Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A rovásírás mennyire áltudomány?

A rovásírás mennyire áltudomány?

Figyelt kérdés
Mindenhol hallok róla, de nem tudom eldönteni, hogy ez mennyire létező dolog. Tudom, hogy vannak ilyen írásos leletek, de tényleg ismerjük a rovásírást részletesen? Akik rovásírást tanulnak, azok tényleg valami hiteles, régi dolgot tanulnak, vagy ez is ilyen túlzó dolog, ami nem is úgy van? Láttam, hogy fent van a Wikipédián, de a Wikipédiát bizonyos témákban nem szerkesztik normálisan (egy időben a finnugor nyelvrokonságnál is olyan baromságok voltak rajta, hogy az ember a 10 ujját megnyalta). Egyszer egy könyvben láttam rovásírással leírva, hogy rock'n'roll. Még két aposztróf is volt benne. Ez így biztos baromság. Szóval mi az igazság?
2021. jan. 3. 01:34
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

És ettől miért jó?


Nem írtam, hogy két betűből áll. Elemet írtam.

2022. máj. 3. 21:42
 22/23 anonim ***** válasza:

20# ja akkor a 41 magyar betűből csak is a magänhangzók meg a mássalhangzók nem két betűből älló betűi lehetnek igaz? Pl az A, S, B, D, C


Az angol abc olyan primitív hogy semmi különlegesség nijcs benne egyszerűen a standard abc még a németbe is vannak különböző ilyen betűk (amúgy ha olyan rohadt okos vagy a német ß-t minek mondod?)

2022. máj. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Te miről beszélsz? Egy abc nem attól primitív (ez egy nyelvészetileg értelmezhetetlen állítás), hogy hány betűből meg mellékjelből áll. Amúgy a rovásírásban 2 féle k betű van, szóval eleve nincs igazad.
2022. máj. 15. 12:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!