Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha az alacsony IQ nem szégyen,...

Ha az alacsony IQ nem szégyen, akkor miért baj, hogy szerintem mindenkinek az IQ-ját nyilvánossá kellene tenni?

Figyelt kérdés
2022. szept. 11. 21:52
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:

"Mire lenne jo, hogy tudjak kinek mennyi az IQ?"


Például egy hosszú vitánál tudnám, hogy a másik fogyatékossága okozza-e, hogy nem jutunk dűlőre.

2022. szept. 11. 22:58
 12/53 anonim ***** válasza:
98%
Mondjuk mert diszkriminációhoz vezetne? Az sem szégyen ha daganatod van, de nem örülnél ha emiatt nem vennének fel egy melóra pl.
2022. szept. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 A kérdező kommentje:

#14


Ugyanakkor a biológiai nem is diszkriminációhoz vezet, mégis nyilvános.

2022. szept. 11. 23:00
 14/53 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk azt elég nehéz is eltitkolni. Amúgy meg milyen logika ez? Valami rossz dolog praktikus és/vagy történelmi okok miatt része a civilizációnknak, úgyhogy most már akkor miért is ne vezessünk be minden más káros hülyeséget is? Úgyis szennyezett kint is a levegő, akkor már miért ne égessek abroncsot a nappaliban? Sokkal olcsóbb mint a központi fűtés.
2022. szept. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 2*Sü ***** válasza:
98%

*Szerintem* az alacsony IQ nem szégyen. De más lehet, hogy ez alapján túlságosan messzemenő következtetéseket vonna le. Haszna nincs, de lehet igazságtalanságok forrása.


> Például egy hosszú vitánál tudnám, hogy a másik fogyatékossága okozza-e, hogy nem jutunk dűlőre.


Hát pont ez az. Ha egy hosszú vitánál nem jutnak dűlőre a vitafelek, akkor annak lehet az egyik, de a másik IQ-jának alacsony volta is az oka. Meg lehet ezernyi más oka is. Még az is lehet, hogy az egyiknek magasabb az IQ-ja, de pont ő az, aki vitaképtelen. Az IQ egy képesség, a vitakultúra meg egy tanulandó valami, nem automatikusan jár az IQ-hoz. Viszont alacsony IQ-val is lehet valakinek jó vitakultúrája.


> Ugyanakkor a biológiai nem is diszkriminációhoz vezet, mégis nyilvános.


Szembeötlő külső tulajdonságokat nehéz lenne titokban tartani. De pl. itt a GYK-n nem nyilvános, ha én nem árulom el, te nem tudhatod, hogy férfi vagyok-e vagy nő, magas vagyok-e vagy alacsony, kövér vagyok-e, vagy sovány stb…

2022. szept. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 Darius- ***** válasza:
100%
Értem, bocsanat.
2022. szept. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 2*Sü ***** válasza:
86%

> Ideje lenne, hogy az alacsony IQ-júakat is érjék igazságtalanságok, ne csak minket.


Értékrendem szerint nincs az az igazságtalanság, aminek ideje lenne…

2022. szept. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:
Nyilván, mert te mindig az voltál, aki az igazságtalanságokat okozta, nem pedig akit igazságtalanságok értek.
2022. szept. 11. 23:38
 19/53 A kérdező kommentje:

"Értékrendem szerint nincs az az igazságtalanság, aminek ideje lenne…"


Akkor miért támogatod, hogy ne tudjak egy kérdést feltenni itt anélkül, hogy ellepnék a 80-as IQ-jú válaszolók, majd közlik velem, hogy szembe megyek az autópályán, mert nem értek egyet 5 db 80-as IQ-jú emberrel?

2022. szept. 11. 23:43
 20/53 anonim ***** válasza:
76%

"ne csak minket."


Ja hogy te a szegény elnyomott géniuszok kasztjába tartozol. Értem már :D


Amúgy hogy Stephen Hawking-ot idézzem: "People who boast about their IQ are losers."

2022. szept. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!