Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A "bölcsész" tudománynak mi...

A "bölcsész" tudománynak mi értelme?

Figyelt kérdés
Épült már belőle ház, tudtak vele előre jósolni valamit, gyógyítanak vele embereket vagy használható bármire is, mint pl a fizika vagy a matematika vagy orvostudomány?

2019. szept. 2. 17:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni is muszáj. Vagyis nem muszáj, de hasznos.
2019. szept. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántja senki, de azért legyen már egy reális világképe...az előre csomagolt párizsi nem nélkülözhetetlen...


És ezt írtam, hogy attól még, hogy nekem nem ad semmi pluszt, hogy gépkezelői munkát végzel, az nem jelenti azt, hogy haszontalan. De azért lássuk már tisztán azt, hogy ég-és föld a különbség, és hasznosságban meg fontosságban is igenis alul marad a tudománnyal szemben...

2019. szept. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 Szirty ***** válasza:
90%

Nem bántom én, csak emlékeztetni akartam, hogy így nem érdemes összehasonlítást tenni.

Ilyen alapon megkérdőjelezhetnénk sok más dolog létjogosultságát is. Pl. csillagászat vs. kőműves.

2019. szept. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 A kérdező kommentje:

És hány ezer évig elvolt az ember hippi bölcsészek nélkül.

Matematikusok már több tíz ezer éve vanak bölcsészek csönadrágban alig pár évtizede..

2019. szept. 2. 20:10
 25/83 anonim ***** válasza:
100%

Éppenséggel bölcsészek is legalább olyan régóta léteznek.

Ókori filozófusok például nem rémlenek?

2019. szept. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 A kérdező kommentje:

Azok a filozófusok mindenhez is értettek. Ezek a bölcsészek pedig kakát érnek csak.

Ha keklebéüü nem mekdonándszban dolgoz nénak

2019. szept. 2. 20:15
 27/83 anonim ***** válasza:
100%

És vajon meddig voltak el az emberek előre csomagolt párizsi nélkül?


Nem akartam vulgáris lenni, de már nem bírom...Amiről fingod sincs, arról ne mondj ítéletet. Ha pedig féltékeny vagy, akkor tanulni kellett volna és nem pedig beleszarni az egészbe. Mert akkor talán fel tudnád fogni, hogy ezek miért is fontos dolgok...

2019. szept. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:
100%
A mai bölcsészek is sokmindenhez értenek. Annál pedig garantáltan sokkal több mindenhez, mint aki csak párizsit csomagol...
2019. szept. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem egy olyan embernek, akinek elegendő a gépkezelői meló, mert vagy nem akar, vagy nem tud feljebb lépni, szerintem hiábavaló energiapazarlás azt magyarázni, hogy miért fontos az emberi társadalomban a bölcsészet.

Kérdező, elégedj meg annyival, ha soha nem lettek volna bölcsészek, neked sem lenne most gépkezelői szakmád. Meg valószínűleg párizsicsomagoló gép sem.

Viszont bölcsészek akkor is lennének, ha sosem került volna feltalálásra a párizsiburkoló gép.

2019. szept. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 A kérdező kommentje:
Nem csomagolpk párizsit gépet kezelek leállitom meg elinditom és ha baja van szollok programot állitok megnézem rajta van e a matrica
2019. szept. 2. 20:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!