Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A fekete lyuk 1 átjáró, vagy...

A fekete lyuk 1 átjáró, vagy 1 atomban összpontosult mágneses mező, mely mindent magába szív?

Figyelt kérdés
Lehetséges,hogy a fekete lyuk,ha be szív valamit valahol kijön belőle? vagy tágulni kezd a sok anyagtól majd felrobban? mi erről a véleményetek? bármi eszetekbe jut írjatok.

#gravitáció #fekete lyuk #átjáró #idő kapu #féregjárat.
2011. ápr. 12. 10:01
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
51%
Bocsánat, tévedtem. Tudom, hogy mi az a szokési sebesség, csak kicsit megkeveredtem, és ezért akadtam bele maci magyarázatába, nem azért, mert nem volt igaza. Viszont azt a véleményemet továbbra is fenntartom, hogy a fekete lyukat így sem lehet elhagyni, mert akkor a fény már megtette volna.
2011. ápr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim válasza:
50%
Lehet, hogy meg is tette, de nagyon nagy távolságokról beszélünk, és ilyen távolságot a fénynek is nagyon hosszú időbe telik megtenni.
2011. ápr. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 KMartin4 ***** válasza:
14%

A fekete lyukból is kijön egyszer amit beszív, ekkor alakul át "kvazárrá" és ezek a világegyetem legfényesebb objektumai


-- × -- × -- × -- -- × -- × -- × -- × -- × -- ×--

A fekete lyuk, ha megtelt kvazárrá (nem tudom hogy írják) alakul, tehát a fekete lyuk a világ legfényesebb és

-- × -- × -- × -- -- × -- × -- × -- × -- × -- ×--


KOMMENT:


Aki az első válaszom után írt, hogy nem vagyunk regényírók annak most megírnám, hogy igaza van nem vagyok az, DE ÉN A VALÓSÁGRÓL BESZÉLTEM mert az időben utazott már sok űrhajós (eddig csak a jövőbe (és az is igaz, hogy csak pár századmásodpercet, de megtörtént)) Mert az aki gyorsabban mozog az tényleg lassabban utazik, mert a gravitáció meghajlítja a teret és az időt...


És már kísérletekkel bizonyították, hogy a múltba lehet jutni, MERT VANNAK OLYAN ATOMI KAPCSOLATOK, HOGY AZ EGYIK ATOM ELŐBB MEGÉRZI MI TÖRTÉNIK A MÁSIKKAL, MINTHOGY AZ VALÓBAN MEGTÖRTÉNNE


Na nem fárasztok tovább senkit :) de én a valóságról beszélek

2011. ápr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 KMartin4 ***** válasza:

bocs az előző üzimnek nem fejeztem be az egyik részét

(azt ami a pontok és ikszek közt van)

Tehát a fekete lyuk a mi univerzumunk legfényesebb és legsötétebb objektumai is egyben


Na ennyi lenne :)

2011. ápr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

K.Martin4 idézem: "AZ EGYIK ATOM ELŐBB MEGÉRZI MI TÖRTÉNIK A MÁSIKKAL, MINTHOGY AZ VALÓBAN MEGTÖRTÉNNE"

Erre,csak azt szeretném mondani,hogy lehetséges,mert az atomok is kibocsájtanak,v mien rezgést magukból,mint a víz kristályokra vetült környezetünk: pl a víz kristályai fagyott állapotban,mikroszkóp alatt csillag formályúak,és mind máshogy néz ki,a szennyezet víz kristály molekulája nem egyenletes ez bizonyítja,hogy a rezgés a fagyás közben,hogy alakult ki. a szennyezett anyagok,mind eltorzúlnak,mert rossz ,vagyis negatív rezgés éri őket. így az is lehetséges,hogy a feketelyuk rezeg,és olyan rezgést bocsájthat,ki,ami ki jön belőle, és mi ezekből a rezgésekből,hangokat vehetünk ki ,netán érzékeny műszerekkel. ehhez az elgondoláshoz,mi a tudományos válaszotok?

ja és hozzá füzném,hogy légüres térben,nincs levegő vagyis hang rezgés,de sima rezgés,még lehet az atomok között,amit,nehezen,lehetne kimutatni,deezek,a hullámok léteznek valaminek kell rezegjen, vagy nem?

2011. ápr. 23. 13:55
 16/31 KMartin4 ***** válasza:

Elnézést a késői válaszért :(


Hát igen valaminek rezegnie kell, mert a fény is "rezeg". De atomi kapcsolatnál más a helyzet, az már kvantum fizika és nem értem én se.


Továbbá a légüres tér nem azt jelenti, hogy ott nincs légnemű anyag. Csak levegő (oxigén és nitrogén) nincs ott, mert csak az oxigén képes vezetni a hangot (mint légnemű természetes anyag) és így nem halljuk, de tényleg valami rezeg, csak nem hallható frekvencián (valószínűleg magasabb frekvencián) és azt csak ilyen radarok érzékelik.

2011. ápr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 KMartin4 ***** válasza:
Röviden: IGEN! Az atomok is bocsátanak ki rezgést, de ennek nincs köze ahhoz a kapcsolathoz amit én írtam. Ennyi
2011. ápr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
K Martinnak az atomok ,úgy kapcsolódnak egymással, mindt a rezgés a légnemű anyagokkal. Ja, és az űrben lég üres tér van,ami olyan,mindt a vákuum,ezért nincs semmien légnemű anyag az űrben!!! Boccs,hogy félre értettük egymást! .
2011. ápr. 26. 20:21
 19/31 Hengelhoffer ***** válasza:

Kmartin: Légyszíves ne írj butaságokat. Előbb nézz utána.

Egy fekete lyukból nem jön ki semmi.

A kvazárt az hozza létre, ami nem esik bele. Nagyon fiatal galaxis kezdemények középpontjában lévő szupernehéz fekete lyukak körül lévő, a lyuk felé spirális pályán zuhanó korong alakú anyag(akkréciós korong)egy része belezuhan a lyukba. A lyuk nem tud minden anyagot bekebelezni, így ennek nagy része a fekete lyuk mágneses mezejének mentén a pólusoknál nagy energiával kilövődik a térbe. (jet)

Ez olyan fekete lyukaknál alakulhat ki, amelyet sok - sok anyag vesz körül.

Ez a folyamat olyan hatalmas energiafelszabadulással jár szinte minden spektrumban, hogy több milliárd fényévre is látszik. Persze nem szabad szemmel.

Kvazárról akkor beszélünk, ha ez a jet pont felénk néz. [link]

2012. ápr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 Hengelhoffer ***** válasza:
68%

KMartin4:

A fekete lyukak keletkezése, és tulajdonságairól is csak szedett-vedett információmorzsákkal rendelkezel. Hallasz valamit, a felét megjegyzed, majd összekutyulva leírod ide mint tényeket.

A kérdező kérdésére pedig szinte semmilyen érdemleges válasz nem érkezett, tisztelet a kivételeknek.


Itt minden szépen le van írva: [link]

2012. ápr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!