Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha az alacsony IQ nem szégyen,...

Ha az alacsony IQ nem szégyen, akkor miért baj, hogy szerintem mindenkinek az IQ-ját nyilvánossá kellene tenni?

Figyelt kérdés
2022. szept. 11. 21:52
1 2 3 4 5 6
 21/53 2*Sü ***** válasza:
98%

> Akkor miért támogatod, hogy ne tudjak egy kérdést feltenni itt anélkül, hogy ellepnék a 80-as IQ-jú válaszolók, majd közlik velem, hogy szembe megyek az autópályán, mert nem értek egyet 5 db 80-as IQ-jú emberrel?


Ha 5 emberrel ellentétes a véleményed, akkor tulajdonképpen valóban szembe mész az autópályán. Hogy merre helyes menni az autópályán az más kérdés, de te az ottani többséggel szemben mész. Ez ilyen. Mondok egy példát, én szeretem a sört. Meg persze sok más ember szereti a sört. Ha meg kellene szavazni, hogy legyen-e ingyen sör, a legtöbb ember megszavazná. Én le tudom vezetni pár bekezdésben, hogy az ingyen sör vagy sörhiányhoz vezetne, vagy közvetett módon drágább lenne, mint most, és én ezért nem szavaznám meg. Lehet, hogy az én véleményem mélyebb, átgondoltabb, megalapozottabb, de igen, ezzel a véleményemmel én megyek szemben az autópályán. Az én feladatom nem az, hogy ezen siránkozzak, hanem az, hogy a magam véleményét érvekkel támasztva alá, igyekezzek másokat is arrafele terelni, amerre szerintem menni kellene azon a bizonyos autópályán.


Aki életében először találkozik a gyakorikerdesek.hu-val, az egy fél óra alatt fel tudja mérni, hogy milyen a válaszok minősége. Tudjuk, hogy nem az. De ennek az IQ-n kívül számtalan különböző oka is van. Mindenesetre ha te tudod, hogy milyen a válaszok minősége, akkor mérlegelni tudod, hogy itt teszel-e fel egy kérdést, vagy keresel ehhez egy olyan közösséget, ahol magasabb színvonalú válaszokat fogsz kapni. Az, hogy te ezt az oldalt választottad arra, hogy kérdéseket tegyél fel ilyen vagy olyan témában, az nem igazságtalanság, hanem a te döntésednek a következménye.


Az IQ egyfajta mintafelismerő képesség. Alacsony IQ-val is lehet valaki művelt, tájékozott, tapasztalt, jóindulatú, lehet igaza. Magas IQ-val is lehet valaki műveletlen, tájékozatlan, tapasztalatlan, járhat ide trollkodni, lehet adott kérdésben érzelmi alapú, irracionális álláspontja, stb… Egy vita az érvek felsorakoztatásáról szól, a vitát nem a résztvevők személye határoz meg, hanem az általuk tett kijelentések, függetlenül a személyüktől. Az IQ nem egy olyan jellemző, ami az igazság egyetlen zsinórmértékeként használható.

2022. szept. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim válasza:
100%
És szerinted mi értelme van az IQ-nak? Én ismerek egy nőt, akinek állítólag brutál magas IQ-ja van, állandóan problémás pasikkal jön össze (pl. alkoholista) és "megmenti" őket, aztán ha mondjuk az alkesz leszokott, akkor elválnak, mert már nincs mit megmenteni rajta...bakker, ilyet 20-as IQ-val csinál valaki, nem?
2022. szept. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 120 feletti lehet az IQ-m, de annyira nem érdekelt eddig, hogy tesztet csináltassak. A matek például egészen jól megy, és bizonyos dolgokat elég hamar átlátok.

Az egyetemen volt egy csoporttársam, aki el volt magától ájulva, hogy neki 125-ös az IQ-ja hivatalosan. Alapvetően eléggé furán viselkedett (tehát nem úgy, mint a normális emberek), nem tudnám megfogalmazni, hogy hogyan, de ez nem is lényeges. A lényeg inkább az, hogy az egyetemet 1 év után otthagyta, mert sorra bukott meg a tárgyakból. Ebből is látszik, hogy a magas IQ nem garancia semmire.

Volt egy másik hallgatótársam, ő egyébként nagyon intelligens, de okosnak nem nevezném (abban az értelemben, hogy a problémamegoldó-képessége nem valami jó). Na, ő az egyetemet bukás nélkül el tudta végezni, ráadásul az alkalmazott matematikusit, ami annyira nem könnyű szak. Persze ő nagyon szorgalmas is volt, nagyon sokat tanult minden vizsgájára.

2022. szept. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Hízelgönek találom, hogy van aki nyomon követi a gyakoris “munkásságom”.

Köszönöm.

2022. szept. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
100%
Mert privát adat, és az alacsony IQ okot adhat a gúnyolódásra.
2022. szept. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tüdnt volna fel, az 1-es/3-as (Kólauborkával) és az 5-ös/7-es nem ugyanaz a válaszoló! Ha ezt sem vagy képes felismerni, akkor a TE IQ-d tart a nullához!
2022. szept. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
75%

Azért nem szabad kötelezően nyilvánosságra hozni, mert - a kérdében elhangzott állítással szemben - az alacsony iq bizony szégyen. Ahogy az alacsony testmagasság is az, vagy a kopaszszág. Az én iq-m pl. jó magas, de kifejezetten alacsony növésű vagyok, és bár kopasz nem, de ha parókát hordanék, biztos nem szeretném, ha ez kötelezően közismert lenne.

Más a helyzet, ha lenne jogi jeletősége annak, hogy mennyi az iq-nk. Pl. ha a szavazatunk értékét az iq-val korrigálnák, tehát egy 120-as szavazata 1,2-t érne, mig egy 80%-osét 0,8-cal szoroznák be. Akkor természetesen nyilvános adat lenne a választópolgárok iq-ja.

2022. szept. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 2*Sü ***** válasza:
93%

> Pl. ha a szavazatunk értékét az iq-val korrigálnák, tehát egy 120-as szavazata 1,2-t érne, mig egy 80%-osét 0,8-cal szoroznák be. Akkor természetesen nyilvános adat lenne a választópolgárok iq-ja.


Amúgy nem feltétlen kellene ehhez bárki által publikusan elérhetőnek lennie az emberek IQ-jának. Meg lehetne ezt úgy is oldani, hogy csak egy zárt rendszer ismeri az IQ-t.


Amúgy nem véletlen, hogy ilyen rendszer nincs a világban. Anno, mikor a Mensát megalapították, akkor volt egy olyan remény, hogy ha összejönnek a magasabb IQ-val rendelkezők, akkor majd iránymutatást tudna adni pl. a politikának a döntéshozatalban. Kvázi, hogy a Mensa afféle bölcsek tanácsaként tudna funkcionálni. Aztán nagyon hamar kiderült, hogy a Mensa-tagok ugyanúgy megosztottak politikai, társadalmi kérdésekben. Ugyanúgy van közöttük jobboldali, baloldali. Az egyik az egykulcsos adórendszert, a másik meg a progresszív adózást tartja helyesnek. Az egyik támogatja az abortuszt, a másik ellenzi. Így aztán a reményekkel ellentétben még az alapszabályba is bekerült, hogy a Mensa, mint szervezet nem foglal állást semmiféle politikai, társadalmi kérdésben. (Nyilván az egyes tagok foglalhatnak állást, de az nem a Mensa véleménye lesz.) Ebből is látszik, hogy bizonyos vitás kérdéseknél nem az IQ dönti el, hogy valaki A vagy B álláspontot képviseli-e.

2022. szept. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek az IQ-ját nyilvánossá kéne tenni? A lakcímével és a telefonszámával együtt???
2022. szept. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
59%
Valóban nem függ az emberek politikai filozófiája, ill. ideológiai hovatartozása az intelligenciájuktól. Ill. csak kicsit függ tőle. Én azt gondolom - persze “libsiként” - , hogy kisebb intellektuális teljesítményre van szükség a jobb oldali, konzervatív, nacionalista gondolkodásmódhoz (különösen annak magyarországi populista változatához), mint az ellenkezőhöz. Egy tágasabb horizontú liberális gondolkodásmód talán kisebb valószínűséggel teszi magáévá a nacionalizmust, a konzervatív politikai filozófia teória ellenességét, aki tehát okosabb, az kicsit nagyobb valószínűséggel lesz inkább liberális. És aki okosabb, annak gyakrabban magas az iq-ja, mint a butábbaknak. Szóval, a politikai vélemény kialakításában az iq-nak nagyon elenyésző szerepe van, de azért van, tehát én csodálkoznék, ha nagy statisztikában az jönne ki, hogy a konzervatív szavazóknak magasabb az iq-ja.
2022. szept. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!