Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Én miért én vagyok, miért nem...

Én miért én vagyok, miért nem valaki más?

Figyelt kérdés

2020. máj. 29. 23:10
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
64%
Nem, én vagyok én, te más vagy. Nem is ismerlek.
2020. máj. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
36%

3-as, 4-es. Most is azt mondom nem értitek a dilemmának mélységét. Ez csak egy felszínes válasz amit kb. mindenki tud.

Hogy lehet, hogy egy random élőlény tudata pont veled azonos. Ez elég irracionális és a dilemma, inkább olyan jellegű mint hogy a semmi helyet miért van valami.

2020. máj. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
51%

"Hogy lehet, hogy egy random élőlény tudata pont veled azonos"

Egy élőlény tudata sem azonos veled. Mindenki tudata egyedi, és mindenki számára a sajátja az én.

2020. máj. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
51%

Ez így igaz, de nem ennyire egyszerű. Van egy kollektív én is :)

Annyira kollektív, hogy még mélytengeri, 600 millió éve elő rákoknál is azonos és az embernél is és más állatoknál is.

2020. máj. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:

Nem, kollektív én nem létezik.

Azért van ez a fogalom, mert sok ember jellemében vannak közös dolgok, és erre mondják azt, hogy kollektív.

De ilyen alapon "kolletív ház" is van, mert ha megnézed a magyarországi összes házat, akkor van bennük közös tulajdonság. Például mindnek van ajtaja, ablaka, fala és teteje is.

2020. máj. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
Ez önellentmondásos volt.
2020. máj. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
0%

"Egy élőlény tudata sem azonos veled. Mindenki tudata egyedi, és mindenki számára a sajátja az én."


Nagyon nem érted.

2020. máj. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
72%

Miért pont azzal, az élőlénnyel érzel önazonosságot, ami a tested és idegrendszered? Miért pont annak a tudata vagy te?

Ez nagy irracionális és felfoghatattlan.

2020. máj. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
0%
A gerinc is gondolkodik.
2020. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
29%

Fordítva ülsz a lovon.

A testi adottságaid és a környezeted miatt van az, hogy pont ez az éntudat fejlődött ki benned.

Ha ezek mások lettek volna, akkor egy másfajta éntudat fejlődik ki.


Ez ugyanolyan, mintha hegyére állítasz egy ceruzát, és az eldől. Miért pont arra dőlt?

Azért, mert ilyenek voltak a körülmények.

2020. máj. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!