Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért 7 nap alatt teremtette...

Miért 7 nap alatt teremtette Isten a világot a Biblia szerint?

Figyelt kérdés
Addig eljutottunk, hogy nem a mesei szám miatt.
2009. szept. 24. 14:41
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

Hülye vagy...

Lehet, hogy a teremtéstörténet miatt 7 napos az egy hét. De miiiiiiért? Miért? Miért? Hmm? Miért? Miért nem Tíz? Miért nem a jövő tízben megyünk valahova? (Jövő hét-jövő tíz). Hmm? Miért :'( Miért a hetedik napont pihent meg Isten? Nem azért mert beledugaszolta a világteremtést egy hétbe.. hiszen akkor még nem volt az "egy hét" fogalma. Nos? Miért nem a tizedik napon pihizett? és a kilenncediken teremtett minket? Miért?

2009. szept. 24. 20:28
 12/41 anonim ***** válasza:
65%

Kérdezd meg attól aki írta, mi onnan tudjuk a hülyeségedre a választ?

Ráadásul hülyézed a normálisan kommentelőket.

2009. szept. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

Kérdezzem meg aki írta... Szép volt... Köszönöm...

Ezt minden magyar tanár tudja, tehát nem hülyeség. Miért volna hülyeség?

2009. szept. 24. 20:45
 14/41 anonim ***** válasza:

Akkor nem értem mi a probléma.

Senki nem tudja miért nem 10 napos egy hét, és miért 7.

Ha a tanárod mégis azt állítja, hogy tudja, akkor kérdezd meg.

Nem hülyeség a kérdés, de ha nem tudunk rá válaszolni akkor úgyis mindegy, nem?

2009. szept. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:

"Miért nem 9 napig dolgozott a világon, és miért nem a tizediken pihent meg?"


Hát ezt csak a jóságos Istentől tudod megkérdezni, hogy miért nem dolgozott 3 nappal tovább. Egyszerűen nem értem, hogy nem bírod felfogni, hogy 7 nap a Biblia szerint.


1. nap: világosság és sötétség

2. nap: ég és víz

3. nap: szárazföld

4. nap: Hold és a csillagok

5. nap: vízi állatok, madarak

6. nap: szárazföldi állatok, ember

7. nap: pihenés


Ha még mondjuk teremtett volna földönkívülieket, meg mittomén mit, akkor több nap lenne. De nem. 7 azaz HÉT nap alatt teremtette a világot, a feljebb felsorolt sorrendben. Barátkozz meg vele.

2009. szept. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

A Biblia tele van szimbolikus jelentésekkel, ez is az egyik.

Az akkori fogalmak és emberek nyelvén lett megirva.

2009. szept. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim válasza:

"Miért nem 9 napig dolgozott a világon, és miért nem a tizediken pihent meg?"


Hát ezt csak a jóságos Istentől tudod megkérdezni, hogy miért nem dolgozott 3 nappal tovább. Egyszerűen nem értem, hogy nem bírod felfogni, hogy 7 nap a Biblia szerint.


1. nap: világosság és sötétség

2. nap: ég és víz

3. nap: szárazföld

4. nap: Hold és a csillagok

5. nap: vízi állatok, madarak

6. nap: szárazföldi állatok, ember

7. nap: pihenés


Ha még mondjuk teremtett volna földönkívülieket, meg mittomén mit, akkor több nap lenne. De nem. 7 azaz HÉT nap alatt teremtette a világot, a feljebb felsorolt sorrendben. Barátkozz meg vele.


- idézet vége



EZT VÁLASZOLTA VALAKI ÉS MÉLYEN EGYETÉRTEK VELE.


7 nap, mert mind a 6 nap teremtett valami fontosat és a hetedik napon pihent, gyönyörködött a művében, nézi ahogy működik a világ. Az alkotás érzését a kész mű megcsodálása teszi mindig teljessé. A pihenés az alkotás vége, nem véletlenül írja Madách Imre az Ember tragédiájában:


"Be van fejezve a nagy mű, igen.

A gép forog, az alkotó pihen."


És a 7. napi pihenés az embernek is tanulságul szolgál, arra vonatkozóan, hogyha az Úrnak is kellett a pihenés bizony az embernek is szükséges a megfelelő időpontokban kikapcsolódnia.


A számmisztika az alábbit mondja a 7-es számról:

[link]


Egy babának hónapok kellenek a kifejlődéshez, a virágnak is idő szükségeltetik a kivirágzáshoz. Ebben a két esetben a babánál vagy a virágnál csak a saját fejlődésről van szó. A Teremtő olyan hatalmas, hogy neki egy hét elég volt megteremteni az egész világot. Istennek elég volt 7 nap a tökéletes világ megteremtéséhez. Mert ő tökéleteset teremtett és ha az emberiség betartotta volna a 10 parancsolatot a világ lenne ma is, nem lenne lopás, csalás, erőszak stb.

2009. szept. 25. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

Ha azt kérdezed, hogy miért éppen hét napból áll egy hét, erre nincs válasz, annak idején így alakult ki, aztán nem változtattunk rajta. Miért nem tíz? Miért nem hat? A fene se tudja, nyilván annak idején, az ókorban így szervezték a munkát Ábrahámék, hogy hét naponta kaptak a melósok pihenőt, aztán így maradt.


Egyébként a maják például 13 napos "hetet" használtak, úgyhogy egyáltalán nem egyeduralkodó a hétnapos hét, csak éppen mi ebbe a kultúrkörbe születtünk.

2009. szept. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés. Egyesek értetlenkedtek, megértem hogy szájbarágósabban fogalmazott a kérdező:)


Persze én sem tudom biztosan, de szerintem azért mert:

Fentebb leírták hogy melyik nap mit csinált. A 6 pontban amit csinált, az nagyjából minden kategóriát 'felölel', besorolható utánuk minden ami van a földön és űrben(növényeket nem írtak, de ha nem vagyunk szigorúak az is odasorolható az állatok után).


Valamint írhatták volna úgy hogy

1: xxyy blabla(tehátide az összeset)

2: ..az embert

3: megpihent


de így nem is nézne ki olyan jól, meg sok lenne a vasárnap:)

2009. szept. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

Értem én, de ez is csak egy teremtéstörténet, nem? Ugyanúgy mint az Atyácskás, meg a görög, vagy a Kalevala. Nem feltétlenül igaz. Tehát valaki kitalálta. Reméltem, hogy jár ide valaki, aki tanult erről, vagy éppen tanította.

Amúgy azért nem kérdezem meg a tanáromtól, mert ő adta ezt fel.

2009. szept. 25. 14:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!