Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni, ha olyan...

Mit lehet csinálni, ha olyan szakra járok, amin nem érzem kifejezetten jól magam és nem úgy érzem, hogy "erre születtem", de nincs ötletem, hogy mit csináljak helyette?

Figyelt kérdés
Ugye az lenne a logikus lépés, hogy abbahagyom, de ez ellen az szól, hogy nem tudom, mit kezdenék utána. Sok mindenben tehetséges vagyok és sok minden érdekel is, de valahogy a középiskola végére kissé elvesztettem magamat és holtpontra jutottam. Nem igazán érdekelt semmi és csak találomra választottam szakot. Tele vagyok kételyekkel, nem tudom, mit érdemes csinálnom úgy, hogy megéljek belőle, jelenleg nyelveket tanulok, de nem tudom, az önmagában elég-e az élethez, ráadásul a szak sem olyan, mint vártam...
2012. dec. 23. 00:49
1 2
 11/15 anonim válasza:

Sziasztok


Nekem is hasonló problémám van. Bár kicsit más indíttatású, de ugyanúgy mélyponton vagyok.

Nem megy a tanulás, nem tudok koncentrálni. Szétszórt vagyok. Vizsgára készülés közben folyton kudarcélményen jár az eszem.


Én szívesen mennék pszichológushoz is vagy beszélnék erről akárkivel, de nem tudom már mit csináljak vagy hogyan. Hol találjak valakit...


Ha valakinek lenne kedve beszélni, írjon privátot :)


3 éves egyetemista vagyok és romlik a teljesítményem. Gimiben még jó voltam, de úgy jöttem el, hogy aszem tele lehettem lelki sebekkel. Most meg úgy összejöttek a dolgok mással is. Fáradtnak érzem magam és nem sikerült kipihennem magam a nyáron.

2013. jan. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én már eddig is többször írogattam ide (1.,7.,9. válaszok), és most az előttem írónak üzenem egyrészt, hogy vele is szívesen beszélgetek, mert megint ugyanazt érzem, mint a kérdés feltevője, hogy akár én is írhattam volna ugyanezt. De egy szomorú esemény -egyik barátnőm rákos lett- rávilágított arra, hogy felesleges a jövőnkön aggódnunk, mert lehet meg se érjük, szóval próbáljátok meg a lehető legtöbbet kihozni a jelen örömeiből, és ne rágódjatok azon, hogy később mi lesz, mert lehet meg se éritek. Ez tudom morbidul hangzik, de valahol megnyugtató is, mert nem "kötelességünk" a jövőnkön aggódni, hisz az se biztos, hogy eljutunk odáig, hogy teszem azt dolgoznunk kelljen, és olyan munkát kelljen végeznünk amit nem szeretünk. Amúgy a kérdés feltevőjének írom, hogy hülyeség ez a 3 év csúszás, mert sokan abbahagyják az első egyetemet, amit elkezdenek, sőt sokakat fel se vesznek elsőre, meg aztán 3 és korkülönbség nem is látszik meg az emberen. Rólam is azt hitték múltkor, hogy gólya vagyok, pedig már 8. éve járok egyetemre (én is szakot váltottam, de az új szak is nagyon nehezen, és lassan megy), és úgy érzem soha nem lesz vége, de már nem rágódok ezen, lesz, ahogy lesz...
2013. jan. 3. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még annyi jutott eszembe, hogy a pszichológus nem rossz ötlet, de mivel csodát nem várhatunk tőle, ne úgy menj oda, hogy majd minden problémádat megoldja, nem egy konkrét dologgal, ami szerintem legyen az, hogy segítsen neked munkát keresni (ezt most a kettővel ezelőttinek is írom), mert egyedül nekem se menne, szóval tudom, hogy nagyon nehéz, mert dolgozni még inkább felnőttnek kell lenni, mint tanulni, de akkor is inkább dolgozzatok valami könnyű munkát, ami mellett kipihenitek a középsuli fáradalmait, minthogy az államilag támogatott féléveiteket fecséreljétek el, és majd később, mikor már a munkából lesz elegetek, és rájöttök, hogy mik akartok lenni, akkor kezdjétek el újra az egyetemet.
2013. jan. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
*hanem egy konkrét dologgal...
2013. jan. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Na mi van nem válaszoltok? És te, akinek privátot is írtam?
2013. jan. 11. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!