Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan lehet kigyógyítani...

Hogyan lehet kigyógyítani valakit a depresszióból?

Figyelt kérdés
nem úgy értem hogy tünetkezeléssel elnyomni, hanem maradandóan kigyógyítani belőle valakit.
2011. okt. 17. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A depressziónak két fajtája létezik az egyik csak pszichés, ez gyógyítható, illetve javítható.

A fiziológiai probléma okozta depresszio (nagyon leegyszerűsítve az agy nem termel bizonyos anyagokat) csak gyógyszeresen gyógyítható.

Az első lépésmeg állapítani,hogy mi okozta a depressziót,utána lehet kezelni.

2011. okt. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
az első a szomorúság, amit divat depinek hívni,de az igazi depreszióról beszélek, aminek testi oka van. erre vagyok kíváncsi, hogy lehet valakit ebből kigyógyítani vagy csak életen át kezelni valakit?
2011. okt. 17. 09:00
 3/12 anonim ***** válasza:
Csak kezelni lehet.
2011. okt. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Egyébként a pszichés depressió nem "szomorúság" ugyanolyan pszichés betegség mint pl. a pánikrohamok. Tehát nem csak "hiszti"
2011. okt. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

értem, csak azt is betegségnek hívják, ezért könnyű rámondani bármire hogy depresszió, így könnyű azt mondai hogy kigyógyul valaki belőle.


de engem nem igazán az érdekel, én inkább a másikra vagyok kíváncsi, hogyan gyógyítanak egy testi eredetű depressziót?

2011. okt. 17. 09:17
 6/12 A kérdező kommentje:
szóval a testi depressziót csak kezelni lehet, mert a hormontermelés nem egészséges? ezek szerint van olyan depresszió ami nem gyógyítható?
2011. okt. 17. 09:18
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem hormontermelés,hanem különböző kémiai anyagok termelés az agyban. Ezek egyensúlya nagyon fontos. Ha az agy nem termel valamiből eleget akkor azt pótolni kell. (nagyon leegyszerűsítve) a probléma ott van, hogy a mennyiséget nagyon nehéz pontosan szabályozni.

És igen, ez csak kezelés,a kiváltó okot, hogy miért nem termel az agy megfelelően ilyen agyagokat egyenlőre nem tudjuk befolyásolni. Nem tudjuk "gyógyítani"

2011. okt. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Én depressziós voltam, pszichológus, gyógyszerek, semmit sem segített.

Egyetlen dolog, ami segít:

Ha találsz magadnak életcélt, és elkezded megvalósítani.

Másnap letettem a gyógyszereket, három napig rosszul voltam, azután helyrejöttem.

Sajnos a körülményeim nagyon rosszra fordultak, mégsincs szükségem azóta se gyógyszerre, se kezelésre. Nem mondom, hogy nem vagyok lehangolt időnként, de túlteszem magam.

2011. okt. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

9,34-nek volt pszichés depressziója.

A másikból nem gyógyult volna ki magától.

Kérdező, amiket írtak, mind igaz.


Abban meg neked van igazad, hogy ma már mindenkire rámondják, hogy depressziós, még arra, is, aki egyszer elbőgi magát, ill. csak szomorú. Pedig a szomorúság és az öröm, még ha váltakozik is, normális emberi érzések, nem betegség.

A depresszió egy tünetegyüttes, csak a hangulatból, ill. a hangulatváltozásból nem lehet megállapítani, arról van-e szó.

2011. okt. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
akkor konkrétan mi a testi rendellenesség miatt kialakuló depresszió oka ha nem hormonális? honnan lehet kideríteni hogy nem egy külső esemény miatt történik hanem ez nem jól működik a szervezetben? gondolom ettől függ a kezelés is
2011. okt. 17. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!