Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Én miért én vagyok, miért nem...

Én miért én vagyok, miért nem valaki más?

Figyelt kérdés

2020. máj. 29. 23:10
1 2 3 4 5 6
 41/58 Omega25 ***** válasza:
73%
#40: Azért az elég hihetetlenül hangzik, hogy csak 2 éves kor után van az embernek öntudata (én-tudata). Persze személyes érvem nincs mellette, vagy ellene, mivel a legrégebbi emlékem kb. 4 éves koromból van. Kiskoromban pedig - amikor talán emlékeztem volna még erre - nem foglalkoztattak ilyen kérdések. Azt meg nem hiszem, hogy egy külső személy el tudja valakiről (valamiről) dönteni, hogy van-e én-tudata vagy nincs.
2020. jún. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:

Ja, hihetetlen.

Tükörpróba... vagy az, hogy harmadik személyben beszélsz magadról... stb.

2020. jún. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 Omega25 ***** válasza:
Tarzan is egyes szám 3. személyben beszél(t) magáról. :-)
2020. jún. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
Ja, de ő kitalált figura. Talán ne keverjük ide.
2020. jún. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:

#40


Ha problémásnak találod, akkor javítsd ki :)

Én nem kétlem, hogy öntudat csak 2 éves kortól van. Tudata viszont nyilvánvalóan a fogantatás utáni és a születés közti időszak egy adott pillanatától.

2020. jún. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 kriszpo ***** válasza:
47%

A választ te magad adtad meg, kérdező.

Röviden, velősen és ennél jobban nem is kell belemenni:

Azért te lettél te, mert nem valaki más lettél.

2020. jún. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:

"Én miért én vagyok, miért nem valaki más?"

Valójában más szemszögéből valaki más vagy. A kulcsszavak az "én" és a "más". Egymást kizáró fogalmak, nem lehetsz egyszerre mindkettő. Ha más lennél, akkor nem mondhatnád, hogy "én".

2020. jún. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim válasza:
Elnézve a többieket én határozottan örülök, hogy én én vagyok. Ezt a felfogást javasolnám neked is... :-) :-) :-)
2020. jún. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
Szerintetek itt van még a kérdező? :)
2020. jún. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 Paradoxa ***** válasza:

Akik itt írogatják ezeket hétköznapi "bölcsességeket", azok egyáltalán nem értik a kérdést. És az éntudat érzete különösségének sincsenek tudatában.

Most, hogy már írtam egy-két dolgot és újra átgondolom, a következő választ tartom a leginkább elfogadhatónak.

Szerintem minden lehetséges "én" ténylegesen is létezik "valahol".

És így az éntudat az egyik lehetséges bizonyítéka, hogy temérdek (szerintem végtelen sok) világegyetem létezik "egymás mellett".

Így kell, hogy legyen köztük olyan, amelyben konkrétan Te is létezel az éntudatoddal együtt.

2020. jún. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!