Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lesz valaha gyógymód a mozgáss...

Lesz valaha gyógymód a mozgásszegény életmód hatásai ellen?

Figyelt kérdés

Akár egy izomstimuláló gép, amit elég heti egyszer 5 percig használni, akár valamilyen tabletta?



Magamból kiindulva én például szeretek néhány sportot - havi kétszer kedvem is van rá és időt tudok szakítani úgy, hogy nem az alvás rovására megy.

Ekkor lenne hozzájuk erőm, mert olyan kondiban lennék, mint az ajánlott heti háromszor egy óra mozgás teljesítése esetén.


Amúgy sokaknak másoknak is jól jönne egy ilyen.



2018. aug. 13. 13:47
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
0%

Csakhogy minden a mozgás elleni gyűlöletes és illogikus ellenszenved miatt van. Ez a kérdés is azért született, egyszerűen a könnyebb utat akarod választani mesterségesen. Számomra nem derült ki hogy nő vagy férfi vagy... és az sem hogy hány éves... de ez mindegy is.


A lényeg, hogy már csak azért is megéri mozogni, sportolni, edzettnek lenni mert a löttyedt, elhízott, hájas test, görbe gerinc egyszerűen nem vonzó. Azt írtad vársz a párkapcsolatra, de ezért tenni is kell. Eleve jó a szorongásra, mert nem egy lötyyedt hájzsákként kell ismerkedni, vagy egy gebe csontvázként hanem valami edzettség jól jön ilyenkor.

Most pl én is kicsit híztam a sok hétvégi sütögetéstől, és szarul is érzem magamat miatta. Megyek is futni.


Ps.: Azért maradok itthon, mert szeretem a munkámat, szeretek bejárni, imádom a kollégákat és túl jó szakmai lehetőség. Na meg barátok, szülők is itt vannak.

Külföldre már csak valami más munka miatt mennék, de lehet csak ideiglenesen. Rengeteg tervem van itthonra is, egy fél élet is kevés a megvalósításhoz. Mondjuk én mindig is nagyban gondolkoztam... emiatt nem nézek le senkit, ha mások egyszerűbb életre vágynak. Viszont tudom, hogy arra is van lehetőség. Szinte végtelen a lehetőségek és a kombinációk sora. Te kb rabszolgaként fogod fel a munkát, az országot, és mindent kb. Én lehetőségek végtelen kombinációjaként. Csak ez a különbség.

2018. aug. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 A kérdező kommentje:

Huszonéves lány, jó, lassan nő (bár nem mindig érzem úgy :P) vagyok.

Nem vékony, de szerintem nem is túlsúlyos. Most hirtelen WebBetegen és HáziPatika.com-on is megnéztem, és a 24,0 BMI normál tartománynak számít.


A sportra azért vagyok mérges, mert mesterségesen kreált új létszükséglet az evés, alvás, mosdózás mellé.


Számomra a munka tényleg rabszolgaság.

Alapból rendszeresen, napi több órában semmi se köt le igazán. Leginkább egy kisváros külső részén, egy kis konyhakerttel, kutyával, egész nap kertészkedve, főzve, sütve, kutyázva, néha fotózva és írogatva képzelem el magam.

Mivel tudom, hogy ez nem így működik, ezért tanulgatok.

A kezdőtőkét, amit úgymond kaptam az élethez, nagyrészt hasznos dolgokra (pl tanfolyamok!) költöttem, azonnal dolgozni mentem, amint a bizonyos körülmény megszűnt; a jogsit is azért csináltam meg, mert hasznosnak ítéltem. Jelenleg programozni tanulok, bár szerintem ez túl nagy falat nekem, de már nincs jobb ötletem.



Jelenleg az egyik őszi futóverseny kisebb távjára készülök, mert ez még valamennyire motivál.



Nagyon lusta vagyok tehát, nagyon nem próbálok alkalmazkodni a körülményekhez (amik adottak), nagyon nem teszek magamért.

2018. aug. 20. 19:52
 43/44 anonim ***** válasza:
0%

A sportok, játékok már egyidősek az emberiséggel.

Az, hogy egészségmegőrző céllal beépült az életünkbe, egy fejlődési folyamat része.


Én senki olyat nem ismertem, aki gyűlölte volna a mozgást. Egyedül olyanokat, akik lusták voltak, vagy képtelenek megtalálni a számukra izgalmas mozgásformát.


Újra lehet kezdeni vidéken, pár millióból veszel egy parasztházat, földet aztán hajrá. Kemény lesz. Sokkal de sokkal keményebb 12 órás fizikai munka. Minden tiszteletem azoknak akik vállalják.


Programozókat manapság már elvétve találni az országban mert mind nyugaton van. Félig én is fejlesztő vagyok és már évek óta nem találunk értelmes embereket. Lassan úgy kell hajléktalanokat befogni és tanítani őket.


Attól mert nő vagy könnyedén el fogsz tudni helyezkedni ha gyakoroltad a dolgokat.

2018. aug. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 A kérdező kommentje:

Pont ezért próbálom a számomra amúgy rabszolgalétben megtalálni az élhetőbb utat, mert, mint írtam, tudom, hogy nem úgy megy, hogy 3 óra kertészkedés, 3 óra főzés, sütés, kis kutyázás, kis kreatív hobbi, férj hazajön stb.


Nekem a legtöbb ismerősöm nem szeret sportolni.

Mondjuk van aki alapból félős, önállótlan, nehezen lép ki a komfortzónájából, nem próbál ki semmit, egyedül nem megy futni, a tesójával menne, de akkor már ketten nem tudják rávenni magukat, kondiba menne, de egyedül nem, de a barátnője, akivel menne, mégse kondiba megy, én hívom úszni, de úszni ezért meg azért nem jön....

Komolyan mondom....


Más meg eljár/otthon tornázik, de ugyanúgy van vele, mint én: kényszer az egészségért.


Egyébként ötből 3-an indulunk azon a futóversenyen az irodából, tehát sportol/sportlgat a magyar is.



A programozással fogalmam sincs, mire megyek. Nincs valami sok IQ-m, bár nagyon reálos lány vagyok és valamennyire átlátom az informatikát.

A kódolás meg alapvetően tetszik, pár éve html-t is tanulgattam önszorgalomból, bár most a szoftverek jobban érdekelnek, mint a honlapok.

2018. aug. 20. 20:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!