Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik olyan erős fájdalom...

Létezik olyan erős fájdalom amit már semmilyen szer nem képes elmulasztani?

Figyelt kérdés
2019. márc. 6. 16:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig gerincvelőben nagyon jól lehet fájdalmat csillapítani, nekem is volt betéve epidurál kanül, 4 óránként nyomták bele az anyagot, és a hasi fájdalmat tökéletesen elmulasztotta, de minden mást éreztem, tehát semmiben nem gátolt.
2019. márc. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyes országokban engedélyezett heroint adni végső stádiumú rákos betegek fájdalomcsillapítására, sokkal hatékonyabb mint a morfin, attól aztán a fájdalom emlékétől is megszabadul az ember.
2019. márc. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 EagleHUN ***** válasza:
#8 részvétem az ujjad miatt. Csak a fájdalom miatt vágattad le, vagy egyébként is le kellett?
2019. márc. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 EagleHUN ***** válasza:

#12 A "hernyó" is a mákból készül a morfin közeli rokona.

Valóban elképzelhető hogy egyes országokban a menthetetleneknek azt adagolják.


De ha már szóba került akkor pl a Coca -t használják -e ilyen célokra?

(Az indiánok is coca levelet rágnak hogy a nagy magasságot és az ott végzett munkával járó fájdalmakat jobban elviseljék.)

2019. márc. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Utolso ebben tevedsz, nem fajdalomcsillapitas celjabol ragjak
2019. márc. 7. 23:02
 16/17 anonim ***** válasza:
13: Főleg a fájdalom miatt, az volt az "utolsó csepp a pohárban". Mozogni se mozgott csak fájt. És nagy nehezen meggyőztem az orvost, hogy vágja le. Ha nem az orvos vágja levágom magamnak m,ár ott tartottam.
2019. márc. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
40%

A kokacserje levelét alapvetően két dolog miatt rágcsikálták az indiánok: egyrészt erősen csökkenti a fáradtság- és kimerültségérzetet, másrészt az étvágyat is jelentősen csökkenti (gyakran megszünteti), így egész álló nap tudtak melózni megállás nélkül. (Mondjuk azok az indiánok alapvetően nem melózás miatt használták, hanem vadászathoz és szakrális rendezvényekhez, munkához leginkább csak azt követően,

hogy a fehér ember igába hajtotta őket.)

Ráadásul a kokain messze sokkal jobban megterheli a szervezetet, főleg a szívet és a keringést, így idősebbek részére (pont akik körében messze a legmagasabb a rákos betegségek kialakulásának esélye) igazán nem javallott a használata.

Fájdalomcsillapító hatása is van, de az leginkább a szervezetben történő adrenalin felszabadításának számlájára írható. Viszont kokaint előállítani sokkal drágább, mint adrenalint szintetizálni, és az adrenalinnal egyébként is sokkal kevésbé lehet (szokás) visszaélni, mint a kokainnal (a kokain az egyik legdrágább drogféle a feketepiacon), valószínűleg ezért nem használják fájdalomcsillapításra a gyógyászatban.

2019. márc. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!