Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért 7 nap alatt teremtette...

Miért 7 nap alatt teremtette Isten a világot a Biblia szerint?

Figyelt kérdés
Addig eljutottunk, hogy nem a mesei szám miatt.
2009. szept. 24. 14:41
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Az első napon meg isten mondá: "legyen világosság"

chuck norris szólt: "mond hogy kérem"

2009. szept. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

És íme a megoldás:


Az isteni hármas és a földi négyes összegét adó szám, a makrokozmoszt és a mikrokozmoszt jelképezi. Leggyakrabban az áthúzott z betűkben jelenik meg.


A számmisztikában a határtalanság, befejezetlenség, káosz és okkult tudományok száma, de jelölhet önlegyőzést, győzelmet, spiritualitás és misztikumok iránti vonzalmat és érzékfeletti fogékonyságot is. A 7-es szám kapcsolatban áll az érzékfeletti világgal. Ezt a számot hozzák összefüggésbe a hamisítással, a csalással, botránnyal és szélhámossággal. A szám gyakori megjelenése az írásban pesszimizmusra, a középszerűség megvetésére, visszahúzódásra, magányra, megközelíthetetlenségre, titkolózásra, zárkózottságra utal, de jelenthet nagy képzelőerőt, együttérzést, függetlenséget és önállóságot. Az áthúzott z betűben való megjelenés nagyszájúságot, szókimondást, másokat könnyen befolyásoló képességet jelent.

2009. szept. 29. 21:45
 33/41 anonim ***** válasza:

Na persze.

Én meg a dalai láma vagyok.

Tuti hogy eredetileg nem erre gondoltak, amikor kitalálták, csak a későbbi okosok magyarázták bele.

Ez a bajom a filozófiával, meg a verselemzéssel is.

MArhaság az egész

2009. szept. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Osztom az előttem lévő véleményét, jó nagy barom volt aki azt a 'megoldást' kitalálta...
2009. szept. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim válasza:
Igazából nem is napok ,hanem korszakok voltak.Nem 24 órás napokban kell gondolkodni.
2009. dec. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Mert kapkodott, mint az emberek, akiket a saját képmására teremtett. Dolgozhatott volna rajta legalább két hónapig :)

Viszont aki a tengeri állatokat teremtette alvállalkozóként, annak volt fantáziája és türelme, az a sok szín és forma :)

2010. jan. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim válasza:
6 nap alatt teremtette a 7. napon megpihent de hogy mért ez jó kérdés
2010. febr. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim válasza:

ez az egész egy kitaláció

a bibliát egy gyengeelméjü kitalálta leírta és elterjesztette csak a sok marha hisz benne

2010. febr. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
De legalább helyesen tudott írni az a "gyengeelméjü"-.-
2010. febr. 13. 17:06
 40/41 anonim ***** válasza:
azt nem értem, ha mindenhetó, miért kellett neki 6nap... én hiszek Istenben, de szerintem a bibliának köze nincs a valódi igazsághoz..
2010. jún. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!