Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lesz valaha gyógymód a mozgáss...

Lesz valaha gyógymód a mozgásszegény életmód hatásai ellen?

Figyelt kérdés

Akár egy izomstimuláló gép, amit elég heti egyszer 5 percig használni, akár valamilyen tabletta?



Magamból kiindulva én például szeretek néhány sportot - havi kétszer kedvem is van rá és időt tudok szakítani úgy, hogy nem az alvás rovására megy.

Ekkor lenne hozzájuk erőm, mert olyan kondiban lennék, mint az ajánlott heti háromszor egy óra mozgás teljesítése esetén.


Amúgy sokaknak másoknak is jól jönne egy ilyen.



2018. aug. 13. 13:47
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
30%

Igen, ezzel takaróznak a vesztesek :)


USA-ban teljesen más a mentalitás. Ott a kitörés lételemük az embereknek.


Ez meg a tipikus magyartempó.


Sírás, hogy szaraélet, szarameló, mindig van kire/mire kenni.


Nekem a egyeyemből kifolyólag van nem egy súlyos látássérült, mozgássérült, és egyéb fogyatékossággal élő ismerősöm.


Egyiket sem hallottam még picsogni. Egy dolgot tesznek, 100%-al küzdenek. Így lehet az, hogy minden szerencsétlenség esetén is lehet valaki programozó szinte teljesen vakon...


Ezerszer jobban tisztelem ezeket az embereket, mint az átlag kisstílű magyarokat, akik csak panaszkodni tudnak és persze gyors megoldást, kiskapukeresést mindenre.


A mesterséges sporttabletta is pont ilyen.

2018. aug. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

Én mióta dolgozó ember vagyok, azóta tanulok egy szerethetőbb, jobb munkáért. Igen, eddig rossz irányvonalban tanultam, konkrétan hónapok alatt nem lett vele munkám, így mennem kell tovább.

Közben egyedül fenntartok egy háztartást, sportolgatok, holott nem szeretek (jó, ez nem teljesen igaz, havonta egy-kétszer átlagban szeretnék, évi két squash, évi két falmászás, évi két bringázás meg esetleg még más).

Közben mentális beteg vagyok, így tinikorom óta egy küzdelem az életem a beilleszkedésért.


Tehát kikérem magamnak. Erőmhöz képest nem 100, hanem 999999%-ban küzdök. Bár lehet nézőpontot kellene változtatni, mert stresszes, kialvatlan, nyűgös vagyok a kevés alvástól és a nulla én-időtől. Mások a melóban úgy köszönnek el, hogy jó pihenést, én meg van, hogy konkrétan nem pihenek mondjuk hétfőtől-csütörtökig.


Egyébként igenis vannak olyan rossz képességek és igenis van olyan rossz élethelyzet, hogy nem sikerül.



Pont nem érdekel, hogy az amcsik mit csinálnak.


Hogy nem jó túlhajtanunk magunkat, arról ezernyi tanulmány szól. Az alvás fontosságáról is. Az én-idő fontosságáról is.


Szerintem kell, hogy legyen időnk elolvasni egy jó regényt, megnézni egy jó filmet, nem futni a 3 percenként járó járathoz, mert az a 3 perc időnyereség is kell a rohanó életünkbe, hanem, sőt(!) inkább sétálni pár megállót, beülni kávézni valakivel úgy, hogy nem nézel az órára; hétvégente a családdal találkozni.

Ha minden a hajtásról és a teljesítményről szól, úgy ideig-óráig lehet élni, de egy percig se érdemes...



Szerintem egy esetben érheti meg átmenetileg az agyonhajszolás: ha pár hónap, egy-két év szenvedés után van remény arra, hogy jobb legyen.

Én reménykedem, hogy az autizmusom vagy amim van javul annyira, hogy képes legyek párkapcsolatra illetve valahogy lesz egy jobb munkám, ahol a 9 órát nem szenvedem végig úgy, hogy nem bírom csinálni, annyira unom...



Egyébként mi ketten szerintem ölre mentünk már egy kérdésem alatt.

Úgy látom, Te nagyon bírod a városi életmódot, a fát-nem-látást, állandó zárt térben létet és szereted a teperést.

2018. aug. 20. 15:40
 33/44 A kérdező kommentje:

Például aki munkásszállón nevelkedik idegbeteg anya mellett, maga is mentális beteg, irtó szegények (=munkásszálló), akár az illető még butácska is, hogy a 3,14csába emelkedjen ki?

Örülni fog, ha egy gyárba elmehet dolgozni.

Esetleg egy OKJ (de a konkrét ember nő, akire gondolok, tehát a szerelés kevésbé jó, és hát... emberekkel foglalkozni... tehát innentől a nagyon kelendő kétkezi munkák is kiestek neki).

2018. aug. 20. 15:43
 34/44 anonim ***** válasza:
30%

Pszichiáter, SSRI, még több mozgás receptre (ez az egyik legfontosabb eszköz a mentális betegségek, szorongás, depresszió.


Újraérettségi, diákhitel, egyetem és jó munka egyből.


Jó munka, egyből több én-idő, kevesebb stressz, sokkal több lehetőség, világlátás, más kultúrák, perspektíva stb...


Az a baj, beragadtál ebbe a kismagyar rögvalóba és nem látsz ki egy aprócska dombtól. Pedig csak meg kéne mászni, és a következő nagyobbat, aztán a következőt és végül hegyet mászol.


Viszont ha nem akarsz kiemelkedni, akkor arról nem tehetünk. Márpedig nem akarsz, ez világosan látszik.

2018. aug. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:

A rokonom is ki akarna, akit megírtam kínomban példaként, mert annyira nem vagy megértő és én is, aki 2 éve dolgozik és 2 éve tanul is mellette.



A sport megnyugtat maximum 1-2 órára, utána az idegeskedés folyt.köv.



Milyen magyar rögvaló?

Sz.v.sz. máshol ugyanilyen az élet.



Egyébként érdekes vagy, leírtam, hogy mennyit küzdök és milyen erőnfelülinél is felülibben és ezekután megkapom, hogy nem akarok kiemelkedni.

Ezen már azért nem pityeredem el, mert ez már inkább vicces. :D :'D



-------


A kérdésem alatt, a kérdés tárgyában pedig érdekes válaszok érkeztek.


Általában lenézőek, nem megértőek azzal szemben, akik nem sportolnak.



Ha adott valaki, akinek se ideje, se kedve. Küzd a kis életében, néha van ideje barátokra, családra, én-idejében se mondhatni, hogy szobanövény, rengeteg hobbija van, regényt olvas, rajzol, fest, fotózik, fűszernövényei vannak stb.... és le kell nézni, mert nem sportol. (Nem magamról írtam itt a példában, csak ami eszembe jutott.)

2018. aug. 20. 16:57
 36/44 anonim ***** válasza:
30%

Csak azt nem értem miért nem fogod fel, hogy szükségletei vannak az emberi testnek.


-Étel

-Alvás

-Víz

-Mentális pihenés


És mozgás.


Ha nem mozogsz meghalsz 10-15 évvel korábban. Kész.

Ideig óráig lehet tuningolni mindenféle gyógyszerrel, de a civilizációs betegség a test MINDEN sejtjét érinti.


Kvázi le kell cserélned hozzá a teljes testedet. Erre nem lesz gyógymód, csak tüneti kezelés maximum.


Az ha havi 1x sportolsz az nulla. Rendszeresen kell és kész. Ha szobanövény vagy, akkor el kell fogadni, hogy 10-15 évvel korábban fogsz meghalni, vagy sokkal korábban. Ha csak nem változtatsz. Rendszerint akkor már késő, mert fiatalon kellene elkezdeni, nem amikor már törnek az ereid a koleszterintől, vagy cukorbeteg vagy. Akkor már csak a robottest segíthet. Vagy az agyátültetés.

2018. aug. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
0%

Ja és nem igaz hogy ugyan ilyen az élet máshol. Látszik, hogy a városodból sem tetted ki a lábad még.


Pedig sokszor egy akár hátizsákos sátras utazás olyan szemléletformáló, hogy teljesen máshogy fogod fel utána a dolgokat.


Nyugaton ok tökéletesen az én-időre és a test és szellem művelésére teszik a hangsúlyt ha olyan munkád van.


Ez itt Magyarország, Kárpát-medence beteg aurájú földje. Legjobb ha elindulsz valamerre.

2018. aug. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

Pedig leírtam, hogy heti szinten sportolgatok, habár gyűlölettel tele, de megteszem. A havi egy az szívem szerint lenne.

(ja egyébként azt se írtam, hogy szobanövény lennék, épp ellenkezőleg.....)



-



Refluxom, emelkedett koleszterin-szintem (nemsokára megyek emiatt kontrollra), enyhe asztmám (amit pár éve se kizárni, se megerősíteni nem tudtak, de nekem gyanús hogy pl. az uszoda páráját alig bírom...) van, emellett nagyon nehezen regenerálódnak az izmaim, a hormonjaim sincsenek rendben (pl. a TSH volt már majdnem túl magas) és ott van a talán enyhébb mentális betegség.

Szerintem senki se egészséges, egy utópia a testi egészség. A testi jóllét állapota, vagy hogyan is fogalmazzák meg, egy utópia. Ez önmagában nem is baj, sok dologgal lehet élni és sok dologra van gyógyszer.

Sok ismerősöm viszont olyan beteg, hogy a gyógyszer csak életben tartja.

Életmód itt már nem segít. Szerintem jobbára semmit.


Ja, én egyébként semmi zsírosat nem eszem, olajban sültet is ritkán mert eleve nem szeretem, szinte csak csirkehúst eszem, de abból minden részét és eszem halat is. Magas koleszterinszint szevasz.


-


Annyira bírom, hogy sokan azt gondolják, nyugaton minden más.

Nyugaton mindenki szent, senki se szemetel (egyszer vonatoztam német és cseh földek felől érkező vonaton, hát, azt a koszt, PET-palackokat, sörösdobozokat szanaszét hagyva); kőkeményen dolgoznak de mégis sokat lazítanak (he?), mindenki udvarias, türelmes (persze.... mondjuk a turisták itt nálunk nem, de amit pl Bécsben láttam, azt se támasztja alá), a nap 36 órából áll, azt is jól osztják be, rohannak de mégse rohannak, kritikusak de mégse panaszkodnak...

Persze-persze-persze.

Szóval állítólag nyugaton mindenki szent, ügyes, okos, tehetséges, minden jó tulajdonság benne van, pozitív meg minden.

Hát, egyrészt ezt nem hiszem el, másrészt amennyit ott jártam, kapásból nem ezt láttam.


-


Amúgy gondolom nyugaton is 40 óra munka/hét + a napi fél vagy egy óra ebédidők, így már 42,5 vagy 45 óra... Aztán néha túlórák, az ingázás, az önképzés stb...



-



Amúgy én nagyon úgy érzem, nem vagy megértő.

Olyan, mintha mindenkitől elvárnád a maratont, a súlyos szívbetegtől, súlyos asztmástól, féllábútól, kerekesszékben ülőtől, relatív egészségestől és sportembertől egyaránt, úgy állnál hozzá, hogy kussban küzdjenek (mindegy, hogy egyik belehalhat a másiknak pedig ez játszva, könnyedén megy), és lenézed, aki pisszenni mer.


-


Azt se értem, hogy szerinted is fontos az én-idő meg a mentális pihenés, de mégis lenézed, aki nem küzd.

Ugye tudod, hogy bizonyos élethelyzetekben a küzdelem a kiemelkedésért azt jelenti, hogy a 6 óra alváson felül szó szerint csak küzd, véres verítéke van, csak hasznos dolgokat csinál és szociális élete is alig van? Mert butább, ügyetlenebb, dolgoznia kell suli mellett vagy suliznia munka mellett????

2018. aug. 20. 17:31
 39/44 anonim ***** válasza:
0%

Külföldön kb kapásból 1 millió nettót keresnék / hó ezzel a munkával amivel itthon jóval kevesebbet kapot. Ráadásul több kedvezménnyel... Ha nem is van kolbászból a kerítés, mérföldekkel többet tudnék félrerakni ottkint, sokkal nyugisabban.


Igaz nekem az utóbbi 6 évben megvolt a küzdés, hidd el én nem picsogtam pedig nekem is volt/van mentális és egyéb krónikus betegségeim sora. Volt olyan év amikor azt hittem a 30-at sem élem meg.


Na szóval a lényeg, most aratom le a küzdelmes évek gyümölcseit, és egyre több szabadidőm van, egyre többet tudok mozogni, egyre több lehetőségem van utazni, és egyre többmindent láttam és meg tudom ítélni, hogy mi van itt.


Hidd el én sokat jártam mostanában nyugaton, és van vagy 10 kollégám akik külföldön dolgoztak szakmai munkát. Egészen más az életvitel, az életmód maga.


Óriási különbség van a magyar mentalitás és egy amerikai, svéd, német, vagy norvég stb között...


Na de mi a lényeg ebből?


Az hogy nem picsogni meg sírdogálni kell, hanem tovább nyomni a dolgokat. Aztán majd jobb lesz.


Több problémádon is segítene a rendszeres mozgás, tudatos életmód dehát hiába nem fogod fel.

Heti 3-4x kéne 1-2 órát alkalmanként.

2018. aug. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

Heti 1-3 óra mozgás megvan nagynehezen.

Dehogy segítene, lóf.... se segítene.



Amúgy én legalább annyira nem szeretem, ha valaki nem enged panaszkodni / "hurráoptimista" / elnyomja az érzelmeit és tőlem is elvárja, hogy ezt tegyem, mint azt, aki nem tesz magáért.


Nem is természetes szerintem.



Észreveszem az apró örömöket, általában könnyen ki tudok kapcsolni, nagyon tudok örülni meg nevetni is.

Cserében vannak negatív érzelmeim is, nagyon érzelmesnek tartom magamat.

Jelenleg hulla fáradt, kialvatlan vagyok. Most lesz az első 3 nap olyan szabim idén, ami pihenésre megy, nem szerelő, nem vizsga, nem (sikertelen) állásinterjú.

A nyarat alig tudtam kihasználni.

A pénzzel nagyon óvatosan kell bánnom, én még valamennyire meglennék (bár a fogászat miatt nem), de bizonyos családi okok...

Körülöttem mindenki meghal (állandóan gyászolok és van egy nagy, feldolgozatlan gyászfolyamat is), mindenki beteg és mindenki szintén szenved.

Én meg úgy érzem, semminek sincs meg a gyümölcse, ha megszakadok, akkor se.


Szóval igen, ilyenkor picsogok.


Mert az érzelmességem nem merül ki abban, hogy hurrá, de jó ez, de jó az, hanem ugyanannyira fáj az is, ami nehéz, ami sz.r, ami szörnyű, ami ezredjére se sikerült....


... ÉÉSS szerintem ez a természetes!!!



Ha ez zavar, akkor viszlát ettől a kérdéstől!

Amúgy is belenyúltál olyanba, amiről nem ez a kérdés szól.


Amúgy lehet egy kérdésem...

Ha ennyire zavar a magyar mentalitás és az ország helyzete valamint szerinted minden sikerülhet, amit akarunk.... miért vagy még az országban?

2018. aug. 20. 18:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!