Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Én miért én vagyok, miért nem...

Én miért én vagyok, miért nem valaki más?

Figyelt kérdés

2020. máj. 29. 23:10
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
48%
Persze hogy minden én létezik valahol, hisz mindenkinek a saját öntudata az én a saját szempontjából.
2020. jún. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 Paradoxa ***** válasza:

Azt írtam, hogy minden lehetséges én létezik. És ez nem ugyanazt jelenti mint amit Te írtál. Amit írsz az nyilvánvaló, nem ez az érdekes ebben a kérdésben.

Én amellett érvelek, hogy nem csak ez az egy világegyetem temérdek csillagával, galaxisával és bolygójával létezik, nem csak ez az egy Föld bolygó létezik, nem csak ez a hét egész valamennyi milliárd ember, hanem más világegyetemek végtelen sora, amelyek egy részében szintén létezik, egy majdnem ugyanilyen Tejútrendszer, és ezekben Te is végtelen sok változatban létezel és ezeknek végtelen sok változatnak az egyike Te vagy. És szintén végtelen számban léteznek olyan világegyetemek is, amelyekben soha nem jöttek létre sem galaxisok, sem csillagok, sem bolygók és semmiféle élet, öntudat pedig végképp nem jött létre ezekben.

És ehhez a fenti felismeréshez szerintem el lehet jutni abból, hogy érzékeled a saját éntudatodat.

2020. jún. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
Ez egy téves következtetés, és a tudományokban semmi helye ilyennek.
2020. jún. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 Paradoxa ***** válasza:
0%

Ez egy vélemény. Valójában nem tudjuk, hogy téves-e vagy sem. De számos tudós ilyen, vagy hasonló állásponton van. Bár ők többnyire nem az éntudat kérdéséből kiindulva jutottak el ide.

Hugh Everett, Brandon Carter és számos más személy fellépése, a kvantummechanika jelenségeinek felfedezése és egyéb új fejlemények felmerülése óta pedig a tudomány is komolyan foglalkozik a kérdéssel.

2020. jún. 10. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:

A téves következtetés azt jelenti, hogy a feltevésedből semmilyen módon nem következik az állításod. Ebben egyetlen tudós sem támogat téged.

A tudósok felvetették azt az ÖTLETET, hogy ESETLEG létezhet más világegyetem is. Bizonyíték egyelőre egy sincs rá.

2020. jún. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 Paradoxa ***** válasza:

Az kétségtelen, hogy a gondolatmenetemet nem részleteztem. Időm sincs most ezt részletesebben kifejteni és még bennem sem pontosan fogalmazódott meg.

Egy kicsit olyannak érzem ezt most, mint egy képregényt, ahol az egyes képek közötti hézagokat mindig az olvasónak kell kitöltenie és a képeket átkötnie egymáshoz.

Az éntudat esetlegessége az, amelynek érzését és amelynek logikai sejtését kellene pontosan megfogalmaznom. Ha lesz időm és kedvem ezzel foglalkozni, akkor megpróbálom.

Azt gondolom, hogy minden éntudat nagyon esetleges és ha csak egy univerzum létezik, akkor abban túl kevés a lehetőség egy ilyen esetleges dolognak a létrejöttére.

Egyébként mindenképpen valamilyen relációban van az éntudat kérdése szerintem az antropikus elvvel. Ezért említettem ennek első felverőjét, Brandon Cartert.

Kétségtelenül ötletek vannak, melyek vagy helytállóak, vagy nem. Az is igaz, hogy bizonyítékok még nem állnak rendelkezésre. Bár azért ennél sokkal többről is szó van. Rengeteg elméleti eredmény született mindezekkel kapcsolatban, melyekkel most is ismerkedem. Amit írtam, arról pedig nem tudhatod, hogy "nem támogatja-e" valamely tudós, már csak azért sem, mert szemmel láthatóan, még csak nevek szintjén sem ismered azokat, akik a témával foglalkoztak.

Első körben olyanoknak akiket érdekel ez a téma (tehát nem neked, aki csípőből elutasítod) ajánlom a Multiverzum nyomában című könyvet.

2020. jún. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 Paradoxa ***** válasza:

Mindemellett nem "állítottam" semmit. Mindezek egyelőre sejtések, érzések, gondolatok és egy így kialakult véleményem. Ami még alakulni fog.

Talán helytállóak valamilyen mértékben, talán teljesen tévesek. Ezt szerintem még senki sem tudhatja.

Ez a webhely pedig nem követel meg tőlem semmilyen tudományos bizonyítást. Itt leírhatóak nyugodtan vélemények is.

Ráadásul mint írtam, nem állítottam semmit, csupán felvetettem bizonyos lehetőségeket, amelyeket - ezt biztosra veszem - nem én fogalmaztam meg először. Bizonyára már jutottak bizonyos elméleti eredményekre ezekkel a gondolatokkal kapcsolatban, ezeket meg kell találni, meg kell ismerni és ezek ismeretében lehet megalapozottabb véleményt formálni.

2020. jún. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
De hát te valaki más vagy, nem én.
2020. júl. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!