Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lesz valaha gyógymód a mozgáss...

Lesz valaha gyógymód a mozgásszegény életmód hatásai ellen?

Figyelt kérdés

Akár egy izomstimuláló gép, amit elég heti egyszer 5 percig használni, akár valamilyen tabletta?



Magamból kiindulva én például szeretek néhány sportot - havi kétszer kedvem is van rá és időt tudok szakítani úgy, hogy nem az alvás rovására megy.

Ekkor lenne hozzájuk erőm, mert olyan kondiban lennék, mint az ajánlott heti háromszor egy óra mozgás teljesítése esetén.


Amúgy sokaknak másoknak is jól jönne egy ilyen.



2018. aug. 13. 13:47
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

Hát ha borzalmas az ember munkája, de mégse tanul azért mellette, hogy jobb munkája is legyen majd,

ha nem jön ki a fizetéséből úgy se, hogy gondosan beosztja, de mégse vállal egyéb lehetőségeket,

lemond egyéb, nagyon szeretett hobbijairól,

hanyagolja a szeretteit/barátait,

hanyagolja a párkapcsolatát,

8 helyett 6, sőt, esetleg 5 órát dolgozik



na például ezeken a módokon lehet megoldani, hogy több időnk legyen.

Igen, végülis mi hatunk rá. :D



A sport sose volt szükégleg, gyűjtögetés/vadászat, majd földművesség sok mozgással járt, de a házimunkát se gép végezte, nem volt metró, villamos, lift, így sz.v.sz. a városi ember is mozgott eleget, legalábbis többet, mint ma az, aki heti háromszor egy órát sportol.


A sport most lett szükséglet, mint az evés.

Ezért, ha már fejlődök a tudomány, jó lenne "cserében" egy gyógymód, terápia, akármi, hogy ismét ne kelljen arra odafigyelni, hogy munka előtt / után még fussunk, tornázzunk ....

2018. aug. 19. 11:17
 22/44 anonim ***** válasza:

Jó lenne, jó lenne...

De ha egyszerűen (még) nem tart ott a tudomány, hogy gépek alvás/TV nézés közben testépítőt faragnak belőled, akkor bármennyire akarhatod, hogy a tudomány adjon már egy ilyen műszert....

--------

Amúgy megkérdezhetem, hogy hogy néz ki egy napod, hogy semmi szabadidőd nincs, amit mozgással tölthetnél, és még így is csak 5-6 órát tudsz mozogni? Mert ez így elég őrülten hangzik.

2018. aug. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
5-6 órát tudsz aludni***
2018. aug. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
0%

Jaja ideig óráig lehet csinálni ezt... még ha ápolni is kell valakit, vagy sok terhelés, egyetem, munka stb...

Ha nem alszol rendesen huzamosabb ideig, akkor meghalsz.


Alvásra nem is lesz tabletta.


Időmenedzsment a kulcs. Nekem 180-200 óra mellett is belefért a sport + 7 óra alvás. Mindem csak akaraterő kérdése.

2018. aug. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

*200 óra munka


(Igaz ez se normális, és a napot se sokat láttam... de néha vannak ilyen karrierhez fontos évek)

2018. aug. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

# 22



Nekem meg az a fura, akinek munka mellett van én-ideje. Ha nem őrült rohanás árán, az még furább.



De, sportolgatok. Nem szeretem és nem, nem lesz olyan mozgásforma, amit szeretni fogok, pláne nem heti 3 órában.

Nem, nem mondom, hogy sportolOK, azt arra mondom, aki eleget és elég nagy intenzitással csinálja.



Igen, aki bírja a rohanást, fut a lakása otthon, bírja, ha nincs én-ideje, bírja, ha mindent gyorsan kell csinálnia stb-stb, annak TALÁN van ideje a szükséges dolgaira, HA nincs család és nem ápol senkit.

2018. aug. 19. 19:42
 27/44 A kérdező kommentje:

... és amúgy tényleg azt várom, hogy legyen fent említett gyógymód. Igen, sajnos még nincs, ezt nyilván tudom és ez nem is volt kérdés.



Ha már megteremtettünk egy természetellenes, tömegnyomoros, egészségtelen, kevés mozgásos, túlgépesített életet, akkor már teremtsük meg hozzá a minimum feltételeket...

Pl. hogy egy olyan embernek, akinek "meghalni sincs ideje", ne kelljen a mozgás MESTERSÉGES PÓTLÁSÁRA!!! időt szánnia.

2018. aug. 19. 19:44
 28/44 anonim ***** válasza:
51%

Hiába várod, semmiféle esély nincs rá, hogy a következő 10-20-30 évben ki lehetne váltani a mozgást teljesen.


Ismétlem tünetileg lehet kezelni a civilizációs betegségeket és ennyi. Ennél többen ne reménykedj.


Neked a transzhumanizmus való, az esetleg realitás lehet 30-50 éven belül.

Az agyadat és a gerincvelődet egy bonyolult műtéttel kiműtik a testedből, majd egy android testbe helyezik, vagy egy életbentartó kamrába, egy virtuális valóságra.


Egereknél 10 éven belük eljuthatunk ide, mi is ezzel foglalkozunk.


A robottestben vagy a Mátrixban már nem kell aggódnod a sport miatt.


Ez reális távlat, technikai alapjai léteznek, csak gyerekcipő még.

Ehhez képest a sport tablettának semmiféle technikai alapja nem létezik még elméletben sem... hidd el előbb lesz Chappie robottested..

2018. aug. 20. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
0%

*és még annyit mondok, nem teremtett meg senki semmit.


Ott a lehetőség, költözz ki vidékre egy házba és légy önfenntartó.

Vagy technonomád. Egy jó programozó pl távolról tud dolgozni, miközben mondjuk egy trópusi szigeten egészséges életet él.


Az emberek maguknak csinálják a sorsukat. Bármikor ki lehet emelkedni a "tömegnyomorból" csak akarni kell. Nem bűnbakot keresni, hogy szar a társadalom.

2018. aug. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

Nem, szerintem Te is tudod, hogy baromira nem lehet bármikor kiemelkedni.


Ehhez szerencse, megfelelő alapok, pénzügyi helyzet, családi háttér, jó IQ, jó mentális egészség (esetleg jó testi egészség) stb kell.


Más teperhet (miközben elmegy mellette az élet), feleslegesen, lehet 6 óra alvásos, semmi én-idős idegroncs és mégse jön neki össze akár egy szerethető munkahely, akár egy nettó 150 ezres fizetés, akár egy normális párkapcsolat, akár egy 30 néegyzetméteres lakás (bérlemény) helyett egy 45 nm-es bérlemény....


Lehet, Te szerencsés vagy, de ha körbenézel, láthatod, hogyan megy a valóságban mindez.


-----------


Kérlek azonban ne menjünk el ebbe az irányba, semmi értelme és NEM..EZ..VOLT..A..KÉRDÉS.


-----------


Úgy is mondhatjuk, hogy a civilizációs betegségek kezelésére (mindeg, hogy tüneti-e, minden kezelés tüneti, sz.v.sz. a sport is) hatékonyabb módszereket remélek.

2018. aug. 20. 13:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!