Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lettek az emberek?

Fruttia kérdése:

Hogyan lettek az emberek?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja hogy Ádámtol és Évátol csak hogy én nem vagyok vallásos annyira és nem hiszem el egyszer csak puff és lett két felnőtt ember. Istenben sem hiszek. Szerintem az emberek kifejlődtek.

2016. márc. 22. 17:58
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
77%
földönkívüliek fejlesztettek ki minket zöldbabokból.
2016. márc. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
34%

Az örök kérdés: teremtés vagy evolúció?

Én valahogy mindkettőben hiszek, csak jó lenne ha az emberek kicst tudományos szempontból közelítenék meg a Bibliát, nem pedig úgy mint egy estimesét.

Ami az evolúciót illeti, jogos, hogy sokan ez mellett foglalnak álláspontot. Én ugyan erősen bízok benne, hogy nem a majomtól származok, de ha belegondolok, hogy az ember mennyire írtsa a másikat és maga körül mindent pusztít..hát kezdem tényleg azt hinni, hogy mi vagyunk itt a legnagyobb állatok.

2016. márc. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
32%

A hiányzó láncszem még nincs meg, és attól tartok, hogy nem is lesz. [link]


Amúgy én is úgy gondolom, hogy külső segítséggel lettünk emberré. Valamilyen szinten működik az evolúció, de ekkora ugrás kizárt.

2016. márc. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 fersk ***** válasza:
59%
És a külső segítők persze maguktól fejlődtek segítőképes szintre, csak mi, emberek voltunk képtelenek kifejlődni. :DDD
2016. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
54%
Lehetnek több millió, milliárd éves civilizációk az Univerzumban, ez a 100-200 ezer év semmi, amit az ember fejlődéssel töltött. És azt se felejtsd el, hogy a Földön vannak az embernél sokkal régebbi fajok, amik nem hogy értelmes lények nem lettek, de szinte semmit nem változtak az elmúlt 50-100 millió év alatt.
2016. márc. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
76%

Azt számolgatom, hogy idáig 5 válaszolóból 2 van tisztában a modern tudomány alapjaival. Úgy, hogy közben mindenki elvégezte már az általános iskolát.


Elég szomorú.


Azért leírom: kb. 1 millió éve vált el az emberek fejlődése a majmoktól. Azóta különböző előember csoportok fejlődtek ki, amelyek egyre inkább a mai emberre hasonlítottak. Kb. 100000 éve létezik a mai ember, akit először ősembernek hívunk (de ő már olyan volt, mint mi).


Ádám és Éva sehol sem illik bele a képbe, ők csak egy mese. A mitokondriális Éva pedig nem az egyetlen női ősünk: az összes többi dolgot más, akkor élt emberektől örököltük.

2016. márc. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenki azt mondja hogy Ádámtol és Évátol"


Én pl. nem ezt mondom. Szóval máris nem igaz az állításod.

2016. márc. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 fersk ***** válasza:
100%

"Amúgy én is úgy gondolom, hogy külső segítséggel lettünk emberré."

Erre írtam egy megjegyzést (4. válasz). Erre lepontoztak. A tudomány rovatban... :DDDD

2016. márc. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
5%
Csakugyan 1 millió éve léteztek már előemberek, és tényleg 100000 éve jelent meg a homo sapiens, de ennek annyi szépséghibája van, hogy azokhoz az előemberekhez semmi köze a mai embernek, nem azokból fejlődött ki, hanem átmenet nélkül egyszer csak megjelent, miközben az összes többi előember faj kihalt. Nincs kapcsolat az előemberek és a mai ember közt.
2016. márc. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
67%

Nem kellene mindenkinek írási (és pontozási) lehetőséget adni a tudomány rovatra.

Pl. aki 50% alatt van, vagy pedig többet pontoz lefelé, mint felfelé, attól meg kéne vonni. Mindjárt tisztább lenne a helyzet.


Ő, ha idejön, csak művelődjön - és ne tegyen tönkre semmit.

2016. márc. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!