Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha széthajtanánk 2d-be a...

Ha széthajtanánk 2d-be a Földet hol lenne annak kb. a közepe, melyik területre esne?

Figyelt kérdés

Ez onnan jutott eszembe,hogy van egy ismerősöm aki meg van arról győződve, hogy a magyarok a kiválasztott nép és egy kiterített Föld-térképen bemutatta,hogy Magyarország pont a közepére esik a Földnek. Ezt gondolom 2d-ben gondolta ő is. Évek óta ezzel foglalkozik, anyagokat gyűjt könyvtárakból,otthoni kutatásokkal foglalkozik.


Namost sok hülyeséget mondott még nem részletezem én csak röhögtem magamban meg egyben szörnyülködtem, de ez a kérdés amit kiírtam azért érdekelne, ha meglehet ezt válaszolni?



2016. nov. 21. 00:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért, de a közepe nem a Föld magjában van?
2016. nov. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Persze, hogy ott van, de nem így értendő. Ha a Földet kiterítenéd mint egy papírt, egy térképet akkor mi lenne. Tehát egy térképre kell gondolni.
2016. nov. 21. 00:40
 3/15 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Végtelen sok módon ki lehet teríteni. Fel kell hozzá vágni a gömböt valahol. Ahol felvágod ott lesz a széle. Ami a legtávolabb esik a széleitől, az a közepe.
2016. nov. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Az lesz középen, amit akarsz.
2016. nov. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Ehhez előbb meg kell határoznia, hogy milyen térképvetületre gondol.

Néhány lehetséges változat a Wikipédiáról:


3 Nevezetes vetületek


3.1 Négyzetes hengervetület

3.2 Gnomonikus poláris síkvetület

3.3 Sztereografikus poláris síkvetület

3.4 Apianus vetületei

3.5 Apollóniosz vetülete

3.6 Ptolemaiosz vetülete

3.7 Stabius-féle vetület

3.8 Polikónikus vetület

3.9 Braun-féle vetület

3.10 Mercator vetület

3.11 Mercator-Sanson vetület

3.12 Lambert-Gauss vetület

3.13 Postel-féle vetület

3.14 Aitoff-féle vetület

3.15 Eckert-féle vetületek

3.15.1 I. Általános torzulású pólusvonalas képzetes hengervetület, egyenes délkörökkel

3.15.2 II. Területtartó pólusvonalas képzetes hengervetület egyenes délkörökkel.

3.15.3 III. Általános torzulású pólusvonalas képzetes hengervetület elliptikus délkörökkel.

3.15.4 V. Általános torzulású pólusvonalas képzetes hengervetület szinuszos délkörökkel.

3.16 Collignon-féle vetület

3.17 Kavrajszkij-féle vetület

3.18 Lambert-féle vetületek

3.18.1 Hengervetület

3.18.2 Síkvetület

3.18.3 Kúpvetület

3.19 Mollweide- vetületei

3.20 Hammer-féle vetületek

3.21 Keverék vetületek

3.22 A Gauß-Krüger és az UTM vetületek


A haverodnak nyilván erre is van válasza.

2016. nov. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy imádom ezeket az "okos" embereket:D

Szerintem a haverod sokkot kapna,ha kimenne pl Kínába és látná,hogy náluk a térképen Kína van középen szegény Európa meg a sarokban...:D

Egyébként ahogy az előző válaszolók mondták,gyakorlatilag bármelyik ország lehet középen,csak tőled függ.

2016. nov. 21. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Topor G ***** válasza:
100%

Mindig is voltak ilyen emberek, de ha érdekel, mások mit gondolnak erről, nézd meg ezt: [link]

Illetve ha komolyabban akarsz a vetületekről informálódni, ez érdekes lehet: [link]

2016. nov. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

5-ösnek: Eltaláltad, ő mindent meg tud magyarázni és nagyszerűen hülyézi le a másikat,amolyan báj édesen. Biztos azt mondaná hogy az ő módszerével kihajtva igaz az,hogy a közepe pont hazánkra esik. Amúgy nem a haverom ezt nem tettem hozzá hanem a barátomnak az egyik rokona. Tehát rosszabb, nem tudom kikerülni, egy épületben is vagyunk.


Szerinte majd a Hold bele fog csapódni a Földbe nem olyan sokára. Azt hiszem ki tudjátok találni,hogy hová. Mikor próbáltam neki elmagyarázni, hogy ez fizikai képtelenség lenne akkor azt mondta,hogy én még ezt nem tudom, rengeteg kutatást folytat immáron 15 vagy hány éve. Szerintem felkutathatna egy pszichiátert is, de én már belefáradtam.


Utána előhoztam neki a kis csillagászati ismereteimet, mert nagyon szeretem ezt a területet, de nem akarta megérteni, szerinte nyilván nem értek én ehhez.

2016. nov. 21. 07:47
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az ismerősöd minimum egy durva tévképzetben szenved. Ezen talán akkor lehetne segíteni, ha ő ezt önmagától felismerné.

Felesleges vitáznod vele, max "kutatásként": hogy egy tévképzetes meddig el nem megy ilyen dolgokban.

Szóval kár idegesíteni magad. Hüle, azt annyi.

2016. nov. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb "nemzethű" ember úgy gondolja, hogy az övé egy különleges, kiválasztott nép.

A dalai láma is mondott valami ilyesmit...



Nyilván vannak akik ezt túlzásba viszik.

2016. nov. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!