Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok május 8. -áról?

Mit gondoltok május 8. -áról?

Figyelt kérdés
Azaz mit gondoltok erről az ujjabb ,,világ vége,, sztoriról? :O Hallottatok róla,esetleg hol? Bocsánat ha rossz kategóriába írtam. Köszi a válaszokat előre is. :)

#világvége #május 8
2015. máj. 6. 22:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne már!

Jézus is április elsején jósolta a világvégét. Amikor furcsán néztek rá, azt mondta - jól van na, csak hülyültem - ...

:)

2015. máj. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 2xSü ***** válasza:

Volt világvége jóslat az elmúlt két évtizedben van két tucat, gyakorlatilag 1999 óta nincs olyan év, mikorra ne jósoltak volna világvégét. Én azt nem értem, hogy hogy létezhet még mindig ember, aki egy kicsit is komolyan veszi.


„Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra, és várni, hogy az eredmény más legyen.” (Albert Einstein)


Újra és újra elhinni a világvége jóslatokat, és várni, hogy kivételesen be is következik…

2015. máj. 7. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"„Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra, és várni, hogy az eredmény más legyen.” (Albert Einstein)

"


'Ha húszévi házasság után szeretkezni akarnak, akkor a férjnek türelmesen várnia kell, amíg feláll neki.' (Felbert Zweistein)


Világvége lexarva

:)

2015. máj. 7. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Vree ***** válasza:

"Én ilyet nem mondtam." - Albert Einstein


kapcsolódó:

[link]


Tudom, nem ez a téma, de ne szaporítsuk már a gagyi "és a diák neve Einstein volt" sztorikat és ne kössünk idézeteket a nevéhez, k?


Angolul nem tudóknak:

a fenti sort tulajdonították Einsteinnek, előtte Ben Franklinnek, Mark Twainnek, de valójában Rita Mae Brown egyik szereplőjének a szájából hangzik el, és már az írónő is talán úgy nyúlta valakitől.

2015. máj. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Vree ***** válasza:

(Mellesleg: Einstein tudós volt. A tudós DEFINÍCIÓ SZERINT ugyanazt végzi el újra és újra, és várja, hogy az eredmény más legyen.

De nyilván aki lottójegyet vesz, az sem őrült, tehát elég szxr definíciója ez az őrültségnek így is, úgy is.)

2015. máj. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 2xSü ***** válasza:

> "Én ilyet nem mondtam." - Albert Einstein


Tényleg. Nem ellenőriztem nagyon a dolgot. Ezek szerint a wikiquote.org nem igazán megbízható forrás.


De az ominózus idézet mondanivalóját ez nem csorbítja.


> A tudós DEFINÍCIÓ SZERINT ugyanazt végzi el újra és újra, és várja, hogy az eredmény más legyen.


Hát normális esetben azért nem. A többszörös negatív eredmények új módszerek kitalálását szokta általában jelenteni. Gyanítom, hogy nagyon ritka, hogy pontosan ugyanazt az egzakt eredményt adó kísérletet végzi el valaki újra és újra. Akkor oké, ha az eredmények nem egzaktak, mindig más a kimenetelük. Oké, a világvége esetén is minden jóslat más, és elvileg lehet egy olyan „világvége” – az emberiség végét, a Föld végét – megjósoló jóslat, ami aztán tényleg be is jön. Itt igazából az az, ami ugyanaz, hogy ugyanúgy, ugyanolyan mértékben hisz valaki mendemondákra, féligazságokra alapozott dolgokra, holott már egy tucatszor bebizonyosodott, hogy ezek nem megbízható jóslatok (szerencsére). „Igen, az eddigiek hülyeségek voltak, de ez *biztos* megalapozott.”.


> tehát elég szxr definíciója ez az őrültségnek így is, úgy is


Persze ez kicsit offtopic téma, de szerintem ez egy megnyilvánulása az őrültségnek. Mert végül is arról van szó, hogy valaki mondjuk hibázik, hibázik, hibázik és képtelen belőle tanulni, huszadszor is ugyanúgy akarja ugyanazt megcsinálni, és nem látja, hogy nem fog működni. Pl. ha kiég egy villanykörte, valaki kicseréli. Oké. Ha viszont naponta ég ki ugyanaz az izzó, és naponta cseréled, és 20 nap után azt várod, hogy na majd ez nem ég ki, akkor nagyon nem tanultál a dologból. Normális esetben az ember ilyenkor visszalép egyet, megpróbálja megnézni, hogy mi az oka a nem kívánt jelenségnek, megpróbálja megszüntetni, hív egy villanyszerelőt, stb… De nem cseréli ki a villanykörtét, vagy ha mégis, akkor nem várja azt, hogy az nem fog kiégni.

2015. máj. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nem félek tőle csak, gondoltam, megkérdezem nektek mi a véleményetek? :)
2015. máj. 7. 14:33
 18/18 anonim válasza:
végig éltem ugyanolyan nap volt mint szokott lenni
2015. máj. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!