idő 19xx év április elején Budapesten, amikor még nem tartott itt a légköri szén-dioxid szint és az emiatti éghajlatváltozás. Az 5-öst dobta a gép, úgyhogy 1905 áprilisát néztem itt:

[link]

A hónap eleje 13-15 fokkal indult, nem sokra rá lehűlés és eső, aztán két napig vissza 13-14 fokra, aztán egy markáns lehűlést követően április 7-én és 8-án hóesés. Akár idén is lehetett volna.

2022. ápr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!