Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Goldbach-sejtés?

DK-s kérdése:

Goldbach-sejtés?

Figyelt kérdés

Arra a kérdésre szeretnék választ, hogy szerintetek hová érdemes vagy szabad fordulni, ha sikerült bizonyítanom a Goldbach-sejtést?


Nincs hiba, nincs tévedés, mert annyira egyszerű a bizonyítás, mint egy faék. Röhögni való, hogy eddig senkinek nem jutott eszébe a helyes megközelítése a kérdésnek.


Tehát nem trollokkal és hitetlenkedőkkel szeretnék vitázni, mert a konkrét bizonyítás egyenlőre nem publikus.


febr. 5. 12:23
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
86%
A főnöködhöz. Feri egyedül bizonyítani tudja a világon, hogy a 11 a legnagyobb kétszámjegyű prímszám.
febr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Én a Hekler Bálintot, az egyik legnagyobb magyar harmadik generációs matematikust ajánlom neked. Fordulj hozzá bizalommal. Ő még a prímszámokat is felbontja két Tankcsapda számra.
febr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
Paranoid skizofrénia miatt nem felel meg a szokásos "feltöltöm a blogomra/arxiv-ra/twitterre, ebben a sorrendben" megoldás?
febr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

#3-nak:


A youtube-on már fent van mp4-be konvertált doksiként, privátra állítva. 😉


#2-nek:


A Google most nem volt jó barátom, "Hekler Bálint matematikus" címszóval nem dobott ki értékelhetőt. Esetleg bővebben?

febr. 5. 12:57
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha olvasgattál matekos kutási cikkeket, akkor próbálhatsz írni egy olyat, majd elküldeni valamelyik intézetnek, ahol ha peer review-n átmegy, akkor megjelentetik
febr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
Akkor billentsd át nyilvánosra, és kész is vagy, az elsőség jogát senki nem veheti már el tőled. Izgulsz, vagy mi a baj?
febr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
#5: Barátunk a Goldbach-sejtést bizonyította, az ő peer review-ja a világ lesz. Szerinted Perelman kiadóknál házalt a Poincaré-sejtés bizonyításával? Kirakta az arxiv-ra és kész.
febr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

#5-nek:


Nem értem amit mondasz:


"próbálhatsz írni egy olyat,"


Milyet? Én a Goldbach-sejtés bizonyítását tudom írni.


#6-nak:


Nem izgulok, más van a háttérben.


Lexarom az elsőséget, és a dicsőséget. Én pénzt akarok csinálni belőle, bárkinek eladom az elsőség jogát jó pénzért.


Legalábbis ez a szándékom. És tudod mi a legnagyobb poén a bizonyításban?


Az, hogy gyakorlatilag leh'lyézi a matematikusokat! 🤣🤣🤣



Mindössze az Eratoszthenészi szitát kell alapul venni, illetve a Goldbach-sejtés megállapítását kell matematikailag megfogalmazható feltétellé alakítani, majd ennek a feltételnek a függvényében megvizsgálni az Eratoszthenészi szitát.


Az eredmény: minden páros szám felírható két prímszám összegeként.

febr. 5. 14:01
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

8

Tekintve, hogy nem mondtad mi a célod azt gondoltam, hogy megjelenttetni szeretnéd.

De igen, azt írnád le egy ilyen cikkben + egy kis körítést, referebciát pl. az eratoszthenészi szitára, Goldbach sejtésre, miért elegendő párosokra megmutatni, stb.


De ez az esetedben nem számít, mert eladni akarod. Arról viszont ötletem sincs, ki akarná megvenni

febr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

#9-nek:


Most épp az után kutatok, hogy kit érdekelhetne.


Akárhonnan is nézzük, a Goldbach-sejtésről beszélünk, azt pedig tudjuk hogy mi, és mekkora jelentőséggel bír a bizonyítása.


Tudod mi aggaszt?


Hogy a nagyeszű matematikusok hogyan reagálnak majd, egy ilyen mérvű leiskolázásra? Mert a bizonyítás leírása alig néhány sor, teljesen világos, és egyértelmű.


Hogy a πcsába nem vette ezt senki észre 282 évig?!

febr. 5. 14:20
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!