Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha széthajtanánk 2d-be a...

Ha széthajtanánk 2d-be a Földet hol lenne annak kb. a közepe, melyik területre esne?

Figyelt kérdés

Ez onnan jutott eszembe,hogy van egy ismerősöm aki meg van arról győződve, hogy a magyarok a kiválasztott nép és egy kiterített Föld-térképen bemutatta,hogy Magyarország pont a közepére esik a Földnek. Ezt gondolom 2d-ben gondolta ő is. Évek óta ezzel foglalkozik, anyagokat gyűjt könyvtárakból,otthoni kutatásokkal foglalkozik.


Namost sok hülyeséget mondott még nem részletezem én csak röhögtem magamban meg egyben szörnyülködtem, de ez a kérdés amit kiírtam azért érdekelne, ha meglehet ezt válaszolni?



2016. nov. 21. 00:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ja egyébként jót röhögtem ezen a föld/térkép közepe dolgon.
2016. nov. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kérdező ne akard a relativitást megmagyarázni olyannak, akinek ennek megértéséhez előbb sok minden mást kellene megtanulni. Ha pedig azt is figyelembe vesszük, hogy nem megérteni akarja az eszmefuttatásodat, hanem szeretné, ha te is azt gondolnád, amit ő, akkor végképp reménytelen a dolog.

Világosan kell látni, hogy érzelmek és hit ellenében racionális érvelésnek helye nincs. Nem az a dimenzió.


Amit tehetsz, ráhagyod. Megemlítheted, hogy senkinek se lehet megtiltani, hogy tévedésben éljen, de nem a te feladatod erről őt felvilágosítani. És senkit sem lehet erőszakkal rávenni, hogy téveszméket elfogadjon. De joga van téged meggyőzni (ha ugyan tudja, mi a meggyőzés és a hajtogatás közötti különbség)

2016. nov. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem azzal bizonyította, hogy mivel körülötte forog a világ, és ő Magyarországon van, tehát ... :D
2016. nov. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ahogy az öregeink mondták, ahol a botomat leszúrom, ott van a világ közepe, ilyen szempontból igaza van az ismerősödnek.

Egyébként Európa középpontja tényleg a Kárpát-medencére esik (a pontos középpont nyilván számítási módtól függ). A Föld közepén meg marha meleg és marha súlytalanság van.


"Szerinte majd a Hold bele fog csapódni a Földbe nem olyan sokára. Azt hiszem ki tudjátok találni,hogy hová. Mikor próbáltam neki elmagyarázni, hogy ez fizikai képtelenség lenne" - egyáltalán nem lenne fizikai képtelenség (bár a két égitest menet közben széttépné egymást, a napokban volt ezzel kapcsolatos kérdés), de a valóság az, hogy "elveszítjük" a Holdat, vagyis összességében nagyon lassan távolodik.

2016. nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A Hold Izraelbe csapódna, nem? Az ilyen hülyék még antiszemiták is szoktak lenni...
2016. nov. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!