Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet visszafelé gondolkozni?

Lehet visszafelé gondolkozni?

Figyelt kérdés
Most volt egy humorkérdés, visszafelé menne az idő.Arra vagyok kíváncsi ,ha vissza felé menne az idő, akkor csak egy folyamat zajlódna le, vagy lehetne e benne önálló gondolat, amivel a múltat visszafelé cselekvéssel változtatunk.Mivel ha előre megy az idő és úgy van önnáló gondolata az embernek, úgy ha visszafelé menne az idő ,úgy is kellene h legyen önálló gondolata.Vagyis a múlton is tudna változtatni.
2023. aug. 5. 08:08
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
nem árt tisztázni, a jelen állapotokban vannak természettörvények, és a dolgok aszerint történnek. Ha egy másfajta folyamatot akarunk elképzelni, annak semmi akadálya, azonban akkor mások a természettörvények, amiket ismertetni kell, különben nem lehet semmire válaszolni.
2023. aug. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

"Megrt valószínű ,h a gondolatra az idő nem hat.Ezért van az ,h a szeretet áthalad időn és téren."

Phineas P. Gage esetéből (is) adódóan elkezdtek foglalkozni az agy működésével. Ő egy hegy robbantással fogalkozó úriember volt (hegyrobbantással bővítették az arra haladó úthálózatot többek között) baleset következtében átszúródott az agyán a vasrúd és még csak össze se esett, el se ájult. Viszont az agyának egy részét kinyírta, mindenre emlékezett, de utána nem voltak érzelmei és a munkáját, feleségét is elhagyta, mert nem is érdekelte egyik sem, teljesen érzelemmentes lett, de amit megtanult korábban azt tudta.

Vagyis pont az érzelmekért felelős agyterületét sikerült kinyírnia, a többi agyterület károsítása nélkül.

[link]

Bele se megyek csak említés szintjén a fejlődéslélektanba, hogy a kisgyerek érzelmei és gondolkodását jelentősen meghatározza élete első 3 éve.

Továbbá a gondolatok befolyásolására egy egész iparág épül, méghozzá a reklámipar. Így erőssen megkérdőjelezhető, hogy 2 termék közül miért pont azt veszi meg az ember, nem e befolyásolták a reklámok. Persze vannak kivételek is, de szigmifikánsan mégicsak befolyásoló hatása van. Erről is lehetne nagyon hosszasan beszélni.

Ez a videó magáért beszél : https://www.youtube.com/watch?v=ohivxUsTfIU

Ezen felül pedig az MRI vizsgálat is azt bizonyítja, hogy fizikailag mérhető tulajdonságai vannak az agynak, az agyi aktivitás igenis kimérhető.

Nem is beszélve a modern új gépi tanulási algoritmusokkal feldolgozott agyi aktivitásos teszeknek, hogy ugyan még gyerekcipőbe van, de valamilyen szinten kitalálja az agyi aktivitásból, hogy mire gondol az ember.

Stb. stb.

Röviden megfogalmazva az egész agyműködés a természet törvényeinek megfelelően működik.

A matematika törvényszerűségein kívül nem tudok semmit ami független lenne a tértől és időtől. Mint tudjuk a gondolat nem ilyen, ennek manipulálásában profik a reklámszakemberek, profi benne pl Danny Blue is.

2023. aug. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

Az élet letisztultan nem kell manipulálni.Ahhoz h életben maradj ,enned ,innod kell.Nem kell hozzá manipulálás.Amiről te beszélsz ,csak a haszonszerzés végett van.Szóval nem igazán ideillő az amit most leírtál.

Alapvető dolog bármely élőlénynél az ,h élni akar.Vagy tudsz olyant ami nem akar élni?Az életet önmagában már nem kellanipulálnod ,ettől értelem.Az egész körforgás, maga az élet ami körül vesz, működik minden emberi beavatkozás vagy tehnika nélkül.Nem kell hozzá se kétütemű motor, váltóáram , de még dinamó, vagy pénz.Ettől olyan zseniális alkotás a természet.

Az ér kérdésem az volt, hogy bármilyen állapotban van az idő, menjen előre ,hátra ,vagy álljon , a tudatában kell hogy legyünk.Ha tudatában vagyunk annak ,h az idő "előre" halad, akkor logika alapján ,annak is tudatába kell ,hogy legyünk mikor visszafelé megy.

Akkor a születésünk lesz a halálunk, a halálunk a születéstünk...stb.

2023. aug. 5. 16:02
 14/36 A kérdező kommentje:
Ami talán érdekesebb kérdés az az ,h vajon mi határozza meg ,h az idő merre menjen.De a gondolat vagy tudat (nevezze mindenki aminek akarja)véleményem szerint nincs az időbe ágyazva.
2023. aug. 5. 16:15
 15/36 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nem ment át amit közölni próbáltam.

A reklámipar csak egy példa volt a gondolatok befolyásolására vagyis hogy nem igaz amit állítottál ezzel kapcsolatban, egy másik példa volt "A szkeptikus Vágó István és Danny Blue esete" erről egy videó, egy megint másik példa volt Phineas P. Gage esete, hogy befolyásolta egy vasrúd az agyát, így értelei nem voltak többé stb. stb. Ebből csak a reklámipar mint haszonszerzést emelted ki, mintha a többit nem is említettem volna.

Továbbá igen tudok olyat hogy nem akar élni, az összes aki öngyilkos lesz ilyen.

"De a gondolat vagy tudat (nevezze mindenki aminek akarja)véleményem szerint nincs az időbe ágyazva."

Erre meg a többire is írtam valamit, erre gondolsz valamit, hát persze hogy nincs az időbe ágyazva, "teljesen" "logikus".

2023. aug. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem még most sem amit mondani akartál.Ahhoz ,h élj nem kell érzelem.Ez jön le a fickóról.Él tovább ,vagy nem?Magában az ember lehet öngyilkos, de ezt a környezete hozza ki belőle, nem az h ,hát én most gondolok egyet és öngyilkos leszek.Ez nrm tartozik az élethez.Nem gondolod ,h az élet nem azért van ,h öngyilkos legyél ,hanem h végigéld?Ha azért van az élet ,h odajuss ,h öngyilkos leszel, nincs is értelme élni...

Írtál, de szeretném ,ha ezt jobban kifejtenéd.Egyszerű paraszt ésszel, mondj példákat, mire gondolsz..

2023. aug. 5. 21:07
 17/36 anonim ***** válasza:

"Nem igazán értem még most sem amit mondani akartál.Ahhoz ,h élj nem kell érzelem."

A hegyrobbantásos balesetet erre írtam ellenpéldának : "a szeretet áthalad időn és téren"

"Rendelkezel valamivel ,ami teljesen független ,tértől ,időtől.És ez a gondolat."

Írod hogy "Magában az ember lehet öngyilkos, de ezt a környezete hozza ki belőle, nem az h ,hát én most gondolok egyet és öngyilkos leszek".

Nem állítottam, hogy a környezetéhez nincs hozzá köze. Viszont az állítom, hogy mielőtt megteszi lesznek előtte öngyilkos gondolatok mielőtt megteszi, dehát nem igaz hogy teljesen független a tértől és időtől mint ahogy te állítottad. Lesz idő amikor még nincsennek ilyen gondolatai, lesz idő amikor lesznek és ha ténylegesen öngyilkos is lesz akkor tetlegességig fajul a dolog. Léteznek öngyilkosok. Egyes emberek életéhez hozzátartozik, nem mindenki lesz öngyilkos akinek ilyen gonolatai támadnak, az is lehet hogy öngyilkossági kísérletig jut el. "Vagy tudsz olyant ami nem akar élni?" Erre a kérdésre írtam a választ, hogy az öngyilkosok ilyenek.


Had ne kellen már mindent a szádba rágni, amit egy átlagos képességű 10 éves gyerek is felfogna ennél sokkal könnyebben.

2023. aug. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Vagy most arra céloztál ,h nincs önállö gondolatunk,hanem manipulálnak a döntésünkben?

Attól függetlenül ,ha kettő közül kell választanod, az önnálló gondolat.Lényegtelen h manipulál.Még az egyből is választhatsz.Akarod vagy sem.Szóval nem értem amit mondani akartál ezzel a példáddal.Az ,hogy tudatlan vagy ,az a te magad hibája, h egy önálló döntéssel rosszul jártál, de te döntöttél.

2023. aug. 5. 21:28
 19/36 A kérdező kommentje:

Ja értem a szeretetedet.Gondolod a fickó simán megölné a lányát ,mert nem szereti?:)A szeretet amit te gondolsz, az nem olyan szeretet.Az igazi szeretet értelem, nem film csöpögős érzelmi szerelem.Ha szeretsz valakit ,tudni akarsz róla ,jól van e.A lányodba vagy a fiadba se vagy szerelmes ,hanem szereted.

Szerintem nincs jól megfogalmazva ez pszihológia ként..

2023. aug. 5. 21:31
 20/36 A kérdező kommentje:
Az h öngyilkos leszel az cselekvés.A gondolat viszont megrlőzi a cselekvést.Ez a külömbség.A gondolat lehet az is ,h nem, még sem leszek öngyilkos.Választhatsz.Ehhez nem kell semmi.Ahhoz kell ,h azt meg is tedd.
2023. aug. 5. 21:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!