Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért 7 nap alatt teremtette...

Miért 7 nap alatt teremtette Isten a világot a Biblia szerint?

Figyelt kérdés
Addig eljutottunk, hogy nem a mesei szám miatt.
2009. szept. 24. 14:41
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
91%

Azt nem tudom miért pont hét napos a hét, de nem is ezt kérdezted.

Azért mondják azt, hogy Isten hét nap alatt teremtette a világot, mert hét napos egy hét. Nem azért hét napos a hét, mert Isten annyi idő alatt teremtette a világot.

Nem értem, hogy miért akadékoskodsz.

Valami miatt kitalálták, hogy legyen egy 67 napos időintervallum és ezt (érthető okokból) hétnek nevezték el.

De ez nem általános, hiszen az egyiptomiaknál 10 napos volt egy "hét" és a francia forradalmi naptár is dekádot használt hét helyett.

Ezt kitalálták valamikor réges-régen, már senki nem tudja miért. Aztán valahogy meg kellett magyarázni, de mivel már nem emlékeztek rá, ezért azt mondták, hogy azért, mert Jahve (keresztényeknél Isten) ennyi idő alatt teremtette a világot.

Ez ugyanolyan, mint hogy nem azért van lemeztechtonika mert kiemelkedett az Alpok, hanem azért emelkedett ki az Alpok, mert létezik a lemeztechtonika.

Miért nem fogadod ezt el?

2009. szept. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
Azon kívül a 7 egy misztikus szám. Már a korai időkben is nagy misztikum övezte., Azt ne kérdezd, hogy miért, mert nem tudom ,de így van. Talán (hangsúlyozom talán) ezért pont 7 napos egy hét és aztán évszázadokkal-évezredekkel a rendszer kitalálása után a zsidók magyarázatot kerestek rá, de mivel erre az összefüggésre nem jöttek rá, ezért kitalálták a világteremtésnek ezt az elméletét.
2009. szept. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

Najó... köszönöm

Majd hétfőn kiderül, hogy mit tud a magyartanárom, amit mi nem:)

2009. szept. 25. 18:08
 24/41 anonim ***** válasza:
A 7 napos hét értelme az, hogy nagyjából hetente kell az embernek egy pihenőnap ahhoz, hogy normális, munkaképes állapotban maradjon. Aztán ehhez lehet költeni különböző ideológiákat...
2009. szept. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Meglehet.

Majd kíváncsi vagyok, hogy a magyartanárod mit mond.

Egyébként ez egy hülye kérdés, mert nincs rá egzakt válasz.

2009. szept. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Semmi bizonyitek nincs ra hogy 6+1 nap alatt lett kesz a vilag,lehet ez at van ertelmezve,nem szo szerint 6 nap es 1 piheno nap.

Pl:peldat mutat az embereknek hogy dolgozzanak/teremtsenek,de neha nezzenek vissza a munkajukra .

Mas nem jutott hirtelen eszembe.

2009. szept. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
Azért légy szíves írd le, mit mondott a tanárod, mert már engem is érdekel!
2009. szept. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a 7 nap alatt dolgot nem szó szerint kell értelmezni a Bibliában,ennyi,ezért kár ezen filózni!
2009. szept. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
...és nyolcadik nap mondá az Úr: Murphy, Te nyertél!
2009. szept. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Én úgy ismerem, hogy: Te jössz Murphy!
2009. szept. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!