Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért vitatkoznak gyakran...

Miért vitatkoznak gyakran azon, hogy a humán vagy reál tárgyak a fontosabbak?

Figyelt kérdés
Általában mindenki azt a területet mondja, amivel foglalkozik vagy foglalkozni szeretne vagy ami tetszik neki. Sok ilyen vitát olvastam, szinte mindenki mást mondott. Nekem erről az a véleményem, hogy ez teljesen relatív, mindenki a saját területét részesíti előnyben. Az informatikus magasról tesz pl. a kémiára, a biológus a történelemre, a történelemszakos meg a fizikára és így tovább.

2017. szept. 16. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kik vitatkoznak rajta? Én például ilyenen nem vitázom, szerintem mindkettőre szükség van a másik egészséges fejlődéséhez, kiteljesedéséhez.


"Nekem erről az a véleményem, hogy ez teljesen relatív, mindenki a saját területét részesíti előnyben. "


A szó, amit kerestél, az szerintem nem a "relatív", hanem a "szubjektív". Az sokkal inkább passzol a mondanivaló értelméhez.

2017. szept. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokan hibásan arról vitatkoznak hogy egyik vagy a másik fontosabb, tehát vagy-vagy.


A mindennapi élethez szükség van egy alapszintű biológiára és kémiára, mert kell hogy tudjuk hogyan működik a szervezetünk, hogyan táplálkozzunk és éljünk egészségesen.

Szükség van némi fizikára, hogy ne próbálj meg átmenni a 30 méterre lévő InterCity előtt és ne próbálj meg 120-szal bekanyarodni egy 50-es kanyarban.

Szükség van némi matematikára, mert e nélkül mindenki hülyére vesz a bankoktól a kormányig mindenki.

Szükség van némi informatikára, hiszen ma már a digitális világban élünk.


A humán dolgok közül szükséged van a rendszer ismeretére (állampolgári ismeretek, az ország működése ), valami minimális jogi ismeretekre hogy akármilyen ügyet kell intézned a jogosítvány igényléstől a házépítésig ne légy teljesen elveszve és kiismerd magad a rendszerben.

Nem árt ha az anyanyelveden tudsz normálisan írni, illetve az anyanyelveden kívül egy vagy két nyelven tudsz legalább alapszinten kommunikálni.


Sorolhatnánk még, de ami fontos, hogy mind a humán mind a reál témakörből szükséged van alapvető ismeretekre, hogy tudj élni és ne legyél egy elveszett szerencsétlen :)


Ez a vagy-vagy szemlélet rossz, a mindenből verjünk bele az emberbe a maximumot szintén nem túl jó szerintem. Az alapok kellenek mindenből mindenkinek!


Ezeken felül az életednek, munkádnak és hivatásodnak megfelelően kell "szakosodni" és kész.

2017. szept. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Ha a "paraszt" nem sz*rik, az "úr" nem eszik.


Mindre ugyanúgy szükség van.

2017. szept. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezen soha nem szoktak vitatkozni, max. egyesek provokálásból kiírnak olyan kérdéseket, hogy a humán tudományokat becsmérlik, és utána nevetnek a sok indulatos marakodáson. Normális, intelligens emberek nem tesznek különbséget tudomány és tudomány között és nem néznek le mást, amivel nem foglalkoznak.
2017. szept. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges lenne a minden tárgyi igényedet kielégítő jólét, ha nem pofázhatnál kedvedre arról, amiről akarsz.
2017. szept. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szofisztikáltan fogok fogalmazni, nehogy kimoderálják a választ.

Tipikusan középiskolában jön elő a dolog, hogy a fiúk elkezdik egy bizonyos testrészüket méregetni, hogy kinek van nagyobb. Ez beindít egyfajta versengési ösztönt. De az értelmesebbje erről leszokik. A kevésbé értelmesebbek viszont ezt képesek tovább vinni ennél. Ennek tipikus példája, hogy bekerülnek egy egyetemre, elvégeznek egy szakot, majd azt hiszik, hogy az ő szakjuk a "legnagyobb". Amikor valaki, azt mondja, hogy az ő szakterülete a legfontosabb, akkor tulajdonképpen valami ilyesmit mond a más szakterületen dolgozóknak: "az enyém nagyobb."

2017. szept. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Inkább arról van vita, hogy melyik szakra menjenek a fiatalok, nem arról, hogy melyik a 'fontosabb' értékben. A reál szakmákból hiány van, orvosi, informatika, egészségügy, műszaki ilyennel könnyen el lehet helyezkedni mert kevesen mennek ilyen szakokra, humán szakokon azért ilyen magasak a ponthatárok mert rengetegen mennek oda, és sokan semmire nem mennek ezekkel a diplomákkal, ami nem a diploma hibája, hanem azé aki nem tud elhelyezkedni vele - sokan csak azért mennek, hogy legyen valami diplomájuk, de középszerű jegyiek vannak, csak egy középszintű nyelvvizsgájuk van, gyakorlati helyet nem szereznek, nem dolgoznak azon, hogy kapcsolatokat alakítsanak ki a szakmájukon belül, ezek pedig elengedhetetlenek ma ha ilyen szakra jársz, mert sokkal több versenytársad van mint annak aki mondjuk ápolónak tanul, akinek ugye nincsenek versenytársai, minden ápolónak van munkája.
2019. jan. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!