Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lettek az emberek?

Fruttia kérdése:

Hogyan lettek az emberek?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja hogy Ádámtol és Évátol csak hogy én nem vagyok vallásos annyira és nem hiszem el egyszer csak puff és lett két felnőtt ember. Istenben sem hiszek. Szerintem az emberek kifejlődtek.

2016. márc. 22. 17:58
1 2 3
 21/30 fersk ***** válasza:

"megpróbálok utánna járni a dolgoknak"

Huh, egész a youtube-ig elmentél? És találtál is egy cáfolhatatlan bizonyítékot! Most már én is hiszek! :D

2016. márc. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:
Képzeld igen :))) Az, hogy te a kis agyaddal képtelen vagy felfogni dolgokat..hát nem tehetek róla.
2016. márc. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Kedves 18#!


Igen, nem olvastam a bibliát és nem is fogom soha. Ráadásul büszke is vagyok rá, hogy nem olvasok olyan mesekönyvet, amihez nem kell agy, csak hit.

Vagyis ne térj ki, válaszolj két kérdésemre: (ha te már olvastad és tudod a megoldást elvégre)

- Hogyan szaporodott el az emberiség egy apából, egy anyából és két fiúból?

- Miért van Ádám minden ábrázolásán köldöke? Ha nem volt anyja (vagyis aki a köldökzsinóron át táplálta a méhben), akkor miért van köldöke?

- Extra kérdés: ha van Isten, akkor mi a célja azzal, hogy megteremtette a taknyot, a fogszuvasodást, a rákot, meg a gyermekhalált?

Érdeklődve várom a tárgyilagos, nem misztikus és kioktató, hanem magyarázó jellegű válaszodat.

2016. márc. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:

Mintha nem írná a Bibliában, hogy már voltak emberek a Földön te okör :D :D :D Ha mondjuk néha részt vettél vlna előadásokon, ahol magyarázatot is adnak dolgokra, akkor nem írnál baromságokat folyamatosan.


Fogszuvasodás? Mondjuk mosd gyakrabban a rohadt fogaidat és akkor nem lesz gond. Mi köze van Istennek a te ápolatlanságodhoz?

A legtöbb szarságot, ami a Földön történik az ember kreálja szóval nem értem a logikádat.

2016. márc. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

1-esnek igaza van!


Plusz, hozzánk kevertek sót,cukort és minden bigyót. :DDD

2016. márc. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
51%

"Igen, nem olvastam a bibliát és nem is fogom soha. Ráadásul büszke is vagyok rá, hogy nem olvasok olyan mesekönyvet, amihez nem kell agy, csak hit."


Kb. 12 éves szinten vagy. Büszke is lehetsz rá...

2016. márc. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó!


Nem látom a konkrét kérdéseimre a konkrét válaszokat.

12 éves szinten vagyok? Miért? Az aktív lakosság kábé 10%-a vallásos, a többi értelemszerűen ateista. A vallásosok egy része is csak divatból az, mert ma szégyen nem annak lenni.

Igen ATEISTA vagyok. Ez nem kor kérdése, mert akkor a te hozzállásod szerint minden felnőtt ember vallásos, minden gyermek meg ateista. Érted a logikát? Mert én nem.

Továbbra is várom a válaszokat a feltett kérdéseimre.

2016. márc. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Oké feladom. Ennyi telik a vallásosokból, gyalázkodnak (rohadt fogaid), logikára, értelemre nem is számíthatok. Győztetek. Van Isten. Legalább nektek van. Imádjátok.
2016. márc. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"Nem látom a konkrét kérdéseimre a konkrét válaszokat.

12 éves szinten vagyok? Miért? Az aktív lakosság kábé 10%-a vallásos, a többi értelemszerűen ateista. A vallásosok egy része is csak divatból az, mert ma szégyen nem annak lenni.

Igen ATEISTA vagyok. Ez nem kor kérdése, mert akkor a te hozzállásod szerint minden felnőtt ember vallásos, minden gyermek meg ateista. Érted a logikát? Mert én nem.

Továbbra is várom a válaszokat a feltett kérdéseimre."



Bocsánat, hogy nem válaszolok 2 percen belül!


Kéréseidre a válasz:


Hogyan szaporodott el az emberiség egy apából, egy anyából és két fiúból?


Ádámnak és Évának több gyermeke született, akik benépesítették a földet, de a Biblia csak Kainról, Ábelről és Séthről tesz említést, mivel a többi a történet szempontjából lényegtelen volt. És akkor még nem volt bűn testvérrel házasodni.


Miért van Ádám minden ábrázolásán köldöke? Ha nem volt anyja (vagyis aki a köldökzsinóron át táplálta a méhben), akkor miért van köldöke?


Az ábrázolások a fantázia szüleményei, mivel senki nem látta Ádámot és Évát, leírva pedig sehol nincs, hogy volt köldökük.


Extra kérdés: ha van Isten, akkor mi a célja azzal, hogy megteremtette a taknyot, a fogszuvasodást, a rákot, meg a gyermekhalált?


Isten kiűzte Ádámot és Évát az Édenkertből, mert ettek a tiltott gyümölcsből, ezért a betegségektől és minden rossztól mentes örök élettől is megfosztotta őket. Tehát köszönd meg Évának!


Még jó, hogy csak ennyi kérdésed volt, mert még ezer is lehetne. A Bibliának nem a logikai összefüggése a lényeg, hanem maga a történet.


Igen, 12 éves szinten vagy! De nem azért, mert nem olvastad a Bibliát, és azt sem várom el, hogy vallásos légy, de az érved tényleg butaságra vall.

Én 12 évesen gondolkodtam így ahogy te most, pedig akkoriban jártam hittanra, elsőáldozó is voltam, meg is bérmáltak, de ettől függetlenül nem hittem Istenben, mert nem egy templomba járó családban nőttem fel. 24 évesen olvastam el a Bibliát teljesen magamtól, pusztán kíváncsiságból, mert érdekelt több milliárd ember kulturális öröksége, de ezen kívül is több száz, talán ezer könyvet is kiolvastam már, mert kíváncsi vagyok a világra, mert minden könyv egy egymillió darabos puzzle egyetlen darabja, és minél több darabot kiraksz, annál többet tudsz meg a világról. Tehát három darabból még nincs meg a kép, de 800 ezerből már látható valami. Nem is értem, hogy hogy lehet hozzászólni a Bibliához úgy, hogy nem is olvastad. Amúgy minden népnek volt/van vallása és istene is, sőt, sok vallásban több isten is volt. Őket hívhatjuk Istennek, Allahnak, Sivának, vagy Manitunak, ugyanarról van szó. De a mondák is mesék, amik szintén szép történetek, ahogy a mi csodaszarvasunk, vagy Paál Zoltán Arvisurája.

A lényeg, hogy csak nyerhetsz az olvasással, mert ezeken keresztül ismerheted meg a világot, az embereket és magadat is. Ha csak a Facebook tölti ki az életed, akkor maradsz ezen a szinten.


Az a 10% pedig lényegesen több, és nem divatból vallásosak az emberek, legfeljebb divatból járnak templomba. És sokan nem járnak templomba, nem tartoznak semmilyen vallási közösséghez, ezért nem is látod őket, de mégis hiszik, hogy van Isten. Ezt nem szokás nagydobra verni, mert ez mindenkinek a saját legbelső magánügye, privát szférája.

2016. márc. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Úgy lettek az emberek, ahogy az állatok..
2016. ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!