Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A "bölcsész" tudománynak mi...

A "bölcsész" tudománynak mi értelme?

Figyelt kérdés
Épült már belőle ház, tudtak vele előre jósolni valamit, gyógyítanak vele embereket vagy használható bármire is, mint pl a fizika vagy a matematika vagy orvostudomány?

2019. szept. 2. 17:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
27%

A bölcsészet az egyrészt nem tudomány. Másrészt (ha már leválasztottuk) a szabadbölcsészetnek semmi értelme nincs.

Már több évvel ezelőtt kiderült u.is hogy az ilyen képzésekre a leendő hallgatók tipikusan időhúzás céljából jelentkeznek. Ugye még nem tudják merre tovább, szakma nem érdekli őket, a munka meg büdös, a gazdag szülők nyakán élősködni meg könnyű.

Így el lehet vegetálni évekig, még diplomát is lehet szerezni, az más kérdés hogy piacképtelen.

Utána meg jönnek ide a gyakorira panaszkodni hogy milyen rossz hogy nincs rendes munkájuk, vagy keveset fizetnek...

Hát ez van, a sokéves naplopásnak ez az eredménye. Szerencsére most már szigorították a felvételi rendszert, kevesebb az állami támogatás. Jól döntöttek ebben, így is túl sok már a műszaki analfabéta, meg akinek nincs rendes szakmája.

2019. szept. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 A kérdező kommentje:
Én gépkezelő vagyok. Ha én nem lennék, nem tudnátok előre csomagolt párizsit enni
2019. szept. 2. 18:07
 13/83 A kérdező kommentje:

ma 18:06


Jól mondod. Az én gépkezelöi munkám 100x fontosabb, mint egy szabadbölcsész "munkája"

2019. szept. 2. 18:13
 14/83 anonim ***** válasza:
86%

Gépkezelő. Nem olyan brutálisan fantasztikus karrier mint gondolod. :D

Ne szidd a bölcsészettudományi embereket. Kellenek ők is a világnak le is írták az indokokat miért amikkel egyet is értek.

2019. szept. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező, el kell hogy szomorítsalak, de a gépkezelő szakma sem épít házat, se nem jósol meg előre semmit, gyógyítani sem lehet vele, és nem is használható olyan dolgokra, mint pl. a fizika, matematika, vagy az orvostudomány.

Ez alapján a gépkezelő szakmának sincs semmi értelme...

2019. szept. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 anonim ***** válasza:
84%

"Ha én nem lennék, nem tudnátok előre csomagolt párizsit enni"

Igen, és? Ettől még nem fontosabb a te munkát, mint egy tolmácsé, nyelvészé, történészé, tanáré, stb. Csak épp mindegyik más körülmények között fontos, ennyi az egész.

2019. szept. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 Szirty ***** válasza:
84%

A gépkezelő betanított munkás.

Néhány órás / napos képzéssel elsajátítható.

2019. szept. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:
97%

"A tudomány a bennünket körülvevő világ megismerésére irányuló tevékenység és az ezen tevékenység során szerzett igazolt (tesztelt vagy bizonyított) ismeretek gondolati rendszere." Ez miért is nem igaz a "bölcsészetre"?


Hát, én nem eszem párizsit, sőt kb.semmilyen felvágottat, úgyhogy számomra a te munkádból nekem nem származik se előnyöm, se hasznom. De ez nem jelenti azt, hogy globálisan, mások számára ne lenne hasznos.

Ha szerinted hasznosabb a te munkád, mint egy pszichológusé, vagy egy tanáré, régészé, akkor magadat túl, őket meg alul értékeled. Mert te megtanultál írni, amit egy tanárnak köszönhetsz, a pszichológusok rengeteg ember életet mentenek meg (igenigen, más értelemben mint az orvosok), ahogyan a régészeknek köszönhetően már több millió éves rejtélyeket is megismerhettünk. Neked ezek hiába nem hasznosak, mert a társadalomnak és a tudománynak igen.


Ez tipikusan ilyen féltékenységi roham, fogalmad sincs, hogy miből áll egy napjuk, mit tanulnak ezek az emberek, és ezért máris haszontalan....Ezek a tudományágak fejlődnek, új ismeretekkel látják el a világot, míg a te munkád? És nem, mielőtt még letámadna bárki is, az én munkám sem hasznosabb mint egy pszichológusé, tanáré, vagy egy régészé.

2019. szept. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 anonim ***** válasza:
93%
Ne bántsátok. Fontos a gépkezelő is azért. Kell munka azoknak is akik nem tanultak.
2019. szept. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 A kérdező kommentje:
Én meg nem tanultam tovább és a tanarpkat is leszarta mindig érettségim sincs szóval nekem nem kell tanár meg mindenféle flancps szar enni meg muszály
2019. szept. 2. 18:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!