Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért tombol a transzfóbia a...

Miért tombol a transzfóbia a tudományok témakörben?

Figyelt kérdés
Itt azért illene nem érzelmekből válaszolni (transzfóbok), hanem a tények és valóság alapján.

febr. 14. 10:01
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
58%

Nincs semmiféle fóbia.

A tudomány egzakt.

Csak férfi és nő létezik, a géneket nem lehet megerőszakolni.


Szabdalhatják magukat összevissza, jelmezt húzhatnak magukra, de a génjeik döntenek.


Ennél fogva a tudomány mindig is a természet törvényeit veszi alapul, és nem ideológiai agymenések alapján vonja le a tudományos következtetéseket.


Sztálin a folyóknirányát is meg akarta változtatni. Szembesülnie kellett azzal, hogy a természet törvénye örök.

febr. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
70%

"Csak férfi és nő létezik"

Meg ezeknek a kombinációja.

Ezek is léteznek, pont a tudomány mondja!

febr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 Tislerics Máté ***** válasza:
32%

#1! Nem csak természettudomány létezik!


Vannak társadalomtudományok, pszichológia, filozófia, stb. amik sokkal inkább érintik ezt a témát.


A trasnszfóbokat úgy vettem észre inkább az érzelmeik (pl.: gyűlölet) kiélése és személyes meggyőződésük igazolása foglalkoztatja, a tudományos eredmények megértése helyett. Bizonyára ezért is korlátozódik általában az érvelésük általános iskolás szintű ismeretekre.


Általában a tájékozatlanság egyenes arányosan nő a magabiztossággal. Ez magyarázhatja, hogy a tudományok kategóriában is előszeretettel terjesztik az elképzeléseiket és megpróbálják levezetni a bennük rejlő feszültségeket. Persze lehet ezer más oka is.

febr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
64%

"Meg ezeknek a kombinációja.

Ezek is léteznek, pont a tudomány mondja!"

Így van. Az X és Y (ivari) kromoszómák határozzák meg egy ember nemét. Az XY kromoszómákkal rendelkezők a férfiak, az XX kromoszómákkal rendelkezők a nők. Ezen kívül még vannak rendellenességek, melyek az X és Y kromoszómák fentiektől eltérő csoportosulása okoz (pl. X, XXX vagy XYY).

Ezek jól mérhető és egzakt helyzetek, ezekkel tud mit kezdeni a tudomány.


Az, hogy egy biológiai férfi egy szép reggelen megébred, és közli, hogy akkor ő most nő, annak a tudományhoz annyi köze lehet, hogy esetleg meg lehet állapítani, milyen mentális zavarban szenved az illető. Olyan nincs, hogy valakinek XY kromoszómapárja van, de egyik napról a másikra nő lesz. Ennek semmi köze az érzelmekhez vagy a személyes meggyőződéshez.


És ha már a tudományok rovatban vagyunk, illene kerülni a "transzfób" kifejezést, a "fóbia" ugyanis valamitől való irreális (intenzív) félelem. Attól, hogy és nem gondolom, hogy Márkus sógor tegnapról mára nő lett, nem félek tőle, csak nem hiszek neki.

febr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
78%

"Csak férfi és nő létezik, a géneket nem lehet megerőszakolni."

Nem is génmódosításról beszél, aki transzneműségről kérdez.

febr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
50%
Mert nincs rá semmi bizonyíték (még), hogy létezne ilyen, hogy transzneműség. Az nem tudományos bizonyíték, hogy xy másnak képzeli magát, mint ami.
febr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
19%

"egyik napról a másikra nő lesz"

Ilyen valóban nincs, de fordítva van (serdülőkor környékén).

Nézz utána.

febr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem teljesen tiszta a dolog, ez egy mentális rendellenesség, ennyi.

Ezen persze már hisztiznek, pedig betegnek lenni nem szégyen, csak helyén kellene kezelni a dolgokat.

febr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
67%

Én középutasnak tartom magam a témában, szóval jellemzően mindkét oldalon szokták utálni a véleményemet.


"Itt azért illene nem érzelmekből válaszolni (transzfóbok), hanem a tények és valóság alapján."


Már vagy 10 éve foglalkoztat a gender téma, rengeteg időt töltöttem transz emberek hallgatásával és a téma általános boncolgatásával, és szerintem itt őszintén nincsenek objektív tények. Nézőpontok vannak, de semmi se magától értetődő.


Erre a témára jellemzően azt a példát szoktam hozni, hogy ez olyan, mint a nemzeti identitás. Annak is van jogi, biológiai, kulturális és társadalmi részei. Ha Törökországba költözök, akkor török leszek, ha azt érzem, hogy mélyen belül nekem mindig is oda kellett volna születnem és sosem éreztem még magam ennyire otthon? Nem igazán. De mi van, ha megtanulok tökéletesen törökül beszélni? Ha elmélyedek a helyi kultúrában? Ha megszerzem az állampolgárságot? Ha több időt élek ott, mint amennyit előtte éltem a szülőföldemen? Ez egy abszolút szubjektív kérdés, hogy ettől mennyire lesz valaki török. Én személy szerint nem hiszek abban, hogy valaki tud "török lélekkel" születni. Két dolog mindig hiányozni fog: a török ősök (gének, ezzel együtt a potenciálisan a török külső) és a gyerekkori társadalmi és kulturális beidegződések. De mi van, akkor, ha valaki alapból kicsit törökösen néz ki és egy külső szemlélő már meg se tudja mondani, hogy nem ott született?

Szerintem van az a szint, amikor azt mondom, hogy valaki lényegében török lett. Ez sosem lesz egyenértékű azzal, mintha annak született volna és bizonyos élethelyzetekben ez tud lényegi különbség lenni, de attól még sok szempontból az illető már török.


De azt is hozzá kell tennem, hogy transznak lenni nem egy ideális állapot. Első körben szerintem mindenkinél fel kellene deríteni, hogy esetleg nem valami más mentális vagy lelki probléma miatt érzi azt, amit, és a nemváltásnak az utolsó lépésnek szabadna csak lenni, ha ettől javulna az illető életminősége. És ezt követően se téved valaki objektívan, ha azt mondja, hogy szerinte a nemváltás (vagy épp nemzetváltás) nem lehetséges. Ezzel együtt kell élni.

febr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim válasza:
80%
Van interszex nemű ember, aki biológiailag két nemmel fejlődik ki az anyja méhében, ez egy fejlődési rendellenesség, de van neki méhe, pénisze, pinăja, és melle is. Na most akkor ő nő vagy férfi?
febr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!