Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudom kigyógyítani magam...

Hogy tudom kigyógyítani magam a depresszióból?

Figyelt kérdés
Nem akarok pszihológust, voltam már, de többet ártott mint használt :( De úgy érzem, nem bírom tovább... És a vagdosást is abba kéne hagynom...
2008. jan. 21. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, a vagdosást mindenképpen abba kéne hagynod, azzal semmit nem oldasz meg. Én is küzdöttem (időnként most is) depresszióval és sajnos nincs általános recept arra hogyan tudsz kilábalni belőle. Én nem vagyok súlyos eset, át tudok lendülni a holt-pontokon. Nekem segít a zene,a sport, a barátok, a családom. De a te esetedben valószínűleg komolyabb a helyzet és orvosi segítségre van szükséged. Vannak erre gyógyszerek, antidepresszánsok amiktől jobban érezheted magad. Mindenképpen kérj segítséget valakitől, akiben megbízol, ne fordulj magadba. Talán nem old meg mindent ha beszélsz róla, de mindenképpen egy lépés a gyógyulás útján.

És ne felejtsd el, sosem késő, nincs reménytelen helyzet, hiába érzed sokszor úgy. Sok sikert és kitartást kívánok Neked!:)

2008. jan. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
hasonló helyzetbe vagyok, nekem is volt pszihológus, több is, de csak az agyukat játszották. néha én is vagdosom (vagyis inkább szúrkálom magam)... csak azt tudom ajánlani, hogy próbáld elfoglalni magad, csináld azt amit szeretsz, és nekem a zene is sokat segít... van valami oka hogy ilyen vagy?? mert akkor azt kéne megszüntetni... ne feledd,egy lehetőséged van a földön, ezt kell kihasználnod a bdolgságra...
2008. jan. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Van oka... a "családom", "barátaim" stb. Szüntessem meg őket?
2008. jan. 26. 08:56
 4/10 anonim válasza:
100%
Találj célt magadnak, amit el akarsz kérni. Ha ez nem megy csak úgy magától, olvasd el a Csodalámpa c. könyvet, illetve látogasd meg ezt az oldalt: www.csodalampa.buzz.hu - Itt találsz segitséget!
2008. jan. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

nekem is volt ilyen időszakom... és mindenki segiteni probált rajtam... aztán eccer jött valaki, aki iszonyatosan leosztott, és az segített... sz'al ne hari, de ezt kell mondjam neked is:

asszed mindenki csak téged bánt, és a világ körülötted forog? mindenki a maga szerencséjének a kovácsa! ha akarsz valamit az élettől, akkor ne csak sajnálgasd magad!!! a családodhoz, barátokhoz fűződő kapcsolat is mindkét félen múlik, tegyél érte, h jobb legyen!az meg h vagdosod magad...iszonyat luzer dolog, nem hiszem h jol esik neked, csak fel akarod hivni a figyelmet.. erre pedig sokkal jobb modszer lenne az (mármint a figyelemfelhivásra) ha végre összekaparnád magad!!

2008. jan. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Én egyetértek Veled (a kérdezővel) és rohadtul idegesít, hogy Te tanácsot kérsz, és mások ismeretlenül belédrúgnak. :(

Én tudom, hogy milyen az, mikor valaki depis! Én is az vagyok. Ha nem akarod magad feleslegesen idegesíteni, akkor továbbra SE menj el pszichológushoz, mert nem ér semmit. Ezt is tudom milyen... Tulajdonképpen szívesen beszélgetnék olyanokkal, mint Te, vagyis sorstársaimmal.

Én nem tanácsolok Neked semmi hasonlót, mint az előzők, csak gondolj arra, hátha jobb lesz idővel... Sok sikert!

2008. febr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Szerintem ne írj le minden pszichológust, mert találkoztál egy bunkóval, vannak jó szakemberek is, sztem jó lenne ha egy ilyet találnál..a vagdosás nem (csak) a depresszió tünete, vedd komolyan!!
2008. febr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

[link]


Ezt plvasgsd át, ha van rá időd.

2008. jún. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
56%

tisztara hulyek vagytok. de igen menj el pszichologushoz, mert az csak egy ember aki meghallgat es talan valamire valo tanacsot tud adni. ha igazan depresszios vagy, meg olvasni sincs kedved. a depressziot nem lehet meggszuntetni, egyutt kell vele elni, es mire megtanulod kezelni, a dolgok enyhulnek korulotted. az viszont mar teny, hogy valamit csinalni kell mielott meg magadba gyoposodnel baratom(:

ja es nem ez az egyetlen elet var meg rad, akar meg is olheted magad, csak igy minek.

2008. szept. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
hát én sem vagyok valami vidám mostanában, de az egyetlen dolog, ami feldob, az az, ha segítek másoknak, mert akkor érzem, hogy van értelme annak, hogy élek... ha látom, hogy jót tettem, akkor én is boldogabb vagyok tőle, mindegy milyen apróság
2009. jan. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!