Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lesz valaha gyógymód a mozgáss...

Lesz valaha gyógymód a mozgásszegény életmód hatásai ellen?

Figyelt kérdés

Akár egy izomstimuláló gép, amit elég heti egyszer 5 percig használni, akár valamilyen tabletta?



Magamból kiindulva én például szeretek néhány sportot - havi kétszer kedvem is van rá és időt tudok szakítani úgy, hogy nem az alvás rovására megy.

Ekkor lenne hozzájuk erőm, mert olyan kondiban lennék, mint az ajánlott heti háromszor egy óra mozgás teljesítése esetén.


Amúgy sokaknak másoknak is jól jönne egy ilyen.



2018. aug. 13. 13:47
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
33%

Gyenge hasonlat.


Regényt olvasni meg énekelni nem szükséges az egészségedhez. Mozogni viszont kell.


Valószínűleg rosszul szervezed meg a napodat.


Én 200 órát dolgozok néha, mégis beletömörítem a heti 3-4 mozgást.


Csak megszokás kérdése... eleinte semmi kedvem nem volt hozzá, inkább aludtam volna... aztán elkezdtem jól megszervezni a napokat így belefér az intenzív munka is, a sport is és 7 óra alvás.

2018. aug. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:
Attól még nem szeret mindenki sportolni.
2018. aug. 13. 19:15
 13/44 anonim ***** válasza:
30%

Hétfőn reggel is szar felkelni. Néha szar dolgozni. Néha szar kivinni a szemetet. Néha utálatos takarítani. Stb...

Mégis kell.


Ilyen az élet, néha szar.

2018. aug. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:
Nade pont ezért kellene egy terápia/gyógymód erre a dologra, ma, a mesterséges intelligencia korában! (ez utóbbit nehezebbnek hangzik létrehozni)
2018. aug. 13. 20:33
 15/44 anonim ***** válasza:
65%

Nincsen mesterséges intelligencia kora egyáltalán. Honnan veszed ezt?

A gépi tanuló algoritmusok fejlődnek, de még hosszú út kell az igazi AI-ig.


Tehát lássuk:


Mi a sport? Egy olyan összetett mozgásforma ami a korai embereknél alapvető volt. Vadászat, gyaloglás, menekülés...


Ez mára irodában üléssé fajult aminek hála rengeteg civilizációs betegség jelent meg.


Tehát két fontos terület miatt kell mozogni. Egyik a testi egészség.

Helyes gerinctartás, komplett támogató vázizomzat. Nagy tüdőkapacitás, egészségesen alacsony nyugalmi pulzus. Rugalmas érhálózat, amely dinamikus terhelésre képes. Alacsony testzsír százalék, megfelelő jó és rossz koleszterin arány. Kettes típusú cukorbetegség elleni normális vércukor szint és megfelelő inzulin érzékenység.


Ezt mivel lehet elérni? Intenzív mozgással. Amikor a szív dolgozik, a vérnyomás beáll, a sejtek anyagcseréje megnő. A használt izmokon mikrosérülések keletkeznek a terhelés hatására, aminek hála érképződés és fehérjebeépülés zajlik.


Tehát mesterségesen stimulálni lehet elektródákkal az izmokat, de a megfelelő hatás és anyagcsere érdekében komplex széles mozgásformák kellenek. Ez erősíti az vázizmokat főleg, javítja a keringést hiszen pumpálni kell ezerrel a vért és a glükózt meg az oxigént.


Azzal hogy prüntyögteted elektródákkal az izmokat, kb a tizedét sem éred el a hatásnak. Ha meg komolyan belenyúlsz a szimpatikus idegrendszerbe, izmok, pulzus, légzés stb... mindezt ülve a fotelben, izzadsz lihegsz és 140-es pulzusod van. Ennek mi értelme? Mikor normális mozgásformaként is végezhetnéd mondjuk a szabadban.


Másik fontos aspektusa pedig a mentális egészség. Tanulányok százai bizonyítják, hogy a sport ingerli a jutalomközpontot. Boldogsághormonok, neurotranszmitterek sora szabadul fel, ami a felhalmozódott stresszhormonokat és szorongásért felelős hormonokat egyensúlyozza ki.


Ezért van az, hogy jól esik a fizikai munka néha. Pl nemrég dolgoztam egy építkezésen, falat bontottunk, ástunk, cipekedtünk. Utána elképesztően nyugodt és boldog voltam, az irodában a gép előtt meg csak felb...szom az agyamat a főnök emailjein.


A máj a kulcsa mindennek, és ezt a folyamatot támogatod meg a sporttal. Ha képtelen vagy aludni este, meg azt hiszed 5-6 órákkal megúszod azt is forgolódva, akkor el van cseszve a hormonrendszered. Ez tény.


Ez olyan komplex testet és idegrendszert érintő folyamat, szinte minden porcikádban, hogy egyelőre nincs mesterséges hormonkezelés és még a középtávoli jövőben sem lesz.


Csak és kizérólag tüneti kezelés. Koleszterincsökkentő, vércukorszabélyzó, mesterséges hormonpótlás, szteroidok, szerotonin visszacsatolás gátló, dopamin fokozó stb... mindegyiknek számtalan mellékhatás.


Én abszolút híve vagyok a mesterséges implantátumoknak, humán génmódosításnak hiszen ezzel foglalkozok a munkaidőm jórészében.


De!


Hiába, a legegyszerűbb és emberileg a legtermészetesebb gyógyír a civilizációs betegségekre...


1. Sport

2. Normális váktozatos étrend

3. 7 óra alvás.

2018. aug. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
30%

Nem lesz. Az ember nem képes a természet törvényeit megváltoztatni, csak (az okos ember) a saját hasznára alkalmazni.


A mozgásszegény életmódot semmi nem váltja ki. Főleg nem tabletta.


Aki utál olvasni, nem szereti a filmeket, vagy akár finnyás, valóban még nem talált kedvére valót. Nem más téma! Ugyanaz! Az ok ugyanaz!


Az embert nevelték valahogy, kapott ingereket, tanult mindent, amit a környezete sugallt, mert ez életösztön. Ahol zabáltak, ott kövér felnőtté válik a gyerek. Ahol utálták a könyveket, ott a gyerek is utálni fogja. Ahol mindent fontosabbnak találtak a mozgásnál, ott a gyerek mozgásszegény életmódra szokik rá.


Ámde azért van gondolkodásképes agya az embernek, hogy mikor felnőtt lesz, kellő tapasztalattal, észrevegye, a harmonikus életmód a leghasznosabb, leginkább jövedelmező vagyonban, jóllétben, érzelemben, egészségben, szóval az életben. Ezért végiggondolja mire képes, mihez kell segítség, és megteszi. A te esetedben nem hivatkozik mesterségesen az elfoglaltságaira, utálatra vagy hozzá nem értésre, hanem mozog. Sportol eszközökkel vagy anélkül, sétál, fut, hegyet mászik, fejen áll, vagy amiben a legtöbb örömet találja, legjobban illeszteni tudja életmódjához. Ahhoz a megváltoztatotthoz, amelynek szerves része a mozgás. Ma még választhatsz. 50 éves kord után alig, hatvan felett olyan iszonyatos erőfeszítéssel, amire ezerből ha egy képes. A többi összeszed sok nyavalyát, mozgásképtelen, vércukra, koleszterinje, szívelégtelensége, asztmája és pocsék öregkora van. Húsztól negyvenig nem volt képes ezt felfogni, ez húsz év. Ötven felett már nem fog sikerülni, ez akár 30 pocsék év. Megéri?

2018. aug. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:

Én nem hibáztatom, aki nem veszi rá magát egy sportra sem - vagy túl keveset sportol.


1. Ez egy hobbi, még ha a magunkhoz képesti egészségért / kevésbé beteg testért szükséges is. Akkor is, mint olyan, mint időtöltés, hobbi. Nem szeretheti mindenki. Ahogy nem szerethet mindenki főzni.


2. Sokunk olyan élethelyzetben van, hogy akár napokig nincs én-időnk - semennyi vagy lopott pár perc.

Mindegy, hogy több munkahely az éhhalál ellen, egyedülálló szülő, iskola mellett munka vagy épp már munka mellett önképzés/tanfolyam, nagybeteg hozzátartozója van és őt munka mellett ápolja.

2018. aug. 14. 18:54
 18/44 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, ti a vak embert is lelöknétek a Taigetoszról, elvégre nem lát úgy, mint ti. Nem mindenkinek a szervezete képes arra, amit elvártok. A civilizáció könyörületes, tömeges életbenmaradási lehetőséget kínál ezeknek - régen ezekből lettek a papok, akikről látta az apjuk, hogy nem bírnak majd egy életen át kaszálni.


Pont itt a baj a bolygóval, a fele embernek meg kellett volna korán halnia.

2018. aug. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, ez nem hibáztatás kérdése. A sport (megfelelő mennyiségű és minőségű mozgás) az élet része, ahogy az evés is, csak ezt kevesebben hiszik el. Számos tevékenység van, amelyre nem nevelték rá a gyereket, és ezért nem is szereti (vagy közömbös). Ha ez valódi hobbi (nem az egészség megőrzésének feltétele), akkor nem történt semmi, nem vagyunk egyformák. Ha az élet feltétele, akkor baj van.
2018. aug. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
0%

Hogy kinek mire van ideje, jórészt önmaga döntése akkor is, ha úgy érzi, nincs. Legfeljebb az mondható, hogy attól látszólag távol álló dologban kell változtatni, ami közvetve (ezért nem vesszük észre az oksági összefüggést) kihat az idő mennyiségére.

A rabszolga nem rendelkezik az idejével, az övét beosztják akkor is, ha ő sokkal jobbat hatékonyabbat tudna.

2018. aug. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!