Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek mi volt a legizgal...

Szerintetek mi volt a legizgalmasabb dolog, ami a történelemben történt?

Figyelt kérdés
Ha van olyan téma amiről szívesen tanultatok, vagy akár ti magatok is utánanéztetek, mert érdekelt titeket és izgalmasnak találtátok, akkor melyik az? Persze tudom, sok izgalmas dolog történt a múltban, de engem mégis érdekel, hogy kinek melyik a legizgalmasabb történelmi tett/bűntény?

2019. szept. 19. 21:00
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Utolsó, én is szeretek az ilyen dolgokba belegondolni. Imádom a történelmet, és teljesen egyetértek veled. Tényleg nehéz elhinni, hogy tényleg léteztek ezek az emberek, olyan mintha ez csak mese lenne, pedig nem. Nagy vágyam nekem is, hogy elmenjek a Colosseumba egyszer, imádok a gladiátorokról tanulni, meg az ókori Rómáról. Meg például a templomosokról is olvasgattam kicsit, az is egy érdekes kor lehetett. Néha azt kívánom bárcsak lenne valami teleportáló gép, ami visszarepít az időbe minket, ha nem is örökre (mert, azért nem szeretnék egy olyan korban élni, ahol halál fenyeget minden embert), de mondjuk egy kis időre úgy visszamennék a múltba, és megfigyelném ezeket az eseményeket, én is elmennék megnézni, a gladiátorharcokat (tudom, hogy sokan emiatt, most biztos morbidnak tartanak, de attól még én kiváncsi lennék, hogy zajlott ez). Szóval egy csomó kort szívesen megnéznék.
2019. szept. 26. 20:29
 22/29 anonim ***** válasza:
Nem az nyűgöz le, hogy ölték egymást az emberek (ezt objektíven kezelem, tehát akkor az volt a szokás és kész), hanem az időbeli távolság, hogy ahogy írtad: ez tényleg nem egy mese, amit kitaláltak, hanem véresen komolyan, a maga valóságában létezett és kézzelfogható volt ott és akkor. És mi több száz vagy ezer évvel később, ugyanott, ugyanazon a helyen élünk, és semmit nem tudunk erről... És van néhány emlék a múltból, ami a rég letűnt korokra emlékeztet, és jönnek-mennek az emberek körülötte, de senki nem törődik ezzel. Ez valahogy olyan romantikus érzés. Pl. a Colosseumban lehet, hogy pont azon a helyen, ahol én álltam, 2000 évvel korábban egy gladiátor sírt kétségbeesetten a sorsa miatt. És eltelt 2000 év, és én ugyanott állok, ugyanazon a helyen. Ez annyira lenyűgöző!
2019. szept. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek! Engem is lenyűgöznek ezek a dolgok. Remélem egyszer én is eljutok oda. :)
2019. szept. 27. 18:48
 24/29 anonim ***** válasza:
Dzsingiz kán, Tamerlán, Nagy Sándor uralkodása. Egyiknek sem volt különösebb előzménye, de mindegyik nagyot durrant. A kínai-török háború vagy amikor esélytelennek hit népek sikerrel álltak ellen egy hódítónak: görög-perzsa háború, a japán megszállással szembeni akciók a szigetvilágban. szovjet-finn háború, brit-török háború, a közel-keleti események általában. Vagy hogyan tudja magát leküzdeni egy nép a semmibe. Svejk és kora. Minden, ami a nagypolitikát primitív eszközzel hülyére veszi és a hatalamat kigúnyolja. Azok a szituk, amikor a mindentudó politikusok nagyon mellényúlnak stb stb.
2019. okt. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Azt olvastam ki a kommentjeidből, hogy érdekel az ókori Egyiptom. Ajánlom figyelmedbe Boleslaw Prus: A fáraó című könyvét. Nagyon hosszú, nehéz olvasmány, viszont teljes képet ad az akkori egyiptomi államról, annak működéséről. Egy teljes korrajz.
2019. okt. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Utolsó, uhh nagyon köszi!! Imádok az ókori Egyiptomról tanulni, annyira, hogy régebben felmerült bennem, hogy egyiptológus legyek, de aztán rájöttem, hogy egész életemben mégse lennék képes csak erről tanulni, szóval ezzel felhagytam már, de attól még érdekel mindne téma ami ezzel kapcsolatos.

Nagyon köszönöm az ajánlásodat! :)

2019. okt. 4. 22:54
 27/29 anonim válasza:
A Világháborúk nagyon lekötnek,de a másik ilyen az a konteók nem kell aggódni nem az alufólia sapkások táborába tartozom akik szerint a föld is lapos,de engem nagyon érdekelnek a furcsa,meg nem magyarázható dolgok a közeli és a távolabbi időkből eggyaránt,és a 2 nagy világégés amint már említettem.
2020. jan. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:

Amikor tanultam őket, engem talán az 1-2. vh. kötött le. Plusz nagyon érdekes témának tartom Csernobilt és az ikertornyok lerombolását.

Láttam az HBO Csernobil sorozatát is. Nagyon tetszett. (de nem azért mert szadista vagyok vagy ilyesmi! Csak nagyon jól mutatták be a történetet, és átérződött az egész hangulata) Szívesen megnézném újra, viszont tényleg nagyon durva szerintem.

2020. okt. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
28-as, igen, Csernobil története tényleg elég durva. A sorozatot én is láttam, hihetetlen, hogy ez megtörtént. Pedig a sorozatot látva olyan mintha kitaláció lenne, de sajna nem :(
2020. okt. 21. 21:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!