Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek mi volt a legizgal...

Szerintetek mi volt a legizgalmasabb dolog, ami a történelemben történt?

Figyelt kérdés
Ha van olyan téma amiről szívesen tanultatok, vagy akár ti magatok is utánanéztetek, mert érdekelt titeket és izgalmasnak találtátok, akkor melyik az? Persze tudom, sok izgalmas dolog történt a múltban, de engem mégis érdekel, hogy kinek melyik a legizgalmasabb történelmi tett/bűntény?

2019. szept. 19. 21:00
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Elég morbid érdeklődési köröd lehet, kérdező, ha ezt a témát "izgalmasnak" találod...
2019. szept. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Utolsó, az, hogy izgalmasnak találom még nem egyenlő azzal, hogy jónak is tartom. Nyilván szerintem is szörnyű lehetett az akkori embereknek ezeket a dolgokat átélni, de én egy szóval sem mondtam, hogy örömmel tölt ez el, csak, hogy érdekel a téma, és ezért sokszor utánaolvastam. Vagy ez akkora nagy baj? Miért akkor az nem baj, akik a háborúkat meg a bombázásokat találják izgalmasnak és érdekli őket a háborús téma? Mert ennyiből azoknak is, hogy a te szavaiddal fogalmazzak "elég morbid" érdeklődési köre van nem gondolod?
2019. szept. 20. 23:47
 13/29 anonim ***** válasza:

Félreértettük egymást, kedves kérdező! Nem azt tartom morbidnak, hogy ezek érdekelnek, én is sokat foglalkoztam velük, mint ahogy a háborúkkal is. (Történelemszakos voltam.)

Ami megdöbbentett, az az "izgalmas" szó volt, nem az, hogy érdekel az a korszak.

2019. szept. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
68%
Talán a 19. század második felében a teljes lakott és lakatlan világ feltérképezése a francia, német és angol természettudósok, néprajztudósok által. (A folyamat pl. Szibériában, Óceániában átnyúlt az 1930-as évekig.)
2019. szept. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
68%
+ (előzőhöz) az űrbe-, majd a Holdra szállás. (kijut az ember a Földről)
2019. szept. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

13-as, bocs, akkor rossz szót használtam. Mert az izgalmasat, nem úgy értettem, hogy én ezt jónak tartom, vagy bármi ilyesmi. Izgalmas, de amellett megdöbbentő, hogy mikre voltak képesek az emberek, csak azért, mert valaki más volt. Amúgy az izgalmas szó jelentése lehet az is, hogy nehéz, feszült, veszélyes tennivaló/tett. Na de inkább hagyjuk, mindenkinek más az izgalmas, a lényeg, hogy én ezt, nem úgy értettem, ahogy te gondolod, mint például megnézek egy izgalmas filmet, és közben "örülök", hogy végre valami izgalmas film. Attól még én is tudom, hogy mennyire durva lehetett az élet akkoriban. De attól még érdekel a téma.


Amúgy a másik dolog, amit elfelejtettem leírni az az ókori Egyiptom, na azt is nagyon szeretem.

2019. szept. 21. 15:14
 17/29 anonim ***** válasza:

Ezért írtam, hogy félreértettük egymást.

Így már nincs semmi baj, hasonló az érdeklődési körünk. Egyébként engem is nagyon érdekel a régi Egyiptom. Hihetetlen mennyíségű könyvet és szakirodalmat olvastam róla.

Az utolsó vizsgám pedig a II. Világháborúval volt kapcsolatban.

2019. szept. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Utolsó, én eddig még csak egy kicsit olvastam róla, meg dokumentumfilmeket néztem Egyiptomról, de tervezem, hogy könyeket is fogok róla olvasni. Engem mindig is érdekelt az ókori Egyiptom, a fáraók, piramisok stb.

Ja, meg amit még elfelejtettemleírni, az az ókori Róma világa. A gladiátorharcok, uralkodók, császárok, épületek pl.Colosseum, a pompei-i katasztrófa, szóval az ókori római birodalom is érdekes.

2019. szept. 21. 18:59
 19/29 A kérdező kommentje:
*elfelejtettem leírni
2019. szept. 21. 19:01
 20/29 anonim ***** válasza:

Ha egy emléket látok a múltból, az számomra már izgalmas. Pl. ha egy eredeti kardot látok a múzeumban a középkorból, amit a földből ástak ki, és már el van deformálódva, fekete a rozsdától, arra gondolok, hogy ezt a középkorban, egy teljesen más környezetben és világban, amiben most élünk, valakinek ez tényleg ott volt a kezében villogó, új és fényes tárgyként és csatában vágott, ölt vele embereket. Most meg ott van a szemem előtt, mint egy alaktalan, rozsdás vas, és én nézem. Több száz évet volt a föld alatt, hogy valaki odategye a múzeumba. Ilyenkor "híd" képződik köztem, a jelenem, és a múlt között és hátborzongató belegondolni, hogy valójában léteztek azok a régi emberek, akikről ma már csak a könyvekben olvasunk.


A leggyönyörűbb élmény számomra ilyen szempontból a Colosseum volt, ott teljesen megelevenedett körülöttem egy gladiátorjáték, láttam a nézőtéren az ordítozó római plebset, az ovális küzdőtéren a harcoló gladiátorokat, és a véres földet. Láttam a császárt fehér, bíborszegélyű tógában, körülötte a lictorokat és a pretorianusokat. És ez ugyanaz az épület volt, ahol mindezek 2000 éve TÉNYLEG történtek, és ahol én álltam, körülöttem pózoló és rohangáló turistákkal, akik nem úgy viselkedtek, mint akiknek ez eszébe jutott.


Szerintem ezek nagyon izgalmas dolgok, szeretek ilyenekbe belegondolni.

2019. szept. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!