Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik olyan erős fájdalom...

Létezik olyan erős fájdalom amit már semmilyen szer nem képes elmulasztani?

Figyelt kérdés
2019. márc. 6. 16:57
1 2
 1/17 Bubuka508 ***** válasza:
90%
Létezik, pl. a rákbetegség utolsó stádiumában (amikor a látszólagos javuláson már túl van az ember), a morfium sem sokat segít. Ha ilyenkor a beteg eszméleténél van, embertelen kínokat áll ki halála pillanatáig. Több családtagom halt meg rákban, így tudom.
2019. márc. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És miért nem adnak meg több morfint? Vagy esetleg központilag erzéstenítésre sincs lehetőség?
2019. márc. 6. 17:42
 3/17 Bubuka508 ***** válasza:
100%
1. a morfint nem lehet kiloszámra adagolni, mert akkor az öli meg az embert. Nem is adnak akármennyit a gyógyszertárban sem és ha már nincs rá szükség, azonnal vissza kell szolgáltatni. 2. egy bizonyos fokon túl egyszerűen már nem hat tovább, akármennyit adagolsz. Az orvostudomány ezt megoldani még nem képes.
2019. márc. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értem igazából. Nagymamám volt rákos, először a tüdején jóindulatú, ezért kiszedték az egyik lebenyt. Aztán kb. 15 év múlva már rosszindulatú áttétes rákot diagnosztizáltak nála (nyirokcsomórák, de a májára és a bélrendszerére is áttétet kapott). Négy hónapot élt még utána, ebből 3-at kórházban az elfekvőben. Kapott morfintapaszt eleinte, aztán mikor bekerült az elfekvőbe, akkor már intravénásan adagolták neki a morfiumot. Igaz, hogy nem igazán volt magánál, többnyire ilyen félálom-szerű állapotban volt, néha meg sem ismert már minket, de fájdalmai nem voltak, vagy legalábbis nem mondta, vagy tagadta, ha rákérdeztünk néhány tisztább pillanatában.

Szóval szerintem létezik az a morfinmennyiség, amitől már végképp semmit sem érzel. Kérdés, hogy ezt mennyi ideig lehet fenntartani a szervezet károsodása nélkül (a morfinnal szemben viszonylag gyorsan nő a szervezet toleranciaszintje, tehát folyamatos adagolás mellett viszonylag gyorsan eljöhet az az állapot, amikor már az adható maximális adag sem csillapítja teljesen a fájdalmat). Ilyenkor vagy ezen a határszinten tartják tovább, vagy még többet adagolnak, ezzel kockáztatva, hogy már magától a morfiumtól keletkeznek valamilyen problémák, szövődmények (igazából véleményem szerint nem mintha ilyen jellegű betegeknél ez olyan sokat számítana).

2019. márc. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Itt ugye a fájdalomcsillapítás működése a kérdés. Pl. Lidocain (a sima injekciós érzéstelenítő) az ideg ingerületvezetését gátolja, és simán van olyan fájdalom, amire nem hat (pl. egy jó nagy gyulladás). A morfin az az agyban hat, és nem csak fájdalomcsillapító, hanem szó szerint KÁBÍTÓszer. Agyban ható szereknél nyilván van az a mennyiség, ami úgy kiüt, hogy nem tudsz magadról, tehát a fájdalmat sem érzed nyilván.
2019. márc. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 EagleHUN ***** válasza:

Még egy dolgot meg kell említeni a témában ha jól behatárolt a fájdalom pl csak a testre vagy a végtagra/végtagokra terjed ki. Akkor tudnak olyat hogy közvetlen a gerincbe megfelelő ponton a megfelelő szert adagolják. Talán lidokaint. Így az ingerület el sem jut az agyba. Gyakorlatilag "leválasztják" a fájdalmat az emberről.

Ez 100% -os fájdalom "csillapítási" eredménnyel jár, bármikor, bárkin. Nem okoz függőséget mint a morfin.

Nem tudom lidokainnal szemben alakul-e ki tolerancia.

2019. márc. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Eaglenek igaza van a gerincvelői fájdalomcsillapításban, én lidokain alatt csak a sima lokális fájdalomcsillapítássra gondoltam csak az azelőtti válaszomban.
2019. márc. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Lidocain: van aki érzékeny rá és nem is kaphat.

Gerincvelő fájdalomcsillapítás: néhány alkalommal lehetséges, tartósan nem.

Nekem a ujjamban volt ilyen, nem is volt anyira erős viszont állandó 0-24 h-ban a hét hét napján. De semmi nem mulasztotta el (csak a gerincvelői fájdalom csillapítás) de akkor kb. nyaktól lefelé szinte semmit nem éreztem. És mondták 1-2 alkalom max. A vége az ujjam levágása lett, az múlasztotta el egyedül.

2019. márc. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igen igen

A morfinnak viszont elmeletileg nincs szervkarosito hatasa jol mondom?

2019. márc. 6. 22:22
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem

Baleseteknél az éppen végtagjait elvesztő emberek sem éreznek fájdalmat átmenetileg az adrenalinfröccs miatt

Ennél pedig nem hiszem hogy van fájdalmasabb dolog

2019. márc. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!