Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A fekete lyuk 1 átjáró, vagy...

A fekete lyuk 1 átjáró, vagy 1 atomban összpontosult mágneses mező, mely mindent magába szív?

Figyelt kérdés
Lehetséges,hogy a fekete lyuk,ha be szív valamit valahol kijön belőle? vagy tágulni kezd a sok anyagtól majd felrobban? mi erről a véleményetek? bármi eszetekbe jut írjatok.

#gravitáció #fekete lyuk #átjáró #idő kapu #féregjárat.
2011. ápr. 12. 10:01
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Nem tudják mi van a feket lyuk belsejében, van olyan feltételezés h Planck sűrűségű kvantumhab van a közepén, vagy a beeső anyag egyszerűen megáll az eseményhorizonton.
2012. ápr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Hengelhoffer ***** válasza:

Valóban nem lehetünk biztosak abban, ami az eseményhorizonton belül történik. De a szimulációk, és a számítások alapján nagy valószínűséggel egy pont-szerű szingularitás van a központban.

Ami meg a kérdés második felét illeti, nem mágneses mező, hanem a gravitáció szív be magába mindent.

2012. ápr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
-friss hír(gondoltam ez elgondolkodtat,mindenkit:) [link]
2012. jún. 7. 10:11
 24/31 anonim ***** válasza:

"FOLYAMATOS meghajtás esetén nem is feltétlenül szükséges elérni a felszínre vonatkoztatott szökési sebességet"

Valóban.

Csakhogy a szökési sebesség az eseményhorizonton a fénysebesség. Ez azt jelenti, hogy az eseményhorizont alatt akármi akármerre megy - az lefelé fog haladni. Az a tér, ami körülveszi - gyorsabban zuhan a fénynél.

Nem lehet elhagyni a fekete lyuk belsejét, sehogy.


A párolgás is az eseményhorizont közelében - de rajta kívül történik.


A legújabb elméletek szerint pedig a fekete lyuk mérete nem egy pont, hanem a Planck-méret. Ez azért érdekes, mert így semmi sem végtelen benne.

2012. jún. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 GLadislaus ***** válasza:

Kijön belőle:

[link]

[link]

2012. jún. 8. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Ha lehet a wikipédiások kíméljenek,nem vagyok hülye olvastam már:) Aki nem ért ennyit se a dologhoz,hogy ne tudjon véleményt írni róla,az inkább ne is írjon! Köszönöm! Egyébként ez az új hír amit linkeltem, elég furcsa,hogy ilyen gyorsan száguldjon, egy fekete lyuk!
2012. jún. 8. 09:15
 27/31 GLadislaus ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy hülye vagy.
2012. jún. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Egy kérdés,egy értelmes választ kérnék,nem kérek wikit,nekem is van:)
2012. jún. 12. 16:27
 29/31 anonim ***** válasza:

"Egy kérdés,egy értelmes választ kérnék"

Nem fogsz egyértelmű választ kapni, mivel a kutatók sem tudják még biztosan. Csak elméletek vannak, de nincsenek igazolva.


Maci:

"Tehát egy olyan égitestet, aminek mondjuk 50km/s lenne a szökési sebessége, el tudja hagyni egy olyan jármű is, aminek például csupán 10km/s a végsebessége, de képes azt folyamatosan tartani. Így elméletileg elhagyható akár egy feketelyuk is!"


Ebbe hirtelen bele akartam kötni, de igazából nem sikerült. :DD

Való igaz, hogy a szökési sebesség meghajtás nélkül értendő, és az űrhajók is azért gyorsulnak mielőbb szökési sebességre, mert így gazdaságosabb. De hogy így el lehet-e hagyni egy fekete lyukat... ez érdekes felvetés. Jó lenne tudni, hogy vajon mekkora energia kellene az eseményhorizont alatt 1 m-re lévő pontból 1 kg kijuttatásához. Lehet, hogy az 1kg-nak megfelelő energia is kevés lenne? (Nem tudom kiszámolni, csak filózok az elméleti csapdákon.)

Sőt, akkor elvileg egy extrém erős kötélen be is engedhetnénk valamit, és visszahúzhatnánk... Van egy olyan gyanúm, hogy erre a kutatók is gondoltak már, jó lenne valahol megtalálni, mi a válasz erre. :)

2012. jún. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
az a gáz,h az ereje magával rántaná azt is,amivel vissza húznád :),mintha horgásznál,és a horogra cápa akadna,és nem tudnád kihúzni,mert olyan nagy,és berántaná a horgászbotot a kezedből,vagy rosszabb esetben,vele együtt beesnél a cápa mellé:D és akkor a cápa, meg is tud enni:D
2012. jún. 15. 20:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!